zidni sto

Koliko bi me otprilike koštalo ovo, ono?
Post Reply
User avatar
rale85
Dodavač alata
Posts: 4
Joined: 16 Oct 2012 21:23
Location: Beograd

zidni sto

Post by rale85 »

Pozdrav

Potreban mi je sto sa nosecom zidnom konstrukcijom, duzine od recimo 80-90cm i dubine 50-60cm i nekog jeftinijeg drveta koje je pogodno za tako nesto. Pozeljno je da bude na rasklapanje.

Idealno resenje bi bilo nesto slicno ovome http://www.stolarskaradionica.com/stola ... cija=citaj

Interesuje me da li bi neko bio zainteresovan za izradu slicnog stola sa gore navedenog linka i kolika bi otprilike bila cena?
Ako je neko zainteresovan za izradu takvog stola neka me kontaktira na mail.
User avatar
metabo
Ultra majstor
Posts: 2991
Joined: 05 Feb 2008 21:58
Location: Zemun

Post by metabo »

Mala sugestija pre nego sto krenu da padaju pnude :)

Elementi koji se kace na zid svakako treba da budu od nekog tvrdjeg drveta, bukve npr. Camovina je mnogo mekana i ova kod mene nije prezivela naglo naslanjanje na ivicu stola usled klizanja po plocicama :D . Kanal je "prosvirao" i sad to ceka popravku...
User avatar
slovenija
Majstor
Posts: 278
Joined: 21 Oct 2012 20:28

Post by slovenija »

Ja bih ovome pruduktu rekao bože sačuvaj....

V slovenščini.. smrtno nevarno.
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

slovenija wrote:Ja bih ovome pruduktu rekao bože sačuvaj....

V slovenščini.. smrtno nevarno.
:skratta::skratta::skratta:
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
rale85
Dodavač alata
Posts: 4
Joined: 16 Oct 2012 21:23
Location: Beograd

Post by rale85 »

metabo wrote:Mala sugestija pre nego sto krenu da padaju pnude :)

Elementi koji se kace na zid svakako treba da budu od nekog tvrdjeg drveta, bukve npr. Camovina je mnogo mekana i ova kod mene nije prezivela naglo naslanjanje na ivicu stola usled klizanja po plocicama :D . Kanal je "prosvirao" i sad to ceka popravku...
Primljeno k znanju :)
Jos samo neko da se uhvati posla :):):)
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

To resenje je mnogo iskomplikovano. Taj stocic je mogao mnogo lepse da izgleda i da za izradu bude puno jednostavniji od tog americkog resenja. Na primer da su za oslonac stavljena dva trougla (moze i sa malo uvucenom/zaobljenom dijagonalom da mogu noge da se smeste kad sednes) , po jedan sa obe strane na sarkama, koji bi se sklapali prema unutra, a na tabli stola bih odozdo stavio i malu coklu, malo uvucenu od ivice i kad se spusti ona bi pokrila do zida i te elemente za oslonac. Da sad ne crtam, mislim da ce biti jasno.
Inace Rale, ne mogu da se prihvatim poslica jer sam pretrpan svojim obavezama, ali mozda ce ova moja ideja biti od koristi :)
Last edited by Pezzo on 24 Oct 2012 10:31, edited 1 time in total.
User avatar
rale85
Dodavač alata
Posts: 4
Joined: 16 Oct 2012 21:23
Location: Beograd

Post by rale85 »

Moze i ovako nesto

Image

Uploaded with ..us

Image

Uploaded with ..us
User avatar
rale85
Dodavač alata
Posts: 4
Joined: 16 Oct 2012 21:23
Location: Beograd

Post by rale85 »

Pezzo wrote:To resenje je mnogo iskomplikovano. Taj stocic je mogao mnogo lepse da izgleda i da za izradu bude puno jednostavniji od tog americkog resenja. Na primer da su za oslonac stavljena dva trougla (moze i sa malo uvucenom/zaobljenom dijagonalom da mogu noge da se smeste kad sednes) , po jedan sa obe strane na sarkama, koji bi se sklapali prema unutra, a na tabli stola bih odozdo stavio i malu coklu, malo uvucenu od ivice i kad se spusti ona bi pokrila do zida i te elemente za oslonac. Da sad ne crtam, mislim da ce biti jasno.
Inace Rale, ne mogu da se prihvatim poslica jer sam pretrpan svojim obavezama, ali mozda ce ova moja ideja biti od koristi :)
To je isto ok...U principu svako resenje mi odgovara, bitno da bude zidni sto i da se rasklapa.
User avatar
metabo
Ultra majstor
Posts: 2991
Joined: 05 Feb 2008 21:58
Location: Zemun

Post by metabo »

Pezzo wrote:To resenje je mnogo iskomplikovano. Taj stocic je mogao mnogo lepse da izgleda i da za izradu bude puno jednostavniji )
100% si u pravu ALI:
1) Nije ideja uvek praviti najjednostavnije. Da je tako, sve zgrade bi bile kockaste :)
2) Lepota je stvar ukusa


Ima jos jedna prednost ove konstrukcije:
Sto moze da menja visinu i nagib.
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

Pa nije sve isto, kako se kome svidja. Evo i kako je to napravila Ikea:
http://www.ikea.com/it/it/images/produc ... 319_S4.jpg
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

ja bih napravio kao IKEA ,samo sto bih umesto jednog "A" stavio dva :prs:
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
Post Reply