Preporuka za lak pun sjaj NE PU - alkid pozeljno

Kako farbati, lakirati drvo, MDF. Pitajte sve o bojama, lakovima, farbama, bajcu. Gde kupiti i slično.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Dans kupio flasicu stand ulja :)
Videcemo ...
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3819
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Primenjujes klasicno, namazes, sta upiuje upije, pre nego sto pocne da lepi brises. Osusis 24, pa druga ruka. Sve do nekih 10-12.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

To sam i mislio, posto je u sustini u pitanju "obican" BLO, samo malo finiji.
User avatar
momirz
Majstor majstora
Posts: 960
Joined: 22 Apr 2014 21:34
Location: Srbija-Kragujevac
Contact:

Post by momirz »

Evo nadjoh PU koji izgleda kao akril:
https://www.youtube.com/watch?v=gS78naDiB4k
Od 32-gog minuta.
Ima li nesto tako ovde da se kupi sto se tice supstance mislim samog laka.
Imao bi gde da probam i pistoljem.
Ovo mi izgleda kao akril i da covek nije rekao da je PU zakleo bi se da je akril.
Singer ako znas Marku i tip kazi ako nije problem, i jos bolje daj neki link ovde telefon ili kontakt informaciju trgovca.
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

da je akril ne bi ga cesljao da poravnava.

svaki PU lak je tvrd i u ovom slucaju ga nanosi barem 5-6 slojeva i ostavlja ga da se dobro osusi jer usahne pa kad ima dovoljno mesa onda nije problem da ga smirgla i ceslja.

nakon svega toga ga polira na tocilu i sa pastom jer akril je mnogo meksi pa bi ga radio klasicnom polirkom

Ovo je sasvim drugi svet finisa(koji jeste konvecionalan),izgleda da su oni nasli dobitnu kombinaciju.

Koliko slusam bilo im je problema slanja gitara u susnije krajeve pa je dolazilo do pucanja laka(PU je dosta tvrdji pa sa debljim slojevima ga dobro zalije)

Ja mogu da ti kazem samo da mozes da uzmes PU lak bilog kog renomiranog proizvodjaca na trzistu(da ih ne nabrajam sad,ti kazi sta ti je sve dostupno pa cemo te savetovati:))
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
momirz
Majstor majstora
Posts: 960
Joined: 22 Apr 2014 21:34
Location: Srbija-Kragujevac
Contact:

Post by momirz »

U KG-u pretpostavljam nista. Kazem pretpostavljem jer za cenu koju mi nude ne verujem da valja.
Dosao bi u BG u petak po drvo i po to, i to tamo gde mi kazete. Ili koliko odokativno kosta litar dobrog jer za 6evra ne moze da se napravi nesto da vredi skoro sam siguran.
Dakle gde u BGu da trazim, ko su renomirane firme - kazem ne znam sa PU nemam iskustva osim minimalna i to losa sa onim koje sam probao.
User avatar
momirz
Majstor majstora
Posts: 960
Joined: 22 Apr 2014 21:34
Location: Srbija-Kragujevac
Contact:

Post by momirz »

Pa vidim je da se nesto razlikuje od onoga sto sam ja probao.
Po smirglanju - ovo daje prah kao staklo.
Oni koje sam ja probao iako su stajali po mesec mesec i po vise zapusavaju smirglu nego sto prave prasinu.
(iako si ti ovo pisao poodavno mislio sam da mislis na zilavost kavi jesu oni sa kojima sam ja radio - ne na tvrdocu)
Daj singer nesto sto ima u BG i gde jer ja ne znam ni koje proizvodjace bi trazio.
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

Ecoimpex d.o.o
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
momirz
Majstor majstora
Posts: 960
Joined: 22 Apr 2014 21:34
Location: Srbija-Kragujevac
Contact:

Post by momirz »

Hvala sutra ih zovem a u petak idem .
Post Reply