Trpezarijski sto

Koliko bi me otprilike koštalo ovo, ono?
Post Reply
User avatar
Marisha
Dodavač alata
Posts: 3
Joined: 18 Jan 2019 14:28
Location: Beograd

Trpezarijski sto

Post by Marisha »

Pozdrav svima,

Pronasao sam model trpezarijskog stola koji mi se jako dopada, ali nazalost kvalitet mu je uzasan (deluje da nece izdrzati duze od 6 meseci) :forvonad:
Zeleo bih bas takav sto, pa cu verovatno morati da se obratim nekome ko se bavi izradom po meri. Zato bih voleo da cujem vase savete, jako ce znaciti, kao i eventualnu zainteresovanost nekoga od vas za izradu.
Da skratim, evo slika, bice jednostavnije da se razume.

Image
Image

Dimenzije koje bih zeleo 180x100x80, s tim da bih debljinu stola (ploce) povecao u odnosu na ovaj na slici.

Molim vas za savete u vezi:

- Mogucnosti da se ovako nesto napravi (verujem da nije toliko tesko)
- Vrste materijala

Cilj je da sto bude kvalitetan!
User avatar
art of wood
Vrhunski majstor
Posts: 1097
Joined: 30 Apr 2016 08:51
Location: kikinda

Post by art of wood »

a ne "masivno drvo topole" :smejanje:
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3815
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Dobor je i to, cuti. Mozes misliti recimo masivno drvo Paulownije. Srafovi drze dok ne stavite nista na njega :D
User avatar
Marisha
Dodavač alata
Posts: 3
Joined: 18 Jan 2019 14:28
Location: Beograd

Post by Marisha »

Ako moze pojasnjenje, sta je zanimljivo u takvim forama? :tummenupp:
Trazim nekoga ko bi napravio ovakav sto od punog drveta, ako takvih ima ovde.
User avatar
art of wood
Vrhunski majstor
Posts: 1097
Joined: 30 Apr 2016 08:51
Location: kikinda

Post by art of wood »

fora je da putem te slike koja je okacena mozes da stignes do prodavca tog stola ,a on opet kaze da je ploca od mdf-a a postolje od masivnog drveta topole.....a opet moj komsija kaze da topolu nije sramota istrulila bi na panju ::neznam::
topola je meko drvo i ranije nikom ne bi na pamet palo da pravi namestaj od toga a ne jos da ga prodaje u salonu za preko 200e
Last edited by art of wood on 18 Jan 2019 20:03, edited 1 time in total.
User avatar
nebman
Precizni šegrt
Posts: 96
Joined: 25 Jan 2014 22:48
Location: Sabac

Post by nebman »

Postovana Marisha,
Sto koji Vas zanima ima sledece podatke :
Kod: 608633
Tip proizvoda: STOL
Dimenzije: 160X90X76 cm
Materijal izrade: Noge i postolje : masivno drvo topole, debljine 40mm i 42mm, površinski obrađeno i premazano lakom za drvo. Ploča stola: lakirani MDF, melamin 34 mm. Okovi: metalni šarniri, metalni prihvatnici, podložne pločice, spojni vijci, spojni spax vijci, spojni imbus vijci s usadnim maticama.,
Održavanje: Brisanje mekom, vlažnom krpom. Nije dozvoljeno korištenje abrazivnih sredstava.
Proizvođač: T&L Home Furnishings (Hong Kong) Co. Ltd., Guangdong, Kina
Zemlja podrijetla: Kina
Napravljen je u ogromnoj seriji, u losem kvalitetu i zbog toga ima cenu kakvu ima.
Ako sam dobro razumeo Vi zelite sto da tako izgleda ali da bude kvalitetan.
Ovde ima clanova koji to mogu da urade , ali oni treba da naprave jedan komad i zbog sebe i zbog Vas u mnogo visem kvalitetu i to povlaci visu cenu.
Molim Vas da u Vasem zahtevu definisete koji nivo kvaliteta ocekujete i da naglasite da li ocekujete isti cenovni rang ili ste spremni da platite za sto po narudzbini.
Sa ovim informacijama pomocicete i nama i Vama.

Srdacan pozdrav
User avatar
art of wood
Vrhunski majstor
Posts: 1097
Joined: 30 Apr 2016 08:51
Location: kikinda

Post by art of wood »

Da ne bude da ne zelimo da pomognemo....
Takva konstrukcija postolja je po meni lose resenje za nekog ko zeli da ima trajan proizvod.
Deblja drvena ploca bi bila mnogo teza od elegantnog postolja, sto bi dovelo do toga sto bude nestabilan (da se ljulja)
User avatar
Marisha
Dodavač alata
Posts: 3
Joined: 18 Jan 2019 14:28
Location: Beograd

Post by Marisha »

Pozdrav svima,

Dimenzije koje me zanimaju su 180×100×80. Sto se postolja tice, verujem da treba da bude kvalitetnije, ali se ne razumem, zato trazim savet od ljudi koji se time bave.

A sam materijal stola, u svakom slucaju nikako iverica. Voleo bih da cujem vase preporuke, da li se ovakav sto moze uraditi od punog drveta, ili medijapan, ili nesto trece? I naravno koji je cenovni rang u odnosu na materijal?

Sto se cene tice, ne ocekujem da bude u rangu ovog, vec naravno skuplji, i spreman sam da izdvojim vise kako bih dobio kvalitet.

Zato vas molim za savete.
Post Reply