Dečiji krevetac

Koliko bi me otprilike koštalo ovo, ono?
User avatar
lookic
Šegrt
Posts: 25
Joined: 07 Oct 2011 19:15
Location: Novi Sad

Dečiji krevetac

Post by lookic »

Pozdrav svima
Interesuje me koliko bi okvirno koštala izrada ovakvog krevetića za bebe


Image



Moja ideja je da se "noge" rade od mdf-a i da izgledaju kao da su iz jednog komada (da sastavi vertikala i horizontala budu nevidljivi), da svi uglovi budu zaobljeni i da budu farbane a ne furnirani.
Dimenzija kreveta je za dušek 60x120.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Nije ti MDF za ovakvu konstrukciju.
Spojevi su "pretanki", a nema sta da ukruti stranice (suplje su, odnosno ove resetkice ne ukrucuju).

Za ovakav izgled, odnosno konstrukciju, nogari od tvrdog drveta.
User avatar
lookic
Šegrt
Posts: 25
Joined: 07 Oct 2011 19:15
Location: Novi Sad

Post by lookic »

U pravu si, nisam napisao da bi boćne stranice bile pune, a i nogare mogu biti od debljeg mdf-a, npr 25mm a širine 10cm. Ako može i od drveta da se izvede tako da se spojevi ne primete, nemam ništa protiv drveta.
User avatar
dejanpetrovic
Zarezivač olovaka
Posts: 15
Joined: 16 Mar 2013 04:17
Location: Beograd
Contact:

Post by dejanpetrovic »

Cena kreveta po meri je od 10.000 din pa na više.
User avatar
ropee
Vrhunski majstor
Posts: 1431
Joined: 30 Dec 2011 18:08
Location: Opatija

Post by ropee »

dejanepetroviću upiši lokaciju u osobne postavke , obavezno je pročitaj na naslovnici kad se ulogiraš na forum , lookic ti si stara garda ( na forumu od 2011) ali isto tako nemaš upisanu lokaciju u profil
danas ne radim ništa, jer jučer nisam radio ništa, ... pa nisam završio !! ><((((º>.

http://img108.mytextgraphics.com/blinki ... b4f7ee.gif
User avatar
lookic
Šegrt
Posts: 25
Joined: 07 Oct 2011 19:15
Location: Novi Sad

Post by lookic »

@ropee
Ispravljeno

@dejanpetrovic
Pokušaću u toku narednih par dana da dam dimenzije svega pa da dobijem ipak tačniju cenu. 10000 je donja a koliko i bila gornja ako je sve npr. parena bukva, ili neko drugo tvrdo drvo, ali da bude farbano bojama koje nisu štetne za dete kad počne da grize rešetke :)
User avatar
ropee
Vrhunski majstor
Posts: 1431
Joined: 30 Dec 2011 18:08
Location: Opatija

Post by ropee »

bravo , jer što bi bilo da ti ja kažem , evo ja ti napravim za 70€ kad smo 500 km daleko
danas ne radim ništa, jer jučer nisam radio ništa, ... pa nisam završio !! ><((((º>.

http://img108.mytextgraphics.com/blinki ... b4f7ee.gif
User avatar
lookic
Šegrt
Posts: 25
Joined: 07 Oct 2011 19:15
Location: Novi Sad

Post by lookic »

Ako po toj ceni napraviš da bude kao na slici, isplati mi se da se provozam :)
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Teeesko :)
Ako se ne varam, samo putarine bi te kostale otprilike toliko.
User avatar
lookic
Šegrt
Posts: 25
Joined: 07 Oct 2011 19:15
Location: Novi Sad

Post by lookic »

Da, ali u daljem inostranstvu ovakav krevetac košta >1000e :)
Å alu na stranu, jel ima neko precizniju ponudu. Noge sam mislio da budu široke 10cm a visoke 115. Debljina bi mogla biti i malo veća nego na slici jer bih, ako je izovdljivo, malo zaoblio uglove. Bočne strane bih raido pune (taman da dobije i na krutosti) i ideja je da se smisli način kako da dušek može da se podiže u tri nivo, a da pri tome nema vidljivih šarafa. Dubina kreveta je oko 80cm, rešetke su prečnika 1-1,5cm, gornje i donje prečke stranica npr.2x3cm. farbanje bi bilo kao na slici sa početka s tim što bi noge bile tamnije (još razmišljam da li da se vidi tekstura drveta)
Last edited by lookic on 27 Mar 2013 08:30, edited 1 time in total.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Nikada se nisam zanimao sa bebironom, cemu sluzi da se dusek podize u tri nivoa?
User avatar
saša
Majstor stolar
Posts: 408
Joined: 27 Apr 2008 17:37
Location: Zaječar

Post by saša »

mbole wrote:Nikada se nisam zanimao sa bebironom, cemu sluzi da se dusek podize u tri nivoa?
Verovatno da dete ne ispadne. Kada je dete baš malo može da spava na višljim nivoima jer ga majka uzima radi podoja, tokom noći i sl. pa da bi se izbeglo preterano savijanje. Kada dete poodraste onda počinje da sedi a kasnije i da stoji u krevetu pa može da ispadne i to na glavu što nije zgodno...Kako dete odrasta tako se i spusta dušek dok se na kraju dete u potpunosti ne iseli iz ovog kreveta.
Pozz
Bolje je živjeti čitav život kao milijunaš nego li sedam dana u bedi
User avatar
lookic
Šegrt
Posts: 25
Joined: 07 Oct 2011 19:15
Location: Novi Sad

Post by lookic »

lookic wrote:Da, ali u daljem inostranstvu ovakav krevetac košta >1000e :)
Noge sam mislio da budu široke 10cm a visoke 115. Debljina bi mogla biti i malo veća nego na slici jer bih, ako je izovdljivo, malo zaoblio uglove. Bočne strane pune (taman da dobije i na krutosti) i ideja je da se smisli način kako da dušek može da se podiže u tri nivo, a da pri tome nema vidljivih šarafa. Dubina kreveta je oko 80cm, rešetke su prečnika 1-1,5cm, gornje i donje prečke stranica npr.2x3cm. farbanje bi bilo kao na slici sa početka s tim što bi noge bile tamnije (još razmišljam da li da se vidi tekstura drveta)
I, jel ima neko zainteresovan da da ponudu. Jasno mi je da ne može tačna cena ovako da se da, ali okvirna (+-2000) verujem da može.

Pozdrav
User avatar
danko31
Majstor
Posts: 338
Joined: 08 Jan 2008 02:52
Location: Uzice Srbija

Post by danko31 »

koliko je hitno da se napravi krevetac ?
User avatar
lookic
Šegrt
Posts: 25
Joined: 07 Oct 2011 19:15
Location: Novi Sad

Post by lookic »

Nije preterano, krajnji rok je početak jula.
Post Reply