Nabavka kompresora za farbanje

Kako farbati, lakirati drvo, MDF. Pitajte sve o bojama, lakovima, farbama, bajcu. Gde kupiti i slično.
User avatar
VladaS
Brzi dodavač alata
Posts: 7
Joined: 13 Nov 2018 20:01
Location: Zemun

Nabavka kompresora za farbanje

Post by VladaS »

Stolari, lakireri, junaci :D
Molim da mi u kratkim crtama objasnite kakav, koliki i po mogustvu koji kompresor bih trebao da kupim za potrebe farbanja (bazirajmo se na MDF).
Neka je pretpostavka da bi trebao da podrzi normalno farbanje sobnih vrata, pa ako je za to ok, nema valjda problema ni sa frontovima... Nisam nesto limitiran cenom, ali nije bas ni da se lepim parama po glavi.
Naumio sam da ovladam tom vestinom pa bih vam bio zahvalan na pomoci.
Hvala in advance
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14940
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Uprosceno: najveci koji imas gde da smestis i koji ti novcanik dozvoli :)
Jedna od onih stvari koje uvek postanu premale, bez obzira kolike su.
User avatar
VladaS
Brzi dodavač alata
Posts: 7
Joined: 13 Nov 2018 20:01
Location: Zemun

Post by VladaS »

Pa dobro Bole kad sam rekao u kratkim crtama nisam bash mislio toliko kratkim :)
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14940
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Ma vise sam se zezao nego davao savet (mada u svakoj sali ima malo zbilje).
Stvaran savet ce morati da ti da neko od "ozbiljnijih" stolara, koji se bave time.
Ja za iole ozbiljnije farbanje idem kod kuma, koji ima neku grdosiju, posto je bio autofarbar. I naravno, ja obezbedjujem pivo a farba on :)
User avatar
VladaS
Brzi dodavač alata
Posts: 7
Joined: 13 Nov 2018 20:01
Location: Zemun

Post by VladaS »

Pošteno s tvoje strane :)
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5367
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

Bole ti je dao najbolji savet......:)
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
daleko
Vrhunski majstor
Posts: 1394
Joined: 08 Apr 2015 19:41
Location: Rusija svuda negde

Post by daleko »

Kupovina kompresora podseca na igre bez granica. Uvek treba veći. Kupis,prodas, kupis veci,prodas....
I uvek izgubis neki sumu novca prilikom trange frange. Zato sto Bole rece najveci odma
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

User avatar
VladaS
Brzi dodavač alata
Posts: 7
Joined: 13 Nov 2018 20:01
Location: Zemun

Post by VladaS »

Ok ljudi, hvala, ali obzirom da ste manje vise svi koje sam zeleo da se ukljuce u odgovor tu, dajte mi donju granicu, (kap. boce, izlazni kapacitet, dva klipa...), a ja cu onda lako spram prostora i finansija da tu granicu podizem
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5367
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

200-250l tank.2,2 ili 3kw motor.efektivni protok min 500l/min.

jel dovoljna smernica :)

moj savet samo proverene brendove(najvise zbog tacnosti deklarisanog i servisa u buducnosti)
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

Sve je to relativno i u zavisnosti od samog posla i potrosnje pistolja. Za vece povrsine, ka sto si naveo vrata, koja imaju oko 2m2, potrebno je da drzi konstantan pritisak dok ih predjes dva puta. Klasicni pistolji imaju potrosnju do oko 350 lit/min, pa bi to otprilike bio neki potreban minimum izlaza iz kompresora, da ne bi konstantno radio jer bi ga to brzo unistilo.
User avatar
borism25
Majstor
Posts: 351
Joined: 22 Sep 2015 21:02
Location: Osijek - Hrvatska

Post by borism25 »

Realno po meni mu je i 150l dosta, ako mu kompresor i radi stalno covjek ne boja 3h u komadu. Uvijek vise vremena oduzme priprema i ostalo, obojat bi rekao da je najlakse. Ali ako je kompresor 150l i recimo 8 - 10bara, on tu moze bojat dobrih minutu dok mu se kompresor ne ukopca da nadopuni, recimo s vratima od 2m2 vec je pri kraju. Rekao bih da od toga ne treba veci kompresor trenutno, i sam sam nedavno imao taj problem sta uzeti i kupiti i odluka je pala na FINI ADVANCED MK 103-150-3M.

Ja sam kupio Anest Iwatu za smijesne novce i malo ga "opravio" i koristim za akril, imao sam nekog akrila pred kraj koji vise nije bio dobar i zamjesao ga prije spricanja nekih vrata koja su bila cisto za test, kompresor ostavio da napuni na 10bara i iskljucio iz struje i vise od 3min sam imao konstantan pritisak, tako da vjerujem da bi to trebalo zadovoljiti njegove uvjete bojanja.

https://probe.hr/proizvod/kompresor-kli ... 03-150-3m/
Last edited by borism25 on 16 Nov 2018 16:07, edited 1 time in total.
User avatar
VladaS
Brzi dodavač alata
Posts: 7
Joined: 13 Nov 2018 20:01
Location: Zemun

Post by VladaS »

Dovoljna je smernica, hvala, a ostale informacije ću pokušati da prikupim po ostalim temama, a ako ne uspem eto mene opet sa pitanjem :)
User avatar
VladaS
Brzi dodavač alata
Posts: 7
Joined: 13 Nov 2018 20:01
Location: Zemun

Post by VladaS »

I kad smo kod proverenih marki, uklapa li se Ceccato u to? Nadjoh neki pristojan od 300 l pa reko da vidim ima li neko za ili protiv te sorte
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

To je poznata firma koja proizvodi profesionalne kompresore, ali kod polovnih zavisi koliko je izrabljen i koliko kosta generalka, narocito kod vijacnih kompresora. Bure 300 litara je i preveliko za jedno radno mesto, mada moze. Moj je od 200 litara i potpuno zadovoljava i vise od potreba, cak bi mogla i dva lakirera da rade istovremeno bez problema. 200 litara puta 10 bara je 2000 litara spremnih u rezervi.
Post Reply