Kuhinja u beloj boji

Kako farbati, lakirati drvo, MDF. Pitajte sve o bojama, lakovima, farbama, bajcu. Gde kupiti i slično.
Post Reply
User avatar
Labrador1201
Dodavač alata
Posts: 1
Joined: 22 Jun 2016 20:19

Kuhinja u beloj boji

Post by Labrador1201 »

Pozdrav,
Odmah da se ogradim, par sati bezuspesno pokusavam da nadjem odgovor na svoje pitanje po forumu pa nemojte zameriti ukoliko se ponavljam.
Naime, stolar nam izradjuje kuhinju od drveta i dolazi na red prica o boji... Ja bih zelela belu kuhinju ali da se vide godovi i sare drveta. Ne dolazi u obzir uljana boja jer koliko sam cula dugo se susi a imamo sasvim malu bebu u kuci a i koliko sam shvatila citajuci vas uljana boja ce vremenom dobiti zuckastu nijansu a to na belom bas priznacete nije pozeljno. Razmisljala sam u lazurnim premazima i belom siladekoru, ali iskreno ne razumem se toliko u samu materiju. Kod nas u gradu je slaba ponuda boja, farbi bla,bla pa bih porucivala preko neta ali mi treba usmerenje. Kakva meni boja-lak-farba treba? Ako imate konkretan predlog za proizvodjaca, jos bolje!
Hvala vam mnogo na odgovorima!
User avatar
BG ACA
Majstor
Posts: 266
Joined: 22 Nov 2013 07:53
Location: BGD

Post by BG ACA »

Samo upisi odakle si.
User avatar
Rendisha
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 249
Joined: 09 Apr 2008 11:35
Location: Beograd

Post by Rendisha »

Uljanim bojama retko ko da se sluzi a da radi profesionalno. Da li se taj stolar inace bavi i lakiranjem? Godovi i sare se mogu videti na vrstama drveta koje imaju izrazen "reljef" kao sto su npr. hrast ili jasen dok je npr. bukva dosta "ravna" pa se ne bi nesto videlo ispod sloja laka. Moze da se odradi poliuretanskim lakovima i podlogama, najbolje u mat varijanti. Svim lakovima je potrebno neko vreme da izgube "miris". Pretpostavljam da taj stolar ne misli da lakira u vasem stambenom prostoru, inace ga zaobidjite :) Neki od distributera profesionalnih lakova - ecoimpex.rs ; fabbrica.co.rs
User avatar
sasasasa
Velemajstor
Posts: 1730
Joined: 05 Apr 2016 18:36
Location: Prijedor

Post by sasasasa »

Sta kaze stolar? Cudno mi je da te nije uputio, pa nekako vjerujem da mu vjerovatno nisi bas nabolje objasnila sta tacno zelis. Postoji kako dosta razlicitih boja, tako i tehnika farbanja, pogotovo za bijelu boju. Mozda da nadjes sliku na internetu pa da nam (mu) pokazes kako bi zeljela da kuhinja izgleda.
Nasao sam par slika na netu, da li je mozda nesto od ovoga?
Image
Image
Image
Image
User avatar
lazar
Precizni šegrt
Posts: 58
Joined: 23 Jan 2016 13:11
Location: Novi Sad

Post by lazar »

Moja preporuka beli bajc pa mat lak. Nitro ili vodena baza. Mozda bolje vodena, kazu da nitro vremenom pozuti.
Last edited by lazar on 22 Jun 2016 22:34, edited 1 time in total.
Post Reply