Izrada kuhinje od furniranog MDF-a

Koliko bi me otprilike koštalo ovo, ono?
Post Reply
User avatar
BojanT
Brzi dodavač alata
Posts: 9
Joined: 22 Feb 2008 17:56
Location: Beograd

Izrada kuhinje od furniranog MDF-a

Post by BojanT »

Pozdrav dragi stolari ,
uskoro ce mi biti potrebna kuhinja za stan
Duzina 3.6m
donji deo
1. Dvoklilac ukupno 900mm
2. Onaj Uski deo za hemiju oko cca 200mm
3. Fioke 1000mm ( prva escajg , druga i treca duboke iste visine sa jakim mehanizmom i mekanim zatvaranjem :) )
4. Deo za ugradnu rernu sa fiokom ispod

Gornji elementi , su u 2 nivoa tj visina jednog dela jedno 400mm sa vratima koja se podizu na gore - kao kad se otvara gepek na kolima :) ukupna visina cca 800mm
1. aspirator deo
2. ostali elementi kao u opisu gore po 1000mm sirine x3

Zanimam me da li je neko radio sa furniranim MDF-om i kantovan ako je moguce isto od prirodnog drveta, video sam da postoje furniri debljine 2.5 mm

Furnir bi bio od neke egzote, mozda cak i Maslina / Palisander( znam da je skupa , sve zavisi od krajnje cene ) ali za racunicu neka ide neki furnir od oko 10e /m2

Kant ne mora da ide od istig drveta
Okov neki kvalitetniji da drzi posle par godina, okov za ove fioke treba da bude jaci posto idu serpe sa oniom debelim dancima 5 serpe 50 kg :)

Za stan ce mi biti kasnije potrebno dosta toga, Jedna od dilema mi je da li da pravim ormartic za umivaonik od drveta ( umivaonik je nasadni ) , tj pitanje je kako zastiti drvo od vlage / prskanja vode

I jos jedno pitanje , da li iko zna gde da kupim u maloprodaji one lepljene/lamelirane table od punog drveta , valjda se zovu cink daske ili tako nesto

Lokacija Beograd

Za dodatna pitanja postujte na ovu temu

Hvala unapred,
Bojan
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3690
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

Lamelirane ploce od drveta smreke/smrce mozes naci u Merkur-u i nesto u Uradi Sam. Nekada se nadje i od drveta jele.
Postoje firme koje proizvode ovakve ploce ali su daleko od Beograda. U Beogradu ih proizvodi jedna firma ali je ovde na forumu bilo losih iskustava...
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

BojanT wrote:3. Fioke 1000mm ( prva escajg , druga i treca duboke iste visine sa jakim mehanizmom i mekanim zatvaranjem :) )
Racunaj da ce te ovo kostati ko leva ruka i desna noga, plus bubreg.
Mehanizam koji uopste moze da radi kako treba na toj sirini, pa jos da nosi veliku tezinu, pa jos da bude sve mekano... ne da samo kosta, vec takvih nema bas mnogo.
User avatar
BojanT
Brzi dodavač alata
Posts: 9
Joined: 22 Feb 2008 17:56
Location: Beograd

Post by BojanT »

Hvala na odgovorima i PP
mbole ako kazes da je to ko kajgana od sv Petra , onda cemo na nesto jeftinije , slikacu kuhinju koju sam radio pre 4 godine u valjda "bobinga" furniru i veoma ce biti slicna ovoj
pa cu da okacim , videcu i koje je okove stavljao tada majstor posto sam zadovoljan tim okovima.
Cekam jos koju ponudu, mada cu morati da cimam direktno forumase na PP :) da bi dobio malko vise ponuda
User avatar
BojanT
Brzi dodavač alata
Posts: 9
Joined: 22 Feb 2008 17:56
Location: Beograd

Post by BojanT »

Evo sad sam naskicao sa pribliznbo tacnim dimenzijama kao i sa tacnim elemntima gde sta ide i nekim izmenama
Okov na staroj kuhinji za ove velike fioke je bio "BLUM" i pokazao se odlicno

Image
Post Reply