molim za misljene

Koliko bi me otprilike koštalo ovo, ono?
Post Reply
User avatar
jomiwork
Precizni šegrt
Posts: 99
Joined: 10 Feb 2012 01:24
Location: kikinda
Contact:

molim za misljene

Post by jomiwork »

treba da uradim kuhinju od 4 m standardnih dimenzija ,kutije su od iverice a vrata od oraha,bez farbanja vrata ,bila bi tu još možda i neka polica od oraha ,o da i radna ploča od istog.nisam ovo radio već jedno godinu dana pa neznam koliko da naplatim.netražim savet tipa" uzmeš ovo pa pomnožiš sa ovim" nego "ja bi uzeo bar......"
sav materijal gazda obezbeđuje moje su samo ruke.i da napomenem da sam iz kikinde ima nas ko pleve a cene ispod svake norme!::neznam::
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Pomereno iz "o radu foruma/predlozi", posto mu tamo sigurno nije mesto.
Ovde mi se cinilo najprimerenije.
User avatar
ropee
Vrhunski majstor
Posts: 1431
Joined: 30 Dec 2011 18:08
Location: Opatija

Post by ropee »

jomiwork wrote:treba da uradim kuhinju od 4 m standardnih dimenzija ,kutije su od iverice a vrata od oraha,bez farbanja vrata ,bila bi tu još možda i neka polica od oraha ,o da i radna ploča od istog.nisam ovo radio već jedno godinu dana pa neznam koliko da naplatim.netražim savet tipa" uzmeš ovo pa pomnožiš sa ovim" nego "ja bi uzeo bar......"
sav materijal gazda obezbeđuje moje su samo ruke.i da napomenem da sam iz kikinde ima nas ko pleve a cene ispod svake norme!::neznam::
Ne znam kako se kreću cijene kod Vas, ali izrada vratiju od drva i radne ploče dužine 4m ,korpusi od iverala -to je malo posla , oko 300-400€ (mislim, ja bi u HR za ovakav posao uzeo min.500€).
danas ne radim ništa, jer jučer nisam radio ništa, ... pa nisam završio !! ><((((º>.

http://img108.mytextgraphics.com/blinki ... b4f7ee.gif
User avatar
era
Majstor početnik
Posts: 131
Joined: 06 Nov 2009 10:27
Location: Užice

Post by era »

Pa obzirom kakva je situacija, a koliko posla ima, ne bih radio ispod 300-350 €.
User avatar
jomiwork
Precizni šegrt
Posts: 99
Joined: 10 Feb 2012 01:24
Location: kikinda
Contact:

Post by jomiwork »

ok hvala, samo ste me potvrdili u mom mišljenju ,tu sam i ja negde bio sa računom, u svakom slučaju dobro je imati još neko mišljenje:buga:
User avatar
trivun
Majstor početnik
Posts: 148
Joined: 03 Sep 2007 09:12
Location: Niš

Post by trivun »

Kad smo već kod ove teme, ajde da vas zamolim i ja za jednu procenu. Stalno nešto radim ali sve za dž. A kad treba nešto da naplatim ja neznam kako.
U pitanju su set stočići sa "kozjim" nogicama, dimenzija ploče stola 60x60cm. Ima ih 5 komada. Treba skinuti stari lak i boju do drveta, bajcovati ponovo i ponovo prelakirati pu lakom. Sa mojim materijalom.
Često ovo radim ali retko sam taj rad naplaćivao, i to je bilo onako drugarski tako da nemam nikakvu predstavu o cenama. I kako se uopšte takav rad naplaćuje, po m2, satu, komadu? I kolika je u tom slučaju cena m2, sata itd.
Znam da je teško to ovako reći ali interesuje me okvirno cena onako od do.
Post Reply