Mala ugaona kuhinja od univera prosecne cene

Koliko bi me otprilike koštalo ovo, ono?
Post Reply
User avatar
Manastiriste81
Brzi dodavač alata
Posts: 6
Joined: 13 Mar 2018 22:35
Location: Novi Beograd

Mala ugaona kuhinja od univera prosecne cene

Post by Manastiriste81 »

Pozdrav svima. Zamolio bih vas za info oko okvirnih cena za izradu male kuhinjice, gde bih smestio frizider visoki, ugradnu rernu i plocu za 2 ringle, sudoperu od 40cm i masinu za sudove. U pitanju je ugaoni prostor 220x170, pri cemu i samom uglu imam zub od vertikalnog stuba za ventilaciju u vodove 60x20cm. On mi oduzima deo prostora. Ne znam kako da okacim mere i izgled prostora sto mi je kolega gradjevinc nacrtao.
Ukoliko neko moze da nacrta u nekom 3d programu kuhinjicu, mozemo se dogovoriti preko poruka. Hvala svima
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3689
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

Dobro dosao.
Vrati se na vrh ove stranice (ili bilo koje) i procitaj sta pise onim (naj)krupnim slovima ;)
Kada to ispostujes, prica moze da se nastavi. Ovako nema smisla, slozices se :forvonad:
User avatar
Manastiriste81
Brzi dodavač alata
Posts: 6
Joined: 13 Mar 2018 22:35
Location: Novi Beograd

Post by Manastiriste81 »

Ja sam to zamislio ovako samo u drugoj boji :)
Image
Image
Last edited by Manastiriste81 on 15 Mar 2018 23:38, edited 1 time in total.
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3689
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

Materijali? Univer, medijapan, furnir, masiv,...?
NBGD je lokacija? Koji sprat? Teretni lift?
Znas li od cega su zidovi na koje se kaci kuhinja?
Tehniku imas?
Ovo bi bila samo pocetna pitanja a sve to moze uticati na cenu.
Ovako nesto verujem da neko moze sklepati za manje od 1000 eura a cena moze ici i na x10. Najvise zavisi od toga sta ti zelis i koliko zelis da platis.
User avatar
Manastiriste81
Brzi dodavač alata
Posts: 6
Joined: 13 Mar 2018 22:35
Location: Novi Beograd

Post by Manastiriste81 »

NBG dr Ivana Ribara, kod kafane staro Ognjiste. Zgrada sagradjena 1991. Zidovi su tanki jer se kuhinja naslanja na kupatilo odakle vucem vodu. Verovatno ce morati da se osmisli vezivanje ili nekako da se iskoristi plafon koji je od punog betona. Imam obican lift. Prostorija je visoka 257. To je deo trpezarijskog prostora. Tehniku posebno kupujem i bice uzeta u dimenzijama da se uklopi u elemente. Samo cu frizider zadrzati postojeci.
User avatar
Manastiriste81
Brzi dodavač alata
Posts: 6
Joined: 13 Mar 2018 22:35
Location: Novi Beograd

Post by Manastiriste81 »

Tako sam i planirao do 1500 eur da izdvojim za kuhinju naravno bez uredjaja.
Last edited by Manastiriste81 on 15 Mar 2018 23:57, edited 1 time in total.
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

Manastiriste81 wrote:Verovatno ce morati da se osmisli vezivanje ili nekako da se iskoristi plafon koji je od punog betona.
- Nije od punog betona, moze da se okaci laksi luster.
- Ringle bi trebale biti dalje od vode, pogotovo ako je staklena ploca i najbolje iznad rerne.
- Iz crteza nije jasno sa koje strane su prozori i da li moze frizider da bude van toga, a tu da se stavi masina i bilo bi vise dnevnog svetla ?
- Cena ne bi trebala preci 1000e sa montazom.
User avatar
Manastiriste81
Brzi dodavač alata
Posts: 6
Joined: 13 Mar 2018 22:35
Location: Novi Beograd

Post by Manastiriste81 »

Ici ce aspirator, jer postoji ventilacija. Dijagonalno od ugla kuhinje je izlaz na malu terasu odatkle ima prirodno svetlo i pogled na spolja.Nemam dodatne prozore u ovom prostoru.
Arhitekta i gradjevinac mi tvrde da postoji resenje za postavljanje kuhinje i kacenje elemenata.
Masinu za sudove cu staviti ispod rerne jer jedino tu mogu zbog frizidera. Nemam gde frizider a ne bih ga na terasu :)
Post Reply