Polistuc

Kako farbati, lakirati drvo, MDF. Pitajte sve o bojama, lakovima, farbama, bajcu. Gde kupiti i slično.
Post Reply
User avatar
BILJEŽNIK
Vrhunski majstor
Posts: 1187
Joined: 25 Oct 2009 20:54
Location: Zaprešić

Polistuc

Post by BILJEŽNIK »

Je li netko koristio Polistuc lak za mdf? Ja jesam jutros i čini mi se bolji od Rennera. Doduše, skoro je dvostruko skuplji, ali rezultat je fenomenalan. Kako sam lakiram tek dvije godine, zanima me da li sam ispravno ocijenio?
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

Ima Sirca dobrih proizvoda, jesam neke koristio ali se vise tacno i ne secam sta, mislim da su to bili beli lakov (avorio, tj slonova kost). A upravo sam posetio njihov sajt i u ponudu imaju vrlo interesantna resenja za "uradi sam", vodene lakove za nanosenje i cetkom i pistoljem, po izboru: https://daquasirca.com/files/prodotti/e ... ua_ita.pdf
8-10m2 pokriva jedna konzerva laka, s'tim sto se po uputstvu isti koristi i kao podloga (u dva premaza) i kao zavrsni lak. A kako je sigurno tvrd zbog finiture na kraju, za svaki sloj predlazu smirglanja papirom 280.
Ako ima tih lakova kod tvog prodavca, bilo bi interesantno da saznamo iskustva, ako budes imao priliku da ih probas. Mozda se moze naci i u Bgd, ne znam, ali je ovde na forumu dosta puta bilo zainteresovanih za lakiranje cetkom, sto je svakako zgodnije u kucnim uslovima. Pozdrav.
Post Reply