Trpezarijski sto sa metalnim nogama

Koliko bi me otprilike koštalo ovo, ono?
User avatar
Bernard
Zarezivač olovaka
Posts: 10
Joined: 05 Oct 2014 22:05
Location: Novi Sad

Post by Bernard »

Malo mi je krivo zbog problema sa ovakvom obradom, ali super je sve znati unapred. Pre nego što počne da vas čudi što se supa proliva na jednoj strani :)

Moram još da razmislim. Jako mi se sviđa tekstura bora, ali ono je (koliko vidim) nešto mekši.
Čuo sam da se spajanjem manjih delova krivljenja mogu smanjiti i podupirati ali to daje i drugačiji izgled.

Hvala na korisnim odgovorima
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3819
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Krivljenje dasaka moye da se smanji i drugacijim nacinom secenja daske iz balvana, ili pazljivim izborom daske na stovaristu. Ali ni tada neces da dobijes izgleda kao na ovoj slici, sa ovako postavljenim godovima.
User avatar
ivanob1
Majstor majstora
Posts: 567
Joined: 05 Jan 2010 19:44
Location: Kragujevac

Post by ivanob1 »

Sibirski aris ima takodje krupne godove a tvrdji je od camovine i dimenziono stabilniji. Doduse i skuplji je ali mislim da kod tebe to ne moze mnogo da utice na cenu jer bi ti trebalo oko 0.05 kubika.

Sto se dizajna stola tice akcenat je bacen na rusticnost, nesavrsenost drveta, nesavrsena obrada ivica ... To bi trebalo da da kontrast savrsenom metalnom delu. Samim tim i deformacija drveta bi trebalo da bude predvidjena u ovom slucaju. Moj predlog je jedino da se bar ploca radi iz cetiri daske tako da se smanji sirina svake pojedinacno. Sto je uza daska ona ima manje napone i tendenciju krivljenja.

Iskreno kad bih radio za sebe obavezno bih radio laminiranje tj spajanje vise uzih u siru dasku. Godovi bi bili ravni i krivljenje bi bilo svedeno na minimum.

* BR pun ti je inbox pa ne mogu da ti posaljem poruke. Stigli su mi neki test uzorci pa reko da ti posaljem na probu.
Last edited by ivanob1 on 04 Feb 2015 00:41, edited 1 time in total.
Post Reply