Rukohvat za gelender

Koliko bi me otprilike koštalo ovo, ono?
Post Reply
User avatar
Maja
Dodavač alata
Posts: 2
Joined: 05 Oct 2012 16:05
Location: Beograd

Rukohvat za gelender

Post by Maja »

Postovani,

Koliko bi kostala izrada rukohvata za gelender od kovanog gvozdja na slici? Ukupna duzina gelendera je oko 20m ( 6 x 3m + prelazi ). Ne znam od kakvog drveta se rukohvati mogu praviti, ali boja bi trebalo da bude svetlija.

Unapred zahvalna,
Maja

Image

Image

Image

Image
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

Majo, imas vec gotove drvene u Merkuru i jos nekim radnjama. Mislim da su od bukve. To ste mogli da uradite i od metala, postoje i vec gotovi metalni u prodavnicama koje prodaju profile. Treba vam samo neko ko ce to da oboji, izlakira i ukroji na tim prelazima, a to je trebalo da zna i da zavrsi taj koji vam je pravio gelender, a ne da vam ostavlja nezavrsen posao.
User avatar
Maja
Dodavač alata
Posts: 2
Joined: 05 Oct 2012 16:05
Location: Beograd

Post by Maja »

Pezzo, zahvaljujem se na odgovoru, medjutim meni su potrebne konkretne ponude za rukohvat po meri. :) Ovaj gelender nije nov, vec sam ga ja ovakvog, bez rukohvata, zatekla. Gledala sam ponudu u Merkuru, ali mislim da mi nista od toga ne odgovara. Potrebno je da mi neko napravi rukohvat koji bi se uklopio u metal, a ne samo da se zasrafi na njega.
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

Pa ako si ih nasla, uglavnom ih tako prave. Ima ih po prodavnicama gde prodaju lajsne, a tamo najcesce mogu i da se naruce. Najcesce su od hrasta ili bukve, znaci neko tvrdje drvo. Mozes i po narudzbini i da modifikujes oblik profila po dogovoru sa majstorom, naravno i da biras boju. Ja ne radim drugima, ali eto bar koliko toliko mogu da dam neki savet. Mozda ti se i ovde neko javi od majstora.
Post Reply