MDF + Akrilni program

Kako farbati, lakirati drvo, MDF. Pitajte sve o bojama, lakovima, farbama, bajcu. Gde kupiti i slično.
Post Reply
User avatar
MarkoEN500
Šegrt
Posts: 23
Joined: 23 Sep 2019 13:55
Location: Jagodina

MDF + Akrilni program

Post by MarkoEN500 »

Pozdrav svima.
U skorije vreme planiram da odradim klub sto kao i radni sto od MDF-a. Slepiću 2 ploče od 19mm zbog masivnosti i vizuelnog izgleda.

Ono što mene zanima je sledeće:

1. Da li je potreban izolator ako bih MDF farbao akrilnim bojama?

2. Već sam ofarbao dasku za prozor od drveta koristeći Nevenacolor COOL program, dakle akrilna Osnovna za drvo, akrilni Emajl lak za drvo i metal, i preko toga 4 ruke akrilnog laka za drvo. Ima ok sjaj, vidim svoj odraz ako gledam direktno, pod uglom je još veći sjaj ali ja bih hteo više... Da li je ovaj akrilni lak za drvo moguće polirati? Jednokomponentni je lak u pitanju, dakle ne dolazi učvršćivač...Ovim lakom planiram da prešpricam police i ostale stvari gde nema čestog fizičkog kontakta, tj svakodnevnog pomeranja stvari do čega bi došlo do habanja/pojava ogrebotina jer znam da nije toliko fizički otporan kao dvokomponentni...
Hteo bih da dobijem površinu što bliže ''ogledalo'' sjaj, ovo važi i za stolove.
Koristio bih dvokomponentni AKRILNI (emajl/bezbojni) lak za kraj jer je čvršći od jednokomponentnog nakon čega bih radio poliranje, samo ne znam koji, može li predlog za solidan (emajl) lak koji se može fino ispolirati i postići ''ogledalo'' sjaj?
Post Reply