Carinjenje mašine

Koliko bi me otprilike koštalo ovo, ono?
User avatar
mladi hobyst
Precizni šegrt
Posts: 67
Joined: 15 Jul 2014 14:14
Location: Titel

Carinjenje mašine

Post by mladi hobyst »

Pozdrav forumaši :skool:
Da li neko zna koliko bi me izašla carina i PDV na ovu mašinicu koja bi me stajala 1150 eura (cena nove i prevoz) iz Nemačke

Abrihter / Diht WINTER AD 260

Image
User avatar
savak
Majstor početnik
Posts: 141
Joined: 19 Nov 2013 22:01
Location: Banatsko Aranđelovo

Post by savak »

Carina je 30 posto od ukupne cene mašine. Tu je pdv uračunat.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Plus najverovatnije troskovi speditera i ostale papirologije, cenim ukupno jos jedno 100 evropskih.
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

to isto imas u jela stil iz vr.banje -isti kvalitet-bez zajebancije oko prevoza ,carine.....
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

BR
Moderator
Moderator
Posts: 3819
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Nije bas tako prosto , samo 30% i to je to.

Posto roba dolzai kamionom, moa da ide kroz unu carinsku proceduru i na nju se ne primenjuje skraceni carinski postupak, o kome j carina 10% + 20 % PDV, i kod koje su dazbine generalno 32%, + trsokovi carinjena.

U tvom slucaju, roba ce se cariniti po tarifnom broju 8465 92 00 00, A sa obzirom da je zemlja porekla Kina, bez obzira sto stize iz Nemack, carinska stopa je 5%. Kada se tih 5% doda na tvojih 1150 eura, na celu sumu se obracunava PDV, u iznosu od 20%. Sve u svemu drzavi ces platiti u vidu takse nekih 300 eura.

Na sve ovo idu troskovi carinjenja. Sa obzirom da ovo mora da ide kroz klasican postupak carinjenja, moras da uzms speditera koji ce te zastupati. Njihovi trsokovi zastupanja su oko 4000 rsd ili nekih 35 eura. Da bi oni pruzeli dokumentaciju od carine, treba da im platis i trsokove otkupa carinskog lista, koji su prosle godine bili 1600 rsd, recimo 15 eura. Uz to placas i osiguranje carinskog kredita, koje je nekih 2% od stope carinjenja, lezarinu po KG za svaki dan koji roba provede u carinskom magacinu ( budi siguran da nece biti manje od 3 dana) i koja zavisi od carinskog magacina u kome roba stoji, pa i tu ocekuj nekoh 50-100 eura, minimum.

Sve u svemu, cela prica bi trebala da kosta nekih 1600 eura.
User avatar
BG ACA
Majstor
Posts: 266
Joined: 22 Nov 2013 07:53
Location: BGD

Post by BG ACA »

Procices tako ako carinici budu raspolozeni.Ako ne budu raspolozeni?
User avatar
mladi hobyst
Precizni šegrt
Posts: 67
Joined: 15 Jul 2014 14:14
Location: Titel

Post by mladi hobyst »

Ovako,Winter Holztechnik GmbH osoba koja ih verovatno zasutpa za Srbiju je Boris,preko KP poruka sam ga pitao koliko bi me izašlo da ga preuzmem ovde,i dobih ovaj odgovor: Cena sa transportom je 1150 EUR, bez PDV i uvozne carine. Rok isporuke - odmah.

E sad,Pezzo je nakačio link winter.rs gde je neto cena 990eura ,koliko još na to ide eurića da je dovučem u radionicu?
Last edited by mladi hobyst on 31 Mar 2015 22:35, edited 1 time in total.
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3819
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Isto :D

Bez obzira sto je registrovan sa ekstenzijom .rs, sajt je i dalje winterov, adresa je Nemacka, kao i brojevi telefona, a na karti je lokacija pored Leipziga.

Takodje, u opisu proizvoda lepo pise, bez prevoza, bez, carine, bez PDV-a.

I opet dodjes na tih priblizih 1600 eura.
Last edited by BR on 31 Mar 2015 23:15, edited 1 time in total.
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

Kod Bernarda ti je masina tih karakteristika 824 € http://www.bernardo.at/shop/de/holz/hol ... hinen.html a sa jacim motorom 925€, plus jeftiniji prevoz za 50-60€, sve u svemu to isto bi dobio za 1200-1300€. Ne znam samo sto je razlika u tezini 30kg, verovatno je racunato i pakovanje kod wintera, ako ne daje jos nesto od opreme, treba proveriti.
User avatar
mladi hobyst
Precizni šegrt
Posts: 67
Joined: 15 Jul 2014 14:14
Location: Titel

Post by mladi hobyst »

Jel moguće onda da ovi što sam ih našao na KP uzimaju za transport samo 160eura,ako je kod wintera 990 bez prevoza ??
Znam da obično špediteri oderu kožu sa leđa,tipa oko 300-500eurića za prevoz..
User avatar
dikar
Vrhunski majstor
Posts: 1145
Joined: 05 Jun 2009 17:26
Location: Stip

Post by dikar »

Ovde ima njihov kalkulator sa svim dazbinama, jedino zadnja stavka od 25000evra nije jasna
http://toolzon.de/equipment/1913

Inace u postu br 8 si napisao da je isporuka odmah. To znaci da je masina u Beogradu na carinskom skladu, Carinske dazbine nisu placene i placaju samo lezarinu carini.
Ako pogledas transportni traosak koji oni traze od 160 evra i stvarni trosak od 112 evra (do Skoplja Makedonija, do Beograda je sigurno manje) javlja se razlika od 42 evra. To ie ukalkurana lezarina carini. A mozda imaju vlastiti carinsku sklad pod carinskim nadzorom, ali to je njihova stvar.
Ako se pitas zasto stoji na carini roba, odgovor je jedmostavan. Ne isplati im se da vezujuji njihov novac, a moze da se desi da ja iz Makedonije narucim jednu masinu i oni ce je poslati bez nekih posebnih problema. Na reexport se ne placaju carina+ PDV, samo spedicija.
Inace ne bi imali nista protiv da im platis tranasport od 300-500evra.
Last edited by dikar on 01 Apr 2015 09:18, edited 1 time in total.
User avatar
mladi hobyst
Precizni šegrt
Posts: 67
Joined: 15 Jul 2014 14:14
Location: Titel

Post by mladi hobyst »

U principu,400-500 eura plus :groota:
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

Prevoz se naplacuje po paleti, u sleper staju 32 palete. Medjunarodni transport je skuplji od nacionalnog, tako da ako je paleta 100 evra, znaci prevoznik uzme bruto preko 3000 evra, a to je dan dva posla, zavisi i da li ima povratnu turu i koliko ima da vozi do mesta za utovar. Ali sve u svemu racunas na 100 evra.
Inace, krajnja cena masine te izadje ta fabricka bez poreza + 42-3% orijentaciono.
To su sve kinezi, a evo jos jednog: http://www.dobrestroje.cz/dobrestroje/e ... UZNA-PASTA
Pa biraj, sve je to slicno, mozda i od istog proizvodjaca samo razlicito ofarbano.
User avatar
mtadic
Precizni šegrt
Posts: 66
Joined: 24 Sep 2008 08:59
Location: Vrsac

Post by mtadic »

Bernardove Abrihter / Diht mozete pogledati na sajtu firme Dinako.

http://www.alatnemasine.com/index.php?m ... =&sort=ord
Post Reply