Zlatna boja za ramove

Kako farbati, lakirati drvo, MDF. Pitajte sve o bojama, lakovima, farbama, bajcu. Gde kupiti i slično.
Post Reply
User avatar
hak1
Majstor majstora
Posts: 600
Joined: 09 Jun 2008 02:33
Location: Titograd
Contact:

Zlatna boja za ramove

Post by hak1 »

Zdravo. Treba da radim neke ramove. Bih da ih obojam u zlatnu i srebrnu boju. Koje su boje dobre, da izgledaju dobro. Kupovao sam neke boje kod nas u PG, ali to lose ispane.
Kad se spava, spavam. Kad se jede, jedem. Kad se radi, ne smetam.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14940
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Presvuci ih pravim zlatom.
Nesto ovakvo: https://www.slikarskipribor.rs/metalni- ... ZL2-514x14 pretpostavljam da i u PG ima neka prodavnica slikarskog materijala.
User avatar
hak1
Majstor majstora
Posts: 600
Joined: 09 Jun 2008 02:33
Location: Titograd
Contact:

Post by hak1 »

Ima. Ali je velika kolicina.ostao bi vise na pozlatu nego da ih napravim . Nego gleda sam neke koji su bojani. I lijepi ispanu, na kraj se stavi patina da udje u udubljenja . Taki me nesto zanima. Ako je neko radio.
Last edited by hak1 on 18 Jan 2021 15:02, edited 1 time in total.
Kad se spava, spavam. Kad se jede, jedem. Kad se radi, ne smetam.
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5367
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

U radnjama za kola imas zlatnu bazu pa dodaj patinu i lak preko...
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
hak1
Majstor majstora
Posts: 600
Joined: 09 Jun 2008 02:33
Location: Titograd
Contact:

Post by hak1 »

Ne ispane dobro sa tom bojom. Uzimao sam. Mene treba da ispane kao na slikama. Zna li neko kako se to radi?
Image
Image
Kad se spava, spavam. Kad se jede, jedem. Kad se radi, ne smetam.
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3815
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Onako kako ti je Bole rekao, pa onda preko toga rucno nanesena patina i poliranje. Sad, da bi stvarno izgledalo dobro, trebalo bi podloga od tutkala, al ajd. Jedino ona moze da se polira do besvesti.
User avatar
hak1
Majstor majstora
Posts: 600
Joined: 09 Jun 2008 02:33
Location: Titograd
Contact:

Post by hak1 »

Hvala na odgovorima. Gledao sam dosta zlatnih ramova, a nije pozlata. Pozlata bas mora ici na dobro uradjenu podlogu. Neisplativo mi je za trenutni posao, jer treba dosta vremena, a ne moze se cijena podici .
Kad se spava, spavam. Kad se jede, jedem. Kad se radi, ne smetam.
User avatar
art of wood
Vrhunski majstor
Posts: 1097
Joined: 30 Apr 2016 08:51
Location: kikinda

Post by art of wood »

Image
Jel ovo?
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3815
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

hak1 wrote:Hvala na odgovorima. Gledao sam dosta zlatnih ramova, a nije pozlata. Pozlata bas mora ici na dobro uradjenu podlogu. Neisplativo mi je za trenutni posao, jer treba dosta vremena, a ne moze se cijena podici .
BAs tako. Da b i bila dobra, pozlata zahteva vrhunski rad.
User avatar
hak1
Majstor majstora
Posts: 600
Joined: 09 Jun 2008 02:33
Location: Titograd
Contact:

Post by hak1 »

Hvala na odgovorima. Ali ne dobih odgovor na ono sto sam trazio.
Pozlatu znam kako se radi. Da bi ispalo dobro, dosta truda i vremena, koje ne mozes da naplatis. Jedino je radim za sebe, ili za poklone.
Mene interesuje komercijala.Svi ramovi koje sam gledao nijesu pozlata, a izgledaju dobro. Trenutno sam slab sa vremenom, i kada ugrabim pretrazujem net, i rekoh da pitam da nije ko sa foruma radio tako nesto. Kako vidim niko.
Ako naletim na nesto ostaviti cu ovdje, ako nekoga bude zanimalo. Davno sam gledao par videa, koje sad ne mogu da nadjem, neki su radili bojama, i slag metalom, na kraju bitumen ocisti se i ispane lijepo. Ne radi mi se ni slag metal, jer nemam vremena. . Oduzih ga. Idem da googlam.:)
Kad se spava, spavam. Kad se jede, jedem. Kad se radi, ne smetam.
User avatar
Sasa
Moderator
Moderator
Posts: 2755
Joined: 31 Jan 2008 01:38
Location: Podgorica
Contact:

Post by Sasa »

Akrilni lak i zlatna patina daju dobar rezultat ali moraš u više slojeva patinu da stavljaš i svaki put lak između slojeva patine.
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3688
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

Postoje nekakvi "printovi" na transfer foliji koji se samo utisnu pritiskom na materijal.
Ja znam firmu koja tako radi lajsne ali oni imaju masinu kroz koju proguraju lajsnu a ona ima gumene valjke koji samo to ispritiskaju i preslikaju.
Za jednostavne profile je lako, za ove sa ukrasima tesko.
Printova ima bezbroj a dolaze iz Italije
Nisam rekao da to treba da juris, samo delim informaciju kao zanimljivost
User avatar
art of wood
Vrhunski majstor
Posts: 1097
Joined: 30 Apr 2016 08:51
Location: kikinda

Post by art of wood »

Taj front sto sam okacio je zlatna patina samo nije dodatno patiniran tamnom patinom.....sto rece sasa zlatna patina akril lak pa tamna patina .....i mozda bolja varijanta brisanje tamne patine krpicom nego brusenje
User avatar
peradetlic
Majstor majstora
Posts: 912
Joined: 06 Mar 2009 20:50
Location: Baranda-Ils
Contact:

Post by peradetlic »

ofarbaš zlatnom pa crna patina obrišeš krpom i to je to
za sve je kriv Toma Sojer
Post Reply