Remont ovog kompresora?

Kako farbati, lakirati drvo, MDF. Pitajte sve o bojama, lakovima, farbama, bajcu. Gde kupiti i slično.
Post Reply
User avatar
elektrolog
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 230
Joined: 15 Sep 2015 15:37
Location: Beograd Voždovac

Remont ovog kompresora?

Post by elektrolog »

Juče "razdužen" kompresor. Stajao neupotrebljen 20 i kusur godina. Pokušao da okrenem kaiš, ne ide... Pretpostavljam da je motor(klipni) zaribao...

Image


Image


Image

Image

Image

Image

Image

Image

Slike nisu neke, ali ako zatreba, izvući ću ga na svetlo, pa ću ga lepše slikati...

E sad...

1. Da li je isplativo remontovati ga? (Motor trofazni nov imam, mada pretpostavljam da je to najjeftinije u celoj priči...)

2. Kome se prvom od majstora obratiti ako jeste?

3. Å ta se dešava sa bocom(iznutra) posle toliko godina mirovanja? Da li postoje zamenske i koliko su one skupe?

Pretpostavljam da je ovo apsolutno neisplativo, ali neka neko pametniji od mene kaže...
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

za mene po izgledu -neupotrebljiv nazalost

vidi se da je prostorija poprilicno vlazna
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
elektrolog
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 230
Joined: 15 Sep 2015 15:37
Location: Beograd Voždovac

Post by elektrolog »

Jeste, vlažna prostorija. On je pre mnogo godina služio za regulisanje pritiska u hidrantskoj mreži... Onda se prešlo na neki noviji sistem, a on je ostao da čami u tami...:)
User avatar
bule
Samostalni majstor
Posts: 174
Joined: 17 Dec 2013 22:04
Location: Novi Beograd

Post by bule »

Liči na trudbenikov jednocilindrični kompresor. Imao sam sličan takav iz 60 i neke godine samo bez te boce. Upotrebljiv za farbarske radove. U varijanti da radiš sam trebalo bi prvo odraditi higijenske poslove, čišćenje pranje i demontažu delova. Hilzne mogu da se odrade u MR radionici (tamo sam radio sebi kada sam ga remontovao) a karike mogu takođe da se urade. Unutra je čelični klip pa bi posle peskarenja trebalo da bude dobar. A za slučaj da tražiš majstore onda Univerzal kada se sa autoputa odvojiš za medak. Tamo radi neki inženjer koji je radio u trudbeniku na ima kompletno opremljenu radionicu za mašinsku obradu sa delovima naravno.
User avatar
elektrolog
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 230
Joined: 15 Sep 2015 15:37
Location: Beograd Voždovac

Post by elektrolog »

Radio bih sam demontažu i čišćenje da imam svoju radionicu. Voleo bih da dosta toga sam odradim, ali na žalost nemam uslove... Nego, imaš li neki telefon od tog univetala, pošto mi google daje 100 nekih univerzala ili kontakt od tog inženjera?
User avatar
bule
Samostalni majstor
Posts: 174
Joined: 17 Dec 2013 22:04
Location: Novi Beograd

Post by bule »

Nadam se da ovo neće ispasti reklama, u pitanju je pomoć. Izvinjavam se davno je bilo nije Univerzal već
http://www.universe.rs/
Last edited by bule on 25 Nov 2018 18:53, edited 1 time in total.
User avatar
elektrolog
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 230
Joined: 15 Sep 2015 15:37
Location: Beograd Voždovac

Post by elektrolog »

Hvala Bule! Zvao Universe, videli slike kompresora. Jeste Trudbenik, kažu da je extra model, kvalitetnije odrađen od većine današnjih u istoj klasi. Remont može da se radi, cena bi izašla možda polovinu novog, ali on kaže da bi dobio puno bolju mašinu od te nove. E sad, kako bi je ja koristio za teranje brusilice i samo brusilice, to baš i nije odgovarajući kompresor. Po rečima servisera, pneumatski alati troše mnoooooogo vazduha i pitanje je koliko bi mi bio od koristi...
Last edited by elektrolog on 27 Nov 2018 16:55, edited 1 time in total.
User avatar
bule
Samostalni majstor
Posts: 174
Joined: 17 Dec 2013 22:04
Location: Novi Beograd

Post by bule »

Svoje vremeno sam im dao neki malo manji trudbenikov kompresor i kod njih pazario malu zverku, isto trudbenik sa 3 glave, 1000l i boca od 500l. Priznali su mi taj kompresor koji sam im dao tako da sam platio razliku i evo već dobar niz godina radi besprekorno uz redovne zamene ulja i filtera.
Post Reply