projekat dnevne

Koliko bi me otprilike koštalo ovo, ono?
User avatar
petljalo
Zarezivač olovaka
Posts: 13
Joined: 27 Oct 2009 15:40
Location: Beograd

projekat dnevne

Post by petljalo »

Postovanje,

Na slici Image je projekat koji bih hteo da se odradi.

Da li neko moze da mi kaze da li bi bio zainteresovan za izradu i koliko bi kostalo?

Lep pozdrav
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3690
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

petljalo,
prvo popuni u profilu mesto boravka (pravilo foruma a i u ovom slucaju jako bitno)
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

Sa svakim novoregistrovanim clanom isti problem.
Administrator sajta bi to mogao da ubaci kao obavezan podatak za popunjavanje u formi za registraciju. To bi bilo jedno sigurno resenje.

A pod br.2, ne razumem ni one koji postavljaju pitanja vezana za cenu ili neku nabavku, a ne navedu ni iz koje drzave se javljaju.

Konkretno, na ovoj temi postoji nejasnoca vezana i za materijal. To moze da kosta 100 evra, a moze i 1100. Plus montaza, plus transport.
User avatar
petljalo
Zarezivač olovaka
Posts: 13
Joined: 27 Oct 2009 15:40
Location: Beograd

Post by petljalo »

Izvinjavam se, porpilicno dugo se nisam prijavljivao na sajt. Evo sada popunio. Beograd je u pitanju.
User avatar
petljalo
Zarezivač olovaka
Posts: 13
Joined: 27 Oct 2009 15:40
Location: Beograd

Post by petljalo »

Bez ljutnje molim, odgovori stizu. U pitanju je univer. Materjali upotrebljeni u maloprodaji bi kostali oko 1600rsd/m2. Ostalo (nozice, klizace, sarke) stvar dogovora tako da mozete ili uzeti neku standardnu cenu ili ispustite iz procene, ako mislite da je to moguce.

Kanim se vec duze da uradim ovaj projekat sam (a nisam stolar). Tako da jedino sto me moze odvratiti od toga je da neko to uradi za priblizne novce za koje bih i ja uradio. Naime, poznato mi je da stolari imaju svoje varijante, popuste itd pri nabavci materjala tako da to moze da se desi.
Last edited by petljalo on 13 Oct 2012 19:48, edited 1 time in total.
User avatar
Strkic
Moderator
Moderator
Posts: 2063
Joined: 16 Sep 2008 17:30
Location: Ogulin-Rijeka -trenutno Kanada

Post by Strkic »

Mislim da nije problem u tome dali si ili nisi se prijavljivao na forum već je to stvar osobne kulture a na prvom mjestu u samom pokušaju pomoći bilo tebi bilo nekom drugome jer kako da te pošaljemo u neku trgovinu po potrebitu stvar ti kad neznamo iz kog grada si,zar nemisliš tako?

Nemoj ovo shvatiti osobno nisi ti jedini koji dođe i postavi pitanje a da neznam di čovjeka poslati.

Najljepši pozdrav i uživaj u druženju sa stolarima ovog svjeta.
Čovijek sniva a Bog realizira!
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Pezzo wrote:Sa svakim novoregistrovanim clanom isti problem.
Administrator sajta bi to mogao da ubaci kao obavezan podatak za popunjavanje u formi za registraciju. To bi bilo jedno sigurno resenje.
Ubacili bi odavno, kad bi postojala takva opcija.
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3690
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

40-50% cene materijala u malorodaji bi trebalo da kosta izrada.
Cena zavisi od dosta faktora i svako odstupanje bi znacilo lose pogodjen posao (po tebe ili njega) ili los majstor.
User avatar
petljalo
Zarezivač olovaka
Posts: 13
Joined: 27 Oct 2009 15:40
Location: Beograd

Post by petljalo »

Stavicu onda sve na papir da vidim koliko mislim da ce materijal kostati i jos jednom razmisliti.

Nadam se da nije offtopic da ovde pitam jos jednu stvar. Interesuje me upotreba push to open klizaca, u prodavnici (artinvest) su mi pokazali dve vrste jedna je FGV varijanta a druga Blum-ova. FGV mi se ne dopada (na izlozenom primerku nije ni radio kako treba a ima i veliko odstojanje fronta) a Blum je preskup za mene.

Da li postoji jos neki proizvodjac P2O klizaca da vise po kvalitetu (i/ili odstojanju) odgovara Blumu ali da nije tako skup?
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

FGV je odlican okov a druga stvar je to sto ga u salonu "iznjakase" svi redom svaki dan,a mozda ga neki "papan" nije ni ugradio kako treba :prs:
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
petljalo
Zarezivač olovaka
Posts: 13
Joined: 27 Oct 2009 15:40
Location: Beograd

Post by petljalo »

singer wrote:FGV je odlican okov a druga stvar je to sto ga u salonu "iznjakase" svi redom svaki dan,a mozda ga neki "papan" nije ni ugradio kako treba :prs:
Koliki je razmak izmedju fronta fioke i ivice kabineta na koju naleze front za FGV?
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Upravo izmerio (sublerom) kod mene u kuhinji, gde se bas i nisam nesto specijalno trudio da bude "flush" : 2.5mm
A i ne moze da bude nesto mnogo manje. Ipak treba mesta da mehanizam odreaguje.
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

mislim da je optimum 3mm(kao i sva sve ostale zazore u namestaju);)
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
petljalo
Zarezivač olovaka
Posts: 13
Joined: 27 Oct 2009 15:40
Location: Beograd

Post by petljalo »

@bole hvala. Danas sam bio opet do artinvesta, tamo je onda definitivno lose uradjeno na demo primerku jer je zazor verovatno 4-5mm sto je puno. Pogledao ja uputustvo za montazu FGV imam dva pitanja.
1. Da li moze da se montira na fioku sa ravnim dnom
2. Sta odredjuje kod montaze odstojanje fronta od korpusa. Jasno mi je kako se montira klizac na korpus prema upustvu, ali nije mi jasni kako se sina montira na korpus fioke, da li se pomeri od prednje strane korpusa fioke 2-3mm, nije jasno na upustvu.
User avatar
BILJEŽNIK
Vrhunski majstor
Posts: 1187
Joined: 25 Oct 2009 20:54
Location: Zaprešić

Post by BILJEŽNIK »

To ti je fiksno određeno duljinom ladice i vodilice. Vodilica pri dnu ima trn, a ladica na početku ima prihvatnik dok pri dnu ima rupu u koju ulazi trn. Znači, jedine mjere po dubini koje moraš poštovati su one za pričvršćenje vodilice za korpus ormara.
Post Reply