Problem sa lakiranjem

Kako farbati, lakirati drvo, MDF. Pitajte sve o bojama, lakovima, farbama, bajcu. Gde kupiti i slično.
Post Reply
User avatar
lukank
Samostalni majstor
Posts: 195
Joined: 24 Aug 2014 00:06
Location: Niksic

Problem sa lakiranjem

Post by lukank »

Imam problem sa lakirAnjem. Naime trebao sam da ofarbam u dvije boje neke frontove. Lajsne crvenom a okolinu bijelom bojom. E sad prvo sam zavrsio bijelu, onda sa trakom oblijepio oko lajsni i prelakirao ih crvenom. Medjutim kada sam odlijepio traku ostale su mi tackice crvene boje koje su zasle ispod trake. Da li je moguce ukloniti ih i kako. Postavicu sliku da vidite o cemu se radi
User avatar
lukank
Samostalni majstor
Posts: 195
Joined: 24 Aug 2014 00:06
Location: Niksic

Post by lukank »

Image
User avatar
lukank
Samostalni majstor
Posts: 195
Joined: 24 Aug 2014 00:06
Location: Niksic

Post by lukank »

Image



Ovako sam zastitio prije crvene
Last edited by lukank on 16 May 2019 17:46, edited 1 time in total.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Najverovatnije jeftina (citaj losa) traka, koja ne drzi dovoljno, pa su joj se ivice podigle. Znam... dobre nema svuda (3M, Berner...).

Ili nisi dovoljno pritisnuo ivice. Nekada moras da ih pritisnes necim prilicno tvrdim, pogotovu kada su ovako u uglu.
Meni se nesto slicno ovome dosta dobro pokazalo: http://www.wobyhaus.co.rs/podmazivanje- ... -set-3-kom-

Ne vidim drugo resenje osim da ponovo prefarbas.
User avatar
lukank
Samostalni majstor
Posts: 195
Joined: 24 Aug 2014 00:06
Location: Niksic

Post by lukank »

Lijepio sam sa tessinom trakom koja je je jaca nego obicne ali izgleda da nije dovoljno dobra. I uglove sam bas pritiskao da bi bolje prijenulo ali nije dobro ispalo. Potrazicu ove trake pa cu ponoviti, nema druge. Hvala mbole.
Post Reply