Izlozbena drvena kutija

Koliko bi me otprilike koštalo ovo, ono?
Post Reply
User avatar
TroxX
Dodavač alata
Posts: 2
Joined: 28 Dec 2012 22:15
Location: Sabac

Izlozbena drvena kutija

Post by TroxX »

Pozdrav svim clanovima,Dragan iz Sapca nadam se da mi mozete pomoci sa informacijom koliko bi me izasla izrada ove kutije kao na slikama gruba izrada u delovima ja bi je kasnije lakirao,stavljao ogledalo i provlacio rasvetu.Dimenzije bi trebale biti sirina prednje strane 40 cm,sirina zadnje strane 30 cm,visina 20 cm i dubina 20 cm,sistem podizanja prednjeg stakla kao na ovoj kutiji sa ovim kanalima.Drvo nebitno koje je sto jeftinije to bolje.
Hvala svima unapred na odgovorima.

Kutija

Image

Image
User avatar
Sasa
Moderator
Moderator
Posts: 2755
Joined: 31 Jan 2008 01:38
Location: Podgorica
Contact:

Post by Sasa »

Jel ti imas ovakvu kutiju vec ili si ove slike skinuo sa neta!?
Pitam jer dimenzije koje si neveo sigurno nisu od ove kutije.

Znam da dimenzija zavisi od toga sto ces u nju drzati, ali poenta ogledala je da se eksponat prikaze sa svake strane sto se omogucuje postavljanjem tih ogledala pod uglom. Ugao bocnih ogledala na ovoj slici je oko 45 stepeni reklo bi se, dok se dimenzijama koje si dao dobija ugao od oko 75 stepeni sto znatno otezava vidljivost, tj. onaj koji gleda bi opet morao da zaviruje da bi vidio sa strane sto sigurno nije efekat koji zelis postici.

Ja rekoh, pa ti vidi sta ces...:D
Last edited by Sasa on 29 Dec 2012 10:10, edited 1 time in total.
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

Tesko je reci koliko bi ti neki tamo stolar naplatio. Mozda bi to mogao i sam napraviti. Ima sigurno i u Sapcu radnji gde se seku paneli po meri, pa neka ti iseku po dimenzijama od deblje sper ploce 2 trapeza i tri pravougaonika po tvojoj meri/dimenzijama. Ti bi to mogao i sam da zalepis i usrafis ili zakucas i posle to odneses kod stakloresca koji radi uramljivanja slika, da ti napravi taj ram, isece staklo po meri i ogledala. Na taj nacin bi te kostalo najmanje. Posto se to ukraja pod uglom, malo bi ti strcale neke ivice, ali bi to mogao da skines/poravnas glodalicom. Ako je nemas, sigurno je ima neko od tvojih prijatelja, pa ti moze ujedno i pomoci, nije ni tesko niti neki problem.
User avatar
drjackas
Majstor početnik
Posts: 140
Joined: 08 Nov 2010 07:54
Location: Negotin

Post by drjackas »

Mene zanima na koji nacin se spaja staklo sa ovom drvenom lajsnom koju drzi rukom?
User avatar
radenko
Vrhunski majstor
Posts: 1219
Joined: 12 Nov 2010 07:59
Location: valjevo

Post by radenko »

Falc za staklo i lepak( ima vise vrsta lepkova)
smirglaj nikad dosta
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

silikonom za ogledala.
User avatar
TroxX
Dodavač alata
Posts: 2
Joined: 28 Dec 2012 22:15
Location: Sabac

Post by TroxX »

Ljudi hvala na savetima.Sale nemam ovkvu kutiju videh na netu a zeleo bi da uradim sestrinom klincu navukao sam ga da skuplja maketice automobila i motora pa bi zbog njega pokusao da napravim.Ovo za ugao od 45 stepeni se uopste nisam setio,opet zahvaljujem.
Posle praznika cu otici jednog stolara kojeg sam nasao da vidim oko izrade,posto nemam nista od alata sem elektricarskog .
Post Reply