bajcovanje furnira

Koliko bi me otprilike koštalo ovo, ono?
Post Reply
User avatar
pipirlipan
Dodavač alata
Posts: 3
Joined: 14 Nov 2018 15:36
Location: Beograd

bajcovanje furnira

Post by pipirlipan »

Zdravo svima!
Dopao mi se jedan furnirani ormar sa šarom koji sam videla u oglasima. Zabranjeno je da postavim link, a sajt je zaštitio slike pa ne mogu da skinem, ko je zainteresovan poslaću na pp.

Interesuje me da li je furnir moguće uspešno bajcovati u žutu? Koliko truda i novca je potrebno odvojiti za to?

Hvala puno!
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

Sudeci po opisu, taj komad je verovatno vec bajcovan i lakiran, a to znaci da je lakse napraviti novi nego skidati furnir i restaurirati. Furniri su jako tanki i veoma je mala verovatnoca da se sa njih uspesno skine bajc a da se ne osteti. A i za skidanje i zamenu fiurnira bi sve elemente trebalo rastaviti i prebrusiti u kalibru i rucno (kalibar je jako skupa i velika masina koja brusi i kalibrise vece povrsine u deseti deo milimetra, a retko ko od zanatlija je kod nas ima). Znaci, kakvo je takvo je, prepravke se ne isplate. Ako se radi o novom neobojenom i nelakiranom furniru, onda nije problem.
User avatar
radenko
Vrhunski majstor
Posts: 1219
Joined: 12 Nov 2010 07:59
Location: valjevo

Post by radenko »

Image
ako ima taj ton ovde moze da se bajcuje furnir!
smirglaj nikad dosta
User avatar
pipirlipan
Dodavač alata
Posts: 3
Joined: 14 Nov 2018 15:36
Location: Beograd

Post by pipirlipan »

Pezzo i Radenko hvala vam na odgovorima. Majstor koga sam pitala za tu uslugu mi je odgovorio baš kao i vi, ali sam se nadala da ga možda mrzi da se bavi time ili je pretrpan obavezama.
Ne na žalost boja se ne nalazi na slici koju ste postavili.

Htela sam da je osnovni pigment ovakav Image a da je finalni efekat nalik ovome Image

Da pokušam onda drugačije da postavim pitanje. Želim da kupim rustični ormar i da ga obojim u žutu boju za koju nikako ne želim da bude uniformna. Ako se oprostim od texture drveta i bajca, da li imam ikakvu drugu opciju osim dekorativnih tehnika na nameštaju poput onih koje nudi mywall?

Još jednom hvala na mišljenju i sugestijama.
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3688
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

Momci, ako je neko u mogucnosti da uradi ili ima ideju kako/sta, gospodja zeli skroz levi komad (samo ormar)
https://www.kupujemprodajem.com/big-pho ... 5266-1.htm

Image
User avatar
pipirlipan
Dodavač alata
Posts: 3
Joined: 14 Nov 2018 15:36
Location: Beograd

Post by pipirlipan »

Hvala puno na pstavljanju sliike!
Tako je baš. Naravno i podrazumevano da se unutrašnjost ormara ili samo osveži lakiranjem ili prefarba u belo.
Zbog vidljivosti stranica one bi takođe morale biti žute, kao i front. Vrh/leđa/unutrašnjost samo lak ili belo.
Post Reply