Klub stočić-popravka

Koliko bi me otprilike koštalo ovo, ono?
User avatar
Marica
Brzi dodavač alata
Posts: 6
Joined: 02 Aug 2011 15:38
Location: Beograd

Klub stočić-popravka

Post by Marica »

Dobar dan!Interesuje me da li se ovaj ćošak na stolu može popraviti(ako može,koliko bi me otprilike koštalo) ili se više isplati kupiti novu ploču?Inače,u pitanju je medijapan.

Image
Last edited by Marica on 20 Jul 2014 16:10, edited 1 time in total.
User avatar
stolart
Majstor majstora
Posts: 741
Joined: 22 Jun 2009 20:26
Location: ИВАЊИЦА

Post by stolart »

Правила форума !
Попуните локацију !
User avatar
Marica
Brzi dodavač alata
Posts: 6
Joined: 02 Aug 2011 15:38
Location: Beograd

Post by Marica »

stolart wrote:Правила форума !
Попуните локацију !
Učinjeno!Mogu li dobiti sad odgovor,molim.
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

Trebala bi nova ploca i farbanje celog elementa zbog popravke ostecenja (vidljivom na nozi i eventualnih jos po negde) i da se ne bi razlikovala boja.
User avatar
Marica
Brzi dodavač alata
Posts: 6
Joined: 02 Aug 2011 15:38
Location: Beograd

Post by Marica »

Pezzo wrote:Trebala bi nova ploca i farbanje celog elementa zbog popravke ostecenja (vidljivom na nozi i eventualnih jos po negde) i da se ne bi razlikovala boja.
Hvala puno!Možete li mi reći gde bih mogla kupiti ploču?Našla sam neobrađen medijapan,ali ne znam nikoga ko se bavi obradom,ako možete uputite me na nekog.
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

Kupovina medijapana nije problem. Potrebno je naci nekog stolara da pazljivo skine tu plocu, koja je najverovatnije zalepljena. Zatim da napravi drugu plocu tako sto ce joj obraditi ivice i odozdo precizno napraviti perforacije za spajanje tiplovima, a takodje da popravi eventualna ostecenja na donjem delu. Zatim on to sve daje na lakiranje ili sam lakira, pa kad se dobro osusi pazljivo zalepi.
Iskreno, ostecenje je takvo da je pitanje koliko se uopste isplati popravka. Dosta je pipav posao, a i za farbanje treba 2 dana zbog susenja.
User avatar
Sasa
Moderator
Moderator
Posts: 2755
Joined: 31 Jan 2008 01:38
Location: Podgorica
Contact:

Post by Sasa »

Čiji je proizvod pomenuti sto i koja mu je prodajna cijena kod vas?
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3690
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

http://jysk.rs/dnevna-soba/stocici/stocic-oure-bela
Kada se prosetam kroz njihov salon, na svakom artiklu vidim takvo ostecenje. Moguce je da je radnja u mojoj blizini neki autlet ali je kvalitet ispod svake granice.
User avatar
Sasa
Moderator
Moderator
Posts: 2755
Joined: 31 Jan 2008 01:38
Location: Podgorica
Contact:

Post by Sasa »

Pa vjerovatno je i slikano u tvom komsiluku! Meni je licilo na IKEA-u!
User avatar
Marica
Brzi dodavač alata
Posts: 6
Joined: 02 Aug 2011 15:38
Location: Beograd

Post by Marica »

Sasa wrote:Pa vjerovatno je i slikano u tvom komsiluku! Meni je licilo na IKEA-u!
Iz Jysk-a na Karaburmi je,kao što je i napisano.Prodaju ga za 8000 hiljada zbog oštećenja,inače je 15000 din.Ploča je pričvršćena za nogare tako što su na nju nalepljenje male daščice pa je preko njih zašrafljena za nogare.Da li se isplati kupiti i popravljati,koliko bi to moglo da košta?Moram da napomenem da samo četiri pletene korpe koje su deo stola koštaju 8000 hiljada.
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3690
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

Ako napravis kompromis pa tu plocu napravis od bele iverice (univera) i na nekom stovaristu je okantujes abs trakom, kostace te oko 2000-2500 dinara. Tamo bi mozda mogla i da nadjes nekoga da ti stavi tu plocu umesto postojece, ako je to stvarno srafovima pricvrsceno.
Da se to uradi od mdf-a (kako i jeste u originalu), samo za boju i farbanje ces dati oko 35 eura a na to treba dodati i sam mdf i ruke majstora da to isece, zameni, odveze, doveze. Mislim da ce to kostati kao nov sto, manje vise. Medijapan, kao i drugi plocasti materijali se kupuje na rez, sto bi znacilo da ako ti treba ploca 68*100cm ti moras da kupis minimalno 68*208cm i pola da bacis.
User avatar
ropee
Vrhunski majstor
Posts: 1431
Joined: 30 Dec 2011 18:08
Location: Opatija

Post by ropee »

Ukoliko dobiješ jeftino , a sviđa ti se taj stolčić , možeš to i jeftino da popraviš , pukotinu napuniš ljepilom , odrežeš višak materijala , poravnaš sa kitom ,pošmirglaš lagano cijelu ploču te ofarbaš sa bijelom farbom u spreju , e sad koliko će trajati neznam , ali neko vrijeme hoće .
danas ne radim ništa, jer jučer nisam radio ništa, ... pa nisam završio !! ><((((º>.

http://img108.mytextgraphics.com/blinki ... b4f7ee.gif
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

Pero, steta sto nisi u Beogradu, da zaradis lovu :)
Jesi zavrsio crkvicu ?
User avatar
ropee
Vrhunski majstor
Posts: 1431
Joined: 30 Dec 2011 18:08
Location: Opatija

Post by ropee »

Nisam baš željan ovakvih poslova :P , no napisao sam kako bi se moglo popraviti u vlastitoj režiji , bez prevelikog ulaganja i bez prevelikog napora i znanja o stolariji , farbanju , .... Ako može da se pogodi sa trgovcem , pa da još malo spuste cijenu , te sama odradi posao , imat će lijep komad namještaja za malo novaca


A što se tiče crkve , davno je ona riješena :D
danas ne radim ništa, jer jučer nisam radio ništa, ... pa nisam završio !! ><((((º>.

http://img108.mytextgraphics.com/blinki ... b4f7ee.gif
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

bolje ti Pezzo odradi posto si iz BG ,znas posao ,a i da ucinis dami jer joj se definitivno svidja taj stocic ;)

verujem da ces dobiti kafu,kolace ....:prsgore:
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
Post Reply