RAL 3004

Kako farbati, lakirati drvo, MDF. Pitajte sve o bojama, lakovima, farbama, bajcu. Gde kupiti i slično.
User avatar
stolart
Majstor majstora
Posts: 741
Joined: 22 Jun 2009 20:26
Location: ИВАЊИЦА

Post by stolart »

Ових дана сам имао прилику да користим Ренер фарбу . Ова врата која сам фарбао у црну боју , RAL 9004 , морао сам да префарбам поново ( не питајте зашто ) . Инекако се одлучим за Ренер .
Људи моји , небо и земља у односу на Хелиос . Доста мање овер спреја , боја се разлива екстра , када помешам компоненте боја је компактна , ...
јсти су услови , исти алат , исти "мајстор" .
Пошто фарбам сам , када фарбам вратна крила , прво фарбам са једне па са друге стране . Идо сада ми увек страна коју сам прво фарбао буде мат када префарбам другу страну . Са овим Ренером тешко да се примети шта сам фарбао прво , а шта друго .
Када мешам компоненте увек ми на врху буде ређа фарба него на дну , колико год да мешам и да чекам . Овде помешам кокпоненте промешам пар пута и боја је компактна по целојзапремини . Када сипам боју у поштољ на цедили остане триста чуда и нечистоћа . Са Ренером ништа , ама баш ништа .
Када фарбам окомито (нешто усправно) , треба да погодим нанос у милиграм иначе процури . На ових 5 врата , ништа нигде . А исто изгледа и вертикална и хоризонтална страна .
Пошто нисам фарбар , већ фарбам само себи , немам неке услове . Са Хелиосом ми се просторија испуни прашином , од овер спреја , да је има свугде . Ово што сам до сада офарбао , врло мало прашине . Сав вишак који одлети у ваздух пада испред онога што фарбам на под .
User avatar
BILJEŽNIK
Vrhunski majstor
Posts: 1187
Joined: 25 Oct 2009 20:54
Location: Zaprešić

Post by BILJEŽNIK »

Sa pravim materijalom je milina raditi. Puna mi je radiona Rennera i vjerojatno lakiramo u jednakim uvjetima pa mogu potvrditi sve navedeno. Rekao bih da je Sayerlack još bolji.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Al ovaj je jeftiniji :)
I svi majstori to kupuju :)

Godinama pricam: "ljudi ne kudite konja koga niste jahali". Probaj pa onda prica da je nesto skupo.
I najcesce se ispostavi da je ono "skupo" ustvari jeftinije u krajnjem zbiru.

heb's posao gde ja treba da se napatim, a da me izadje oba evra manje.
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

sta reci.

kao i u alatu,postoji onaj za siroke narodne mase i onaj za profesionalce. ;)
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
daleko
Vrhunski majstor
Posts: 1394
Joined: 08 Apr 2015 19:41
Location: Rusija svuda negde

Post by daleko »

Vec osam godina koristim nemacki chroma lacke, italijaski nisu nista bolji
User avatar
daleko
Vrhunski majstor
Posts: 1394
Joined: 08 Apr 2015 19:41
Location: Rusija svuda negde

Post by daleko »

Jedno sto nemci umesto ral koriste ncs mada i to nije problem
Post Reply