dobar dan zelim svima na forumu

Koliko bi me otprilike koštalo ovo, ono?
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

Neprijatno jeste ako ste se unapred dogovorili za cenu, a posle ti je naplatio 2,5 puta vise. Razumem zasto ti je krivo i da neces propasti zbog 3 daske. Ako vec toliko nije od reci, onda je bolje da nadjes nekog drugog.
User avatar
velja
Vrhunski majstor
Posts: 1076
Joined: 07 Oct 2007 18:03
Location: PO N44.62734° E21.16583°

Post by velja »

Kod nas je vrlo cest obicaj da majstor naplati onoliko koliko mu u tom trenutku treba para. Ti si, po mom misljenju, pogresio sto se pre cele akcije nisi dobro raspitao o cenama pa sa tim saznanjima da udjes u pregovore i pronalazenje majstora. Sve u svemu, ako ti je rekao cenu za ceo posao kako je mogao posle da podigne? Ja mu ne bih platio. Eto, svaka skola se placa, i ja sam se sam sa tim sretao vise puta. Sledeci put ce biti bolje. Ja licno ne bih pogadjao takav posao na radni sat vec djuture.
Kako kazu nasi stari: "Bolje znati mnogo i cesto, nego ne znati nista, povremeno nikad, kojekude..."
User avatar
neki_deki
Zarezivač olovaka
Posts: 11
Joined: 18 Feb 2014 11:35
Location: beograd

Post by neki_deki »

hvala svima na odgovorima,

zahvaljujuci vasim odgovorima poceo sam polako da sagledavam problematiku stolarskog zanata iz ugla koji mi je bio do sada nepoznat. stolaru sam platio ono sto je trazio, opet cu kod njega za deo posla, a mislim da cu sad moci da pogodim "djuture" tacnije, ja nisam naucio da se pogadjam pa ne mislim to ni da ucim. pitam ga koliku cenu trazi i ako mi odgovara radimo, ako ne, nosim kod drugog...
Post Reply