bojanje / lakiranje furnirane iverice

Kako farbati, lakirati drvo, MDF. Pitajte sve o bojama, lakovima, farbama, bajcu. Gde kupiti i slično.
Post Reply
User avatar
ZAAK
Majstor početnik
Posts: 147
Joined: 04 Apr 2010 16:31
Location: Rijeka

bojanje / lakiranje furnirane iverice

Post by ZAAK »

ekipa, ajde pomozite

Trebao bih bojati dvije ploce ( svaka cca 1,5m2 ) furnirane iverice ( hrast ). Problem je da zbog raznoraznih zavrzlama jednom kada na licu mjesta bude "upasirana" vise nemam mogucnost je odnijeti na lakiranje vec to moram odraditi na terenu.

Mat lak, nikakvo toniranje nije potrebno, naravno nije niti nuzno da izgleda 100% savrseno odradjeno jer su uvijeti kakvi jesu ;)
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5367
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

Koja vrsta pomoci ti treba?
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
ZAAK
Majstor početnik
Posts: 147
Joined: 04 Apr 2010 16:31
Location: Rijeka

Post by ZAAK »

eh sorry, cime bi to bilo najbolje lakirati za neki korektan rezultat
User avatar
Kole-Stolar
Majstor majstora
Posts: 695
Joined: 12 Jun 2012 14:02
Location: Backi Petrovac

Post by Kole-Stolar »

A o cemu se tu radi da ne moze nakon upasovanja da se vrati na lakiranje ?
To je jedini nacin da se odradi kako treba.....
Postoji mogucnost da se to odradi i lakom koji je predviden da se nanosi cetkom ili valjkom, neki lak za parket recimo.
Sve je moguce, za nemoguce treba malo vise vremena !
User avatar
tomo1234
Dodavač alata
Posts: 3
Joined: 02 Aug 2021 10:13
Location: Zagreb

Post by tomo1234 »

furniranu iverice sam premazao sa Renner Aqua lakom. radi se o stolu koji se konstantno koristi, i nakon dvije godine ne vidim neke nedostatke za sada.

Preporuka je da se taj lak nanosi pištoljem, no u nedostatku istog koristio velur valjak
User avatar
ZAAK
Majstor početnik
Posts: 147
Joined: 04 Apr 2010 16:31
Location: Rijeka

Post by ZAAK »

e jbg, ploca furnira ide u neku rupu nepravilnoga oblika i nakon toga ju keramicar oblaze po njnom rubu. Dakle ako ju pripasiramo i nosimo na farbanje keramicar nas ceka a rok je napet da napetiji ne moze biti.
Dodatna okolnost je d se radi na prilicno udaljenom otoku i da sam odlazak / povratak uzima pa skoro 2 dana ;)
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5367
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

Onda ti je najbolja varijanta nesto na vodenoj bazi sto rece @tomo1234
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
Kole-Stolar
Majstor majstora
Posts: 695
Joined: 12 Jun 2012 14:02
Location: Backi Petrovac

Post by Kole-Stolar »

Onda uzmi lak koji je predviden da se nanosi cetkom, korstio sam takav od Sayerlacka a sigurno ih imaju i drugi proizvodaci, radio sam tako celo stepeniste, osnovni jedan sloj zavrsni dva put, zavrsni izgled odlican a sam lak je dvokomponentni brzo se susi i ne smrdi dugo, pre podne lakirano uvece vec provetreno i nema neprijatnih mirisa....
Sve je moguce, za nemoguce treba malo vise vremena !
User avatar
BILJEŽNIK
Vrhunski majstor
Posts: 1187
Joined: 25 Oct 2009 20:54
Location: Zaprešić

Post by BILJEŽNIK »

Capacryl transparentna baza i keno spužvasti valjčić, narančasti. Provjereno bezbroj puta.
Post Reply