samo za ozbiljne entuzijaste!

Koliko bi me otprilike koštalo ovo, ono?
User avatar
Vin Diesel
Brzi dodavač alata
Posts: 8
Joined: 14 Jul 2014 12:07
Location: Novi Sad

samo za ozbiljne entuzijaste!

Post by Vin Diesel »

Pozdrav svima na forumu i naravno sve pohvale za stolarskuradionicu i ljude koji ucestvuju u njoj!
Dakle imam jedan veoma delikatan zahvat koji oduzima svakom majstoru ogromno vreme a realno ne moze puno da se naplati...
Konkretno radim restauraciju jednog hi-fi uredjaja i trenutno je ostalo samo da se osveze drvene stranice ili naprave nove na samom uredjaju, akcenat je na samom kvalitetu stranica i zavrsnoj obradi!!! Da napomenem da je zavrsna obrada na stranicama najveceg kvaliteta, kao cisto staklo a problem prave okrzotine na ivicama koje treba da se saniraju!
Opcije su sledece:
1. skinuti stari lak i osveziti furnir i okrzotine na ivicama stranica
2. izfurnirati potpuno nove stranice od medijapana ili cega vec i izlakirati ponovo
3. iseci stranice od punog masiva nekog egzoticnog drveta i naravno zavrsna obrada

sto se tice samog furnira u pitanju je neka egzotika koja najvise lici MAKASARU i ZEBRANU, mada postoji opcija da se uradi u PTICJEM JAVORU koji bi se kasnije bajcovao u odredjeni ton...
neka se jave svi zainteresovani entuzijasti koji misle da ovo mogu uraditi profesionalno i daju svoje ponude sto se tice cene usluge,
SVAKI DOGOVOR MOGUC!
evo i slika uredjaja i samih stranica:

Image
Image
Image
Image
Image
Image
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Vin Diesel wrote:... koji oduzima svakom majstoru ogromno vreme a realno ne moze puno da se naplati...
Realno, moze i mora da se puno naplati, a to sto musterija nece da da puno para... samo znaci da ce ostati bez zavrsenog posla :)
User avatar
Vin Diesel
Brzi dodavač alata
Posts: 8
Joined: 14 Jul 2014 12:07
Location: Novi Sad

Post by Vin Diesel »

Ne znam da li ste me Mbole dobro shvatili, nisam od onih koji ce da se cigane u dinar, volim posteno da platim onoliko koliko treba i postujem svaciji rad, kao sto postujem svoj, ono sto sam rekao vezano za realnu naplatu se odnosilo na to da naizgled mali i neugledan posao moze da se pretvori u ozbiljnu muku za nekog ko se prihvati ovog posla, ZATO SAM I NAPISAO SAMO ZA OZBILJNE ENTUZIJASTE... ako takvih uopste ima na forumu :groota:
Cekam ponude pa da vidim koliko ce to da kosta, ajde gde su svi ti vrhunski stolari ?! ;)
User avatar
mrdjenovac
Precizni šegrt
Posts: 73
Joined: 14 Aug 2013 17:44
Location: Sabac
Contact:

Post by mrdjenovac »

User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

Vin Diesel wrote:Cekam ponude pa da vidim koliko ce to da kosta, ajde gde su svi ti vrhunski stolari ?! ;)
Pa cudo jedno da se neko vec nije zaleteo... :)
Znas sta, taj tvoj "problem" je p.dim, meni licno tu nije nista problematicno. Ali... ovde na forumu su uglavnom amateri (t.j. ljubitelji, hobisti) koji se javljaju sa celog podrucja bivse nam SFRJ. Koliko je i od njih neko spreman da ti restaurira 20 cm2 i da zbog toga trazi neki specijalni furnir, odgovarajuci bajc i kupuje najmanje po kilo laka (osnovnog i zavrsnog, sa katalizatorima i diluentima) i bajca... to je veliko pitanje.
I nije red da se sa takvim potcenjivanjem obracas ucesnicima na forumu - "ajde gde su svi ti vrhunski stolari ?!" Eto tu smo.
User avatar
BG ACA
Majstor
Posts: 266
Joined: 22 Nov 2013 07:53
Location: BGD

Post by BG ACA »

Bravo Pezzo majstore,imas pivo od mene kad se sretnemo.
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

polako momci !!!

covek ima potrebu da resi svoj problem,da moze resio bi i ne bi nikoga trazio.

problem i jeste u tome sto je jako sitno i zahtevno(treba potrositi malo vremena u vekim vremenskim razmacima)

Milose,ako ti se niko ne javi u dogledno vreme,donesi pa cemo resiti(nece biti brzo)ali cemo napraviti.:)
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

singer wrote:problem i jeste u tome sto je jako sitno i zahtevno(treba potrositi malo vremena u vekim vremenskim razmacima)
Nije to zahtevno, nego je toliko sitan posao da se ne vredi cimati. To je sve ukupno nekoliko minuta ako je samo ono sto se vidi na slici. Dakle, kad nesto radis transparentnim lakom, pa usput i to.
Amateri ne drze zalihe lakova jer im to propadne i baci se, narocito brzo katalizator (ako nije u limenci sa limenim poklopcem). Mada, mnogi se ne bi ni snasli najbolje da to zakrpe a da se ne primecuje, treba i malo iskustva.
User avatar
Vin Diesel
Brzi dodavač alata
Posts: 8
Joined: 14 Jul 2014 12:07
Location: Novi Sad

Post by Vin Diesel »

jel ima ovde nekog da nije raspolozen za svadju i pogresno tumacenje mojih reci, izvinjavam se svima :/
cela problematika mi je potpuno jasna i znam da je to tako mizeran poslic a toliko vremena oduzima odredjenom hobisty-CITAJ MAJSTORU ;)
privatnik sam 15 godina i znam vrlo dobro kad mi dodje neki otac u stampariju da mu ulajmujem jedan blok i to sve sa razlicitim listovima u boji i razlicitom formom oblika jer je tako njegovoj deci najlepse i onda naravno da ces uciniti coveku i izgubiti XY vremena, na kraju te pita koliko to kosta a meni dodje da placem- NARAVNO ZA DZABE jer kad bi realno naplatio svoje utroseno vreme i trud, stopiranje ostalih poslova, cena ko svetog Petra kajgana... znam da se niko iole iskusan nece zahebati i prihvatiti ovaj posao al ajd reko da probam :groota:
Pezzo ajde po tvom misljenju koliko bi bilo realno naplatiti ovakav poslic bez ikakvih ustupaka rodbinskih itd?
u krajnjem slucaju probacu sam, pa kacim slike uskoro na forum da malo prozivam segrte, majstore i ostale dodavace alata :D
LJUDI ZELIM DA PLATIM I MATERIJAL I VREME I ULOZENI TRUD, samo nek mi neko da ponudu...
p.s. svidja mi se ovaj link sa youtube-a, vrhunski rad, lepo izfurnirano al ne vidim zavrsnu obradu kakva meni treba, hvala u svakom slucaju...
User avatar
miki_bgd
Majstor početnik
Posts: 133
Joined: 25 Apr 2014 01:59
Location: Vracar, Beograd

Post by miki_bgd »

Ja sam hi-fajista okoreli i ono sto znam je da se isplati restaurirati skuplje i vrednije uredjaje.

A sto se tice tvog problema, po meni je resenje jednostavno, a to je strpljenje. Prosto ti treba neko ko inace radi sa furnirom, pa kada dobije neki posao da radi sa Ebony Macassar-om (tako se zove furnir sa originalnog uredjaja), onda da sredi i tvoje ploce. Jedino se po meni tako isplati.

Svaki drugi nacin bi te kostao 50-100 eura samo za baceni materijal, jer moras da mesas neku kolicinu laka i da to prskas, pa smirglas, pa prskas ponovo i sve to jednostavno kosta laka, smirgle i poliranja. A gde su tu necije ruke.
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

Pa sam si napisao primer sa izradom bloka. Nije nesto za neku racunicu. Problem je sto si nastupio malo provokatorski, da bi nekome povredio sujetu, malo nekorektno. Mada eto Singer ti je u N.S. i ponudio ti je pomoc. Te slike koje si postavio su male i tamne, slabo se vidi na njima, ali koliko se nazire, izgleda da je furnir u pitanju sa sitnim ostecenjima na par mesta na ivicama. Sam nemoj da probas, samo ces jos vise ubrljati.
User avatar
Vin Diesel
Brzi dodavač alata
Posts: 8
Joined: 14 Jul 2014 12:07
Location: Novi Sad

Post by Vin Diesel »

hvala Singeru, ako se niko ne javi ti si mi zadnja opcija pa kolko bude trajalo, sve mi je jasno... :tummenupp:
vec sam ulozio 400e u osvezavanje samog pojacala i sad sam se zakucao na hebenim stranicama, niti mogu da sklopim niti nista, stoji mi tako otvoreno vec 4 meseca... vidim da svi dele savete koliko je to mukotrpan i neisplativ posao ali niko nece da presece i DA KAZE KOLIKO TO KOSTA ili sam jednostavno pogresio forum a lepo pise "koliko bi me kostalo?" ajde bar da znam koliko bi me okvirno kostao materijal+ruke+vreme al svi nesto okolo naokolo :)
User avatar
stolart
Majstor majstora
Posts: 741
Joined: 22 Jun 2009 20:26
Location: ИВАЊИЦА

Post by stolart »

Све савете ћеш да добијеш , али паре не помињи .
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

Niko ti ne moze reci koliko ce ti neko treci nesto naplatiti, kao sto niko ne moze pogoditi ni cenu tvog rada i materijala.
Singer ti nije zadnja opcija, nego prva koja ti se pojavila. Majstor to mora da pogleda jer sa slike ne moze sve da se vidi, pa ce ti reci sta moze, za koje vreme i cenu. Postoji vise nacina da se ostecenja furnira poprave, ne vredi ti sto insistiras da znas sve unapred.
Eto, nisam mozda trebao ni da se javljam na temu jer ispadam nametljiv. Ti nagadjas sta bi trebalo jer ne znas, a ja sam radio i popravke furnira u industriji namestaja i zato sam ti se i javio da ti bar dam savet.
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

video sam ja to uzivo :)

najgora moguca sitna ostecenja :groota:

nije covek pametan,ispadne jos najbolje napraviti novo sve :part:
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
Post Reply