Skidanje PU laka

Kako farbati, lakirati drvo, MDF. Pitajte sve o bojama, lakovima, farbama, bajcu. Gde kupiti i slično.
Post Reply
User avatar
momirz
Majstor majstora
Posts: 960
Joined: 22 Apr 2014 21:34
Location: Srbija-Kragujevac
Contact:

Skidanje PU laka

Post by momirz »

Zna li neko dobru hemiju za skidanje PU laka. Sve sto sam probao ne radi skoro ni malo.
Ranije je bilo da se kupi dobar skidac sa tri hlor etilenom ali sada izgleda to nije u modi pa me mogu da nadjem nista da valja.

Dakle ako neko zna koja marka/model a da ima da se kupi u kod nas, bio bi veoma zahvalan.

Imam da skinem lak sa radne ploce stola koji je neko naneo u debljini preko milimetar.
User avatar
radenko
Vrhunski majstor
Posts: 1219
Joined: 12 Nov 2010 07:59
Location: valjevo

Post by radenko »

samo smirgla, pu otporan na skoro sve hemikalije! a i temperature do 120 step. pa se zato odlicno smirgla nece da se lepi za smirglu!
smirglaj nikad dosta
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

ako nije jako star premaz,nitro ga skida(nagriza i omeksava);)
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
radenko
Vrhunski majstor
Posts: 1219
Joined: 12 Nov 2010 07:59
Location: valjevo

Post by radenko »

nitro moze prvi 7 dana posle toga jok!
smirglaj nikad dosta
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Trihlor je izbacen iz upotrebe ima vise od desetak godina (karcinogen).
Umesto njega sada trose perhlor (imas ga po radnjama za hemijsko ciscenje, zamolis da ti naspu litar dva, nekad uzmu sitnu kintu, nekad ti daju za dzabe).
Ne secam se dal sam probao na PU, a cesto ga koristim, bas zato sto nije mnogo agresivan.
User avatar
momirz
Majstor majstora
Posts: 960
Joined: 22 Apr 2014 21:34
Location: Srbija-Kragujevac
Contact:

Post by momirz »

Znam da moze smirgla, znam da moze i trihlor etilen ali nigde da nadjem neko sredstvo gde ga ima. Skidao sam ranije sa TCE i skida se kao bombona ne nabubri ali omeksa i skine se spahlom lagano. Recimo firma CAR ga ima ali je koncentacija u njemu toliko mizerna da bi trebao da potopim sto u jedno 20l skid-a i cekam dva dana. Do pre koji godinu taj isti carov skidac je radio kao sat. Ne znam sta je u pitanju. A sto je star oko 6-7 godina.

Nista onda tracna i guli :(

Hvala i pozdrav
Post Reply