Trpezarijski sto - HITNO!!!

Koliko bi me otprilike koštalo ovo, ono?
Post Reply
User avatar
lookic
Šegrt
Posts: 25
Joined: 07 Oct 2011 19:15
Location: Novi Sad

Trpezarijski sto - HITNO!!!

Post by lookic »

Pozdrav, svima.

Hitno mi je potrebna ponuda za izradu trpezarijskog stola kao ovaj http://www.lineamilanovic.com/namestaj/ ... ora-recto/. Pokušao sam na deo "nameštaj po meri" ali ne mogu da otvoim nalog zbog neke greške.

Zamisao je sledeća:ne treba da se razvlači, dimenzije ploče su 140x80. Sve bi se radilo od medijapana, lakiran u crnu (mat ili polusjaj).
Noseća konstrukcija bi bila čelična stoba 35x70cm debljine 4-5cm (hromirana ili sa prohromskom maskom), centralni stub su dve kutije HOP 100x100x3 i gorna čelična ploča 35x70cm debljine 2cm.
Na gornju čeličnu ploču se oslanja i šarafima povezuje ploča stola. čelični stubovi su sakriveni maskom od medijapana debljine 2,5cm koja ide od gornje do donje čelične stope.
Zbog motaže bi bilo idealno da se noga stola i ploča urade odvojene i da se na licu mesta montiraju.

Naravno, svaki predlog za efikasnije i bkonstrukterski bolje rešenje je poželjan i prihvatljiv.

Hvala
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3690
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

Gornja celicna ploca debljine 2cm? Ima li potrebe za tim? To je ispod ploce, sakriveno i moze se uraditi i u debljini 3-4-5mm. Takodje, ta ploca moze biti i u dimenziji 35x35 ili 40x40.
Celični stubovi su sakriveni maskom od medijapana debljine 2,5cm? I ovo mislim da moze da se radi u bilo kojoj debljini sa vezama u unutrasnjosti centralne noge.
Donja ploca, na kojoj stoji sto, u dimenziji 35x70 bi morala imati neke stelujuce nozice, klackace se.
Realna ponuda za ovakav sto bi trebala biti oko 600, mora se precizirati jos par detalja.
User avatar
lookic
Šegrt
Posts: 25
Joined: 07 Oct 2011 19:15
Location: Novi Sad

Post by lookic »

Debljina gornje čelične ploče bi trebalo da bude određena uslovom da se ploča na ploča stola pod pritiskom onih koji sede za stolom ne ugiba. Debljina ploče stola je napisana 5cm ali može i da se samo po obodu doda medijapan da bi izgledala debela a da stvarna debljina bude manja (ali ne premala zbog deformacije. Za masku noge se slažem, može i tanja. Jedino mi nije jasno zašto moraju stelujuće nožice, čelična ploča te debjline ako je ravna ne bi smela da se klacka, čak i ako stoji na tepihu. Å ta od detalja Vas interesuje?
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Nije problem u ploci, problem je u podu koji je retko kada stvarno ravan.

Celicni lim debljine 3-5mm, uopste nije tako lako saviti. Jedino ako ce neko potezak da skace po tom stolu, ali i tada ce pre da prevali sto, nego sto ce da iskrivi lim.
User avatar
lookic
Šegrt
Posts: 25
Joined: 07 Oct 2011 19:15
Location: Novi Sad

Post by lookic »

Ok, ako potencijalni majstor garantuje da se neće savijati, slažem se da bude i tanja. Donja mora biti debela, tj. teška da se sto ne bi lako prevalio. Jedino mi i dalje nije jasno zašto "firmirani" stolovi ne moraju da imaju štelujuće nožice, tj. imate li neku ideju kako oni rešavaju taj problem.
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

"
Noseća konstrukcija bi bila čelična stoba 35x70cm debljine 4-5cm (hromirana ili sa prohromskom maskom)"
---------
i sad, da bi ti neko reko cenu, treba da zna koliko ce ga kostati ta stopa, jer to stolari ne rade nego moraju negde kupiti ili naruciti. To je 100 kila gvozdja za hromiranje, a od prohromskog lima je pitanje kako ce izgledati. Treba da se nadje neko ko je raspolozen da umesto tebe trci po masinbravarskim radionicama i oko hromiranja, a realno gledajuci, to bi dobro i kostalo.

5 cm debljine ploce stola za tako mali sto, mislim da je predebelo. Otprilike 4 cm bi moglo pristojno da izgleda.
User avatar
lookic
Šegrt
Posts: 25
Joined: 07 Oct 2011 19:15
Location: Novi Sad

Post by lookic »

Znam da stolari to ne rade, ali ne prave ni mehanizme kod stolova na razvlačenje ili okov pa idu i kupe. S druge strane, mnogo su veće šanse da stolar zna i nekog bravara i slične struke nego neko ko se time ne bavi. Znam da bi koštalo, samo čelična konstrukcija ima oko 130kg odnosno košta oko 200e, ali za ostalo ne znam.
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

ajde ti lepo daj neki crtez sa merama pa da ti damo neku ponudu ;)

radio sam slicne stolove za lokale, znam par bravara sa kojima saradjujem -ali nista bez nacrta ili crteza :prs:
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
lookic
Šegrt
Posts: 25
Joined: 07 Oct 2011 19:15
Location: Novi Sad

Post by lookic »

link ka crtežuje http://www.2shared.com/document/889ou-sK/sto.html
@ singer
Vidim da ste iz Novog Sada. Jel imate neku radionicu, izložebeni prostor i sl. gde bih mogao da vidim šta i kako radite jer mi treba neko da pravi nameštaj za ceo stan.
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

@lookic

u mom profilu imate link ka mom sajtu www.saerwood.com ;)

imamo radionicu :prs:
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
Post Reply