kuhinja

Koliko bi me otprilike koštalo ovo, ono?
User avatar
tomislav0311
Dodavač alata
Posts: 2
Joined: 22 Apr 2016 08:22
Location: Beograd

kuhinja

Post by tomislav0311 »

Koliko bi me kostala ovakva kuhinja i potreban mi je stolar koji bi mogao ovako nesto napraviti...Image
Last edited by tomislav0311 on 10 May 2016 22:26, edited 1 time in total.
User avatar
art of wood
Vrhunski majstor
Posts: 1097
Joined: 30 Apr 2016 08:51
Location: kikinda

Post by art of wood »

Pa zavisi od kog matreijala bi je pravio,racunaj negde od
600 evra duzni metar kuhinj.(gornjih i donjih delova).ja pravim takve i slicne kuhine od drveta ili medijapana i krecu se od 400evra za duzni metar pa navise
User avatar
BojanPN
Majstor stolar
Posts: 466
Joined: 05 Jun 2017 09:57
Location: Paracin
Contact:

Post by BojanPN »

Drugari , treba mi informacija koliko se krece cena metra kuhinje ( gornji i donji delovi) od univera a i od medijapana . Drugar me zamolio da se raspitam treba mu kuhinja malo vise od 2metra .
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14941
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Ovo mi lici na pitanje: Posto je metar auta?
User avatar
sasasasa
Velemajstor
Posts: 1730
Joined: 05 Apr 2016 18:36
Location: Prijedor

Post by sasasasa »

Pa sračunaj mu
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14941
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Ajd da sracunam :)
Recimo da je malo vise od 2 metra, neka omanja kujna.
Odgovaralo bi recimo Fiesti, ili PUG 208 (univer).
Daklem, 2 metra Fieste kosta izmedju 5891 i 10554 evrica :)
PUG 208, 2 metra od 5330 do 9358
Ako hoce u malo visu klasu (MDF)...
2 metra Audija A1 je izmedju 9553 i 16721
2 metra Mečkedesa A klase je od 12301 do 14229

:)
User avatar
miloscale
Majstor majstora
Posts: 779
Joined: 08 Sep 2011 00:29
Location: petrovac na mlavi
Contact:

Post by miloscale »

mbole wrote:Ajd da sracunam :)
Recimo da je malo vise od 2 metra, neka omanja kujna.
Odgovaralo bi recimo Fiesti, ili PUG 208 (univer).
Daklem, 2 metra Fieste kosta izmedju 5891 i 10554 evrica :)
PUG 208, 2 metra od 5330 do 9358
Ako hoce u malo visu klasu (MDF)...
2 metra Audija A1 je izmedju 9553 i 16721
2 metra Mečkedesa A klase je od 12301 do 14229

:)
bravo bole ni kanap se ne kupuje na metar nego na kilo a tek kuhinja
ja bih voleo da ja narucim nekom majstoru 1m kuhinje od mdf a za 600e da vidim el ce se uklopi u tu cenu
User avatar
BojanPN
Majstor stolar
Posts: 466
Joined: 05 Jun 2017 09:57
Location: Paracin
Contact:

Post by BojanPN »

Hvala ☺
User avatar
sasasasa
Velemajstor
Posts: 1730
Joined: 05 Apr 2016 18:36
Location: Prijedor

Post by sasasasa »

Mbole - vidi se da nemaš pojma o kuhinjama. 2 metra Fieste za 10500 eura?????? Pa ja 2 metra Mondea mogu uzeti za te pare!!!!!!!! :D

Računanje kuhinja na metar je najčešće računanje, bar ovdje kod mene. A i najlakše je. Kako bi inače dao cijenu na licu mjesta? Isto važi i za ormare.

Bojane - kada sam napisao da mu izračunaš nisam mislio da te za*******. Izvini ako je tako ispalo. Raščlani kuhinju na elemente, elemente raščlani na komade i kvadraturu komada pomnoži sa cijenama materijala koje traži. Na to dodaš cijenu kantanja, okova i ostalog materijala koji je potreban da se kuhinja napravi. To računaš u zavisnosti od toga kako ćeš je sklapati. A kuhinju valjda ti možeš napraviti. Članu ovog foruma ne bi trebao predstavljati problem spajanje nekoliko komada iverice.
User avatar
dragand
Šegrt
Posts: 22
Joined: 08 Jan 2014 21:42
Location: Beograd-Grocka

Post by dragand »

I šta bi na kraju? Ćoveku niko ne želi da odgovori zato što nije profesinalni stolar pa se sve vrti na za---- nje? Ne razumem po nekad da li ovaj forum služi da nešto saznamo i naučimo mi koji smo hobisti ili za reklamiranje profesionalnih stolara i kao topovska hrana tim profesionalcima da nas z-----ju.
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

miloscale wrote:ja bih voleo da ja narucim nekom majstoru 1m kuhinje od mdf a za 600e da vidim el ce se uklopi u tu cenu
sa mdf se u Bg moze naci i od 300 evra/m, tako da 600 nije mala cena.
User avatar
BojanPN
Majstor stolar
Posts: 466
Joined: 05 Jun 2017 09:57
Location: Paracin
Contact:

Post by BojanPN »

Pezzo wrote:
miloscale wrote:ja bih voleo da ja narucim nekom majstoru 1m kuhinje od mdf a za 600e da vidim el ce se uklopi u tu cenu
sa mdf se u Bg moze naci i od 300 evra/m, tako da 600 nije mala cena.
Hvala puno
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3689
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

Od 250 po metru za univer i od 300 za mdf su cene koje ovde uzimaju bolji garaz majstori i manje firmice.
Ovo je cena za klasicne kuhinje po meri, bez bluma i kojecega
User avatar
BojanPN
Majstor stolar
Posts: 466
Joined: 05 Jun 2017 09:57
Location: Paracin
Contact:

Post by BojanPN »

maricaiivica wrote:Od 250 po metru za univer i od 300 za mdf su cene koje ovde uzimaju bolji garaz majstori i manje firmice.
Ovo je cena za klasicne kuhinje po meri, bez bluma i kojecega
Razumeli smo se hvala puno
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14941
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

sasasasa wrote:Mbole - vidi se da nemaš pojma o kuhinjama. 2 metra Fieste za 10500 eura?????? Pa ja 2 metra Mondea mogu uzeti za te pare!!!!!!!! :D

Računanje kuhinja na metar je najčešće računanje, bar ovdje kod mene. A i najlakše je. Kako bi inače dao cijenu na licu mjesta? Isto važi i za ormare.

Bojane - kada sam napisao da mu izračunaš nisam mislio da te za*******. Izvini ako je tako ispalo. Raščlani kuhinju na elemente, elemente raščlani na komade i kvadraturu komada pomnoži sa cijenama materijala koje traži. Na to dodaš cijenu kantanja, okova i ostalog materijala koji je potreban da se kuhinja napravi. To računaš u zavisnosti od toga kako ćeš je sklapati. A kuhinju valjda ti možeš napraviti. Članu ovog foruma ne bi trebao predstavljati problem spajanje nekoliko komada iverice.
Mozes... al ne Mondea ST, sa 250KS, ekstra opremom... a ta cena od 10500 je za Fiestu ST. Klotaru od 70 konja na akciji dobijes za 5800.

Mozda se i ne razumem u kuhinje ali se prilicno razumem u racun :)
Cenu na licu mesta nisam dao nikada ni za sta.
A i ako sracuavas sve ovo, ne znam kako ces da je das na licu mesta.
Upravo o toj racunici se i radi.
Univer imas u velikom rasponu cena. Lak za MDF isto tako. O okovima da ne pricam. Pa samo rucke umeju da kostaju vise od komplet univera. U 2 metra mogu da budu tri prosta elementa, ali i oni sa brdom fioka, pregrada... kako onda racunas po metru?

Mnogo je gore dati musteriji neku cenu, pa onda kad musterija u to pocne da uteruje kerefeke, menjati je, nego napraviti kompletnu racunicu i izaci sa tacnom i konacnom cenom.
Post Reply