CNC Usluga rezanja

Koliko bi me otprilike koštalo ovo, ono?
Post Reply
User avatar
šarenko
Majstor
Posts: 391
Joined: 11 Sep 2008 11:47
Location: Kragujevac - Miloševac

CNC Usluga rezanja

Post by šarenko »

Već sam ranije pitao vezano za one otvore na panelima za kavez i došli smo do zaključka ( Saveti iskusnijih majstora ) da to uradim po šablonu a da šablon uradim na cnc kopirki.
Kontaktirao sam JEDNOG majstora koji dosta lepo radi ali mi je cena bila BAAAAAÅ ????
Pa me zanima ima li neko predstavu ( ili cenovnik ) za to ili se radi odokativno "pa kolko cepi , cepi......"


Image


Image
Nije znanje znanje znati, Već je znanje znanje dati
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3690
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

evo npr ovde cenovnik za secenje na cnc-u
http://www.artinvesthome.com/pages_arti ... 4719737cdc

Koje su to dimenzije? Ima li tu 2m reza?
User avatar
rega
Brzi dodavač alata
Posts: 5
Joined: 07 Nov 2010 08:26
Location: Beograd

Post by rega »

Koje su ti dimenzije komada (sablona)? Imam CNC, pa ako mogu da ti pomognem uradicu ti za cenu koja bi odgovarala i tebi i meni.
User avatar
caca
Majstor
Posts: 289
Joined: 22 Mar 2011 18:40
Location: BGD

Post by caca »

rega napisi odakle si da znamo i mi.
User avatar
rega
Brzi dodavač alata
Posts: 5
Joined: 07 Nov 2010 08:26
Location: Beograd

Post by rega »

Iz Beograda sam, ako nekome nesto treba da se odradi na CNC-u ili ima neki predlog za saradnju slobodno neka se javi, uvek sam spreman za dogovor. Ne zivim od tog posla, ali je bolje da masina radi nego da sakuplja prasinu. Do sada sam napravio vec dva CNC-a, imam dosta iskustva u toj oblasti, tako da mogu da pomognem i u tom smislu ako neko resi da krene u te vode i sam napravi svoju masinu.
User avatar
caca
Majstor
Posts: 289
Joined: 22 Mar 2011 18:40
Location: BGD

Post by caca »

Ja sam na N Bgd,zanima me tvoja ponuda.Gde se mogu videti tvoje cnc masine.Moj kontakt telefon saljem na pp,hvala unapred.
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3690
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

Ajde rega, sad je idealna prilika za reklamu :)
Gde si u bg-u, koja je dimenzija radne povrsine, kakva je to masina, ima li mogucnosti za bocnu obradu,...?
Nemoj se ustrucavati ni sa slikama
User avatar
zvecanac
Majstor majstora
Posts: 612
Joined: 01 Oct 2008 20:54
Location: Srbija, Zvečan

Post by zvecanac »

rega wrote:Iz Beograda sam, ako nekome nesto treba da se odradi na CNC-u ili ima neki predlog za saradnju slobodno neka se javi, uvek sam spreman za dogovor. Ne zivim od tog posla, ali je bolje da masina radi nego da sakuplja prasinu. Do sada sam napravio vec dva CNC-a, imam dosta iskustva u toj oblasti, tako da mogu da pomognem i u tom smislu ako neko resi da krene u te vode i sam napravi svoju masinu.
I mene interesuju usluzne cene na primer gravura u 3D kao aplikacija nanamestaju ili uglova na vratima kuhinjskih elemenata itd...
Ja sam napravio kopir takozvani rotur duplikator (jer pravi CNC za mene je dosta veliko ulaganje),pa su mi potrebni sabloni u 3D za mustre...
Ako mozes da navedes okvirno cenu samogradnje tvog CNC-a bilo bi lepo da znamo da se preracunavamo mozda i neko naruci ako nadje svoju racunicu...
I ovo ce da prodje.
(kada ti je lepo kao opomena ,kada ti je tesko kao uteha).
Strug i moja masta mogu da naprave svasta...
User avatar
rega
Brzi dodavač alata
Posts: 5
Joined: 07 Nov 2010 08:26
Location: Beograd

Post by rega »

Evo i slika:
Image

Image


Image

Za sada nemam bocnu obradu, ali je u planu i cetvrta osa. Radio sam sa njom skoro sve materijale, drvo, iverica, tehnicka plastika, klirit, dural, stampane ploce itd. Napravio sam je za svoju dusu ali je u medjuvremenu radila sve i svasta za svakoga. Radna povrsina joj je 500x500 mm, vrlo ozbiljna mehanika i precizno vodjenje bez zazora (navojna vretena sa kuglicnim maticama). Elektronika je posebna prica, apsolutno moj dizajn i nikada me do sada nije izneverila, a masina je radila i po dvadeset sati bez prekida. Vecina poslova moze da se odradi i parcijalno tako da mogu obradni komadi da budu duzi od 500mm, ali ne i siri od 600mm koliki je raspon izmedju stranica masine. Sto se samogradnje tice mogu da napisem knjigu o tome, mozete napraviti masinu i za 500e ali...
Moja konkretna procena za neupucene je da bez 2000e nema ozbiljne masine sa kojom moze da se radi bez problema. Plus-minus ako imate nekog poznanika metalo strugara pa vam odradi za dzabe neke stvari ili za neko pivo. Ako nekoga zanima jos nesto konkretno u vezi samogradnje slobodno pitajte...
User avatar
rega
Brzi dodavač alata
Posts: 5
Joined: 07 Nov 2010 08:26
Location: Beograd

Post by rega »

Sto se tice usluznih cena nikada nisam razmisljao u tom pravcu da pravim neki cenovnik. Sve sto treba posaljite pp pa se dogovaramo.
User avatar
šarenko
Majstor
Posts: 391
Joined: 11 Sep 2008 11:47
Location: Kragujevac - Miloševac

Post by šarenko »

rega wrote:Sto se tice usluznih cena nikada nisam razmisljao u tom pravcu da pravim neki cenovnik. Sve sto treba posaljite pp pa se dogovaramo.
Poslao sam ti PP pa pogledaj ima još podosta stvari a u stvari sve radiš oblik dakle ne rezbarije već iz ploče vadiš taj oblik
recimo ova kutija
ova prenja strana sa ovim otvorima

Image

nadam se da razumeš šta me u stvari zanima
Nije znanje znanje znati, Već je znanje znanje dati
User avatar
zvecanac
Majstor majstora
Posts: 612
Joined: 01 Oct 2008 20:54
Location: Srbija, Zvečan

Post by zvecanac »

rega wrote:Evo i slika:
[url]http://www.stolarskaradionica.com/forum/uploads/thumbs/2141_dscf1620.jpg[/url]

[url]http://www.stolarskaradionica.com/forum/uploads/thumbs/2141_ph_25.jpg[/url]


[url]http://www.stolarskaradionica.com/forum/uploads/thumbs/2141_ph_47.jpg[/url]

Za sada nemam bocnu obradu, ali je u planu i cetvrta osa. Radio sam sa njom skoro sve materijale, drvo, iverica, tehnicka plastika, klirit, dural, stampane ploce itd. Napravio sam je za svoju dusu ali je u medjuvremenu radila sve i svasta za svakoga. Radna povrsina joj je 500x500 mm, vrlo ozbiljna mehanika i precizno vodjenje bez zazora (navojna vretena sa kuglicnim maticama). Elektronika je posebna prica, apsolutno moj dizajn i nikada me do sada nije izneverila, a masina je radila i po dvadeset sati bez prekida. Vecina poslova moze da se odradi i parcijalno tako da mogu obradni komadi da budu duzi od 500mm, ali ne i siri od 600mm koliki je raspon izmedju stranica masine. Sto se samogradnje tice mogu da napisem knjigu o tome, mozete napraviti masinu i za 500e ali...
Moja konkretna procena za neupucene je da bez 2000e nema ozbiljne masine sa kojom moze da se radi bez problema. Plus-minus ako imate nekog poznanika metalo strugara pa vam odradi za dzabe neke stvari ili za neko pivo. Ako nekoga zanima jos nesto konkretno u vezi samogradnje slobodno pitajte...
Hvala na iskrenom odgovoru.Za mene je trenutno samogradnja veliko ulaganje prema obimu posla koji imam,vise mi odgovara da narucim izradu sablona .Malo je nezgodno sto nemas jasan cenovnik definisan po povrsini obradka ili po potrebnom vremenu obrade sto je i najbolji nacin definisanja cene i koji bi meni a i mnogima koji su zajnteresovani za usluge takve vrste skratilo nedoumice dali nam se isplati ili ne.Kada bi izasao sa nekim primerom gravure i potrebnim vremeno izrade sa uskladjenom cenom sigurno bi olaksao sebi a i musterijam da se mnogo lakse i brze odluce za rad ...
Last edited by zvecanac on 02 Aug 2012 17:58, edited 1 time in total.
I ovo ce da prodje.
(kada ti je lepo kao opomena ,kada ti je tesko kao uteha).
Strug i moja masta mogu da naprave svasta...
User avatar
div011
Dodavač alata
Posts: 2
Joined: 16 Dec 2011 14:22

Post by div011 »

Pozdrav!
Malko kasnim al ajd da se i ja javim. Imam veliku cnc( sa 4tom osom) i cene generalno u Beogradu pa i kod mene su sledece:
1 radni sat masine---20e!
ako je potrebno da se pravi 3d model za neki ozbiljniji duborez to se pogadja posebno u odnosu na slozenost duboreza...a ako je boza to se ne naplacuje. Ja licno ozbiljan duborez za ozbiljne saradnike naplacujem po m2. I to 1m2=300/400e ali ozbiljnog duboreza znaci i 20mm dubine..a sve prostije je i jeftinije zavisno od posla. Prosecanje iskljucivo po satu!
User avatar
caca
Majstor
Posts: 289
Joined: 22 Mar 2011 18:40
Location: BGD

Post by caca »

Ajde napisi oklen si da znamo.Dobro nam doso sa cenovnikom, to se trazi.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Eh, sad jos samo pitanje koliko masina moze da izreze za sat?
Naravno shvatam da nije isto kad reze MDF od 18mm ili sper od 2mm, ali neke "odokativne" vrednosti bi bile korisne.

PS
Iz posta shvatam da si iz Beograda, ali popuni u profilu lokaciju (pravila foruma).
Post Reply