Kupatilski element kako se isplati

Koliko bi me otprilike koštalo ovo, ono?
Post Reply
User avatar
bule
Samostalni majstor
Posts: 174
Joined: 17 Dec 2013 22:04
Location: Novi Beograd

Kupatilski element kako se isplati

Post by bule »

Krenuo sam da napravim element za kupatilo 180x50x28cm, kupim MDF 16mm isečen na meru i izbušene rupe za šarke - 3700,00din, okovi za isti sa ručkicama i sl.drangulijama 2700,00din, pu set boja i izolanta 6800,00 din, šmirgla oko 600,00 din, dakle 13800,00 din sve zajedno.

Na koju foru takav element prodaju za 8200,00 din. odnosno gde je zarada stolara, trgovca itd.
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

na kolicini (broju komada):stolt:
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

1. Nije svaki MDF isti
2. Ne kosta isto kad kupujes na tablu ili "okrunjeno", to jest iseckano, izbuseno...
3. Isto vazi i za okov, farbu...

Kao i bilo sta drugo. Kad bi auto, TV, ves masinu... sta god, kupovao deo po deo, izaso bi te vise nego tri kompletna da kupis.
Jos je stolarija "nezna".
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3690
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

Garantujem ti da bi manje para dao da si otisao kod prvog stolara koji ima nekakvu "komoru za farbanje" i pitao za cenu za kompletan element :)
Tesko da bi dobio ponudu na 8200 ali nikako na 13800, cena bi bilka negde izmedju.
bule wrote:Krenuo sam da napravim element za kupatilo 180x50x28cm, kupim MDF 16mm isečen na meru i izbušene rupe za šarke - 3700,00din...
Da si trazio i da ti sklope, platio bi jos oko 1200 din.
bule wrote:okovi za isti sa ručkicama i sl.drangulijama 2700,00din
Cena okova "na kutiju" je drasticno niza. Za stalne kupce, jos niza. Verovatno da na onom od 8200 nisu te rucice, nisu te sarke,...
bule wrote:pu set boja i izolanta 6800,00 din, šmirgla oko 600,00 din
E, ovde je glavna zarada :)
bule wrote:...dakle 13800,00 din sve zajedno.
Na koju foru takav element prodaju za 8200,00 din. odnosno gde je zarada stolara, trgovca itd.
Zarada stolara i trgovca zajedno je oko 40%
User avatar
bule
Samostalni majstor
Posts: 174
Joined: 17 Dec 2013 22:04
Location: Novi Beograd

Post by bule »

I meni se čini da je zarada na boji, verovatno ne farbaju sa PU bojama već trpaju nitro osnovnu i nitro emajl lak verovato za zadnom rukom akrila. Inače cene MDF-a se razlikuju za oko 100 din (od 950 do 1050) po kvadratu. Sečenje 25/m isto i rupe po komadu tako da tu nije zarada. Inače ideja mi je bila da probam farbanje sa PU bojama jer mi predstoji kuhinja a žemska oće visoki sjaj :)
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

u vezi svega gresis :stolt:
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
Sasa
Moderator
Moderator
Posts: 2755
Joined: 31 Jan 2008 01:38
Location: Podgorica
Contact:

Post by Sasa »

singer wrote:u vezi svega gresis :stolt:
:tummenupp:
Last edited by Sasa on 23 Dec 2015 06:34, edited 1 time in total.
User avatar
milos_nis
Majstor početnik
Posts: 128
Joined: 16 Nov 2012 16:44
Location: Nis

Post by milos_nis »

Svi mi koji radimo kupatilski namestaj sa strane je univer ☺
E sad ima cake i cake.Bilo je koriari sirov medijska već oplemenjen i i oovome bi mogo da pišem do prekosutra.sve ovo gore što si naveo ima uticaja na čemu.Pozdrav iz niša....
User avatar
bule
Samostalni majstor
Posts: 174
Joined: 17 Dec 2013 22:04
Location: Novi Beograd

Post by bule »

hvala na odgovorima, ali ja i dalje ne znam gde je fora sem da kako kaže singer kupujem materijal na šleper i boju na burad :)
User avatar
феникс
Majstor majstora
Posts: 918
Joined: 14 Oct 2012 10:56
Location: Околина Новог Са

Post by феникс »

bule wrote:hvala na odgovorima, ali ja i dalje ne znam gde je fora sem da kako kaže singer kupujem materijal na šleper i boju na burad :)
и раднике на црно (па их још и не платиш до краја) А струју и гас плаћају само ****** и види колико је онда зарада :buga:
Три пут' кратим ову летву и опет ми кратка! :forvonad:
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

bule wrote:hvala na odgovorima, ali ja i dalje ne znam gde je fora sem da kako kaže singer kupujem materijal na šleper i boju na burad :)
ovo si dobro rekao :prsgore:

evo da kazem nesto sto verovatno ce znaciti svima koji rade namestaj.

npr. teleskopske klizace sa usporivacem od 500mm dobijam po ceni malo vecoj od 300 rsd (naravno na kutiju),klap sarka sa usporivacem po 90rsd,farbu na kantu od 25 kg--takodje rabat,mdf na table opet rabat--koji se krecu po svim stavkama od 20-25%....

zato kad se odlucis za nesto onda to trosis u kolicinama i odatle svi popusti :stolt:
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
BILJEŽNIK
Vrhunski majstor
Posts: 1187
Joined: 25 Oct 2009 20:54
Location: Zaprešić

Post by BILJEŽNIK »

Sve mi se čini da nisu rabati u pitanju... Industrija izrade namještaja prilagodi svojim potrebama industriju repromaterijala... Pa se dogodi da kupaonski namještaj, o kojem je riječ, nabubri nakon 6 mjeseci na rubovima i počne se totalno raspadati nakon godinu dana. Ovo se sigurno neće dogoditi sa namještajem koji napraviš sam po pravilima struke. Iako skuplje u početku, u konačnici se isplati
User avatar
ropee
Vrhunski majstor
Posts: 1431
Joined: 30 Dec 2011 18:08
Location: Opatija

Post by ropee »

Ma i tvornički namještaj mora izdržati barem godinu,dvije, ipak na to važi neka garancija.
Repromaterijal naravno, cijene su gotovo 40-50% manje kad se kupuje na veliku količinu, tako je i sa okovom.
Ovo znam, jer sam nekad znao kupovati preko očeve firme materijal - platio njegovoj firmi, on dobavljaču (uz njihov materijal) i dobio 20-30% jeftinije nego da sam ga direktno kupovao.
Drugo, tvornice uvijek gledaju na cijene potrošnog materijala ( šarke, šarafi, tiple,....) koje se uvijek kupuju po najboljoj ponudi (bez obzira na proizvođača).
i treće - kao što se repromaterijal gleda na velikukoličinu, tako i gotov proizvod je puno jeftiniji u serijskoj proizvodnji negou pojedinačnoj.
Sve to uvjetuje konačnu cijenu proizvoda ( RUC koji ostvaruje tvornica po pojedinom proizvodu nama je neisplativ )
danas ne radim ništa, jer jučer nisam radio ništa, ... pa nisam završio !! ><((((º>.

http://img108.mytextgraphics.com/blinki ... b4f7ee.gif
Post Reply