Vrste boja,lakova i sl...

Kako farbati, lakirati drvo, MDF. Pitajte sve o bojama, lakovima, farbama, bajcu. Gde kupiti i slično.
Post Reply
User avatar
Bojan88
Majstor početnik
Posts: 137
Joined: 07 Dec 2015 00:36
Location: Valjevo

Vrste boja,lakova i sl...

Post by Bojan88 »

Ako neko može da odvoji malo vremena i da napise textić o podeli i vrsti boja, vrsti lakova, koji lak sa kojim bojom, da li treba podloga i čime se nanosi, proizvodjac - odnos cena/kvalitet, mislim da bi bilo super i vrlo korisno, da amateri o hobisti mogu da se informisu kako ne bi stalno postavljali pitanja.
User avatar
šantjer
Majstor
Posts: 299
Joined: 12 Oct 2011 23:31
Location: Zagreb

Post by šantjer »

Pa potraži malo po forumu.
Bilo je više tekstova o tome i to prilično iscrpnih.
User avatar
Bojan88
Majstor početnik
Posts: 137
Joined: 07 Dec 2015 00:36
Location: Valjevo

Post by Bojan88 »

Ja sam gledao i znam da ima, mada u vise tema, nisam primetio da je objedinjeno u jednu. Zato vjerovatno i ima dosta posto gde ljudi pitaju kako sa čim. A možda sam ja pretrčao takvu temu. :)
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

Boki, to bi bila velika knjiga, pa zato na forumu i nemas sve na jednom mestu, ali mozes kod prodavaca boja i lakova potraziti kataloge njihovih proizvoda i u njima su obicno navedeni osnovni podaci. Na forumima mozes dobiti neke informacije, mada, da se ne lazemo, potrebno je iskustvo u praksi i to se najbrze uci uz nekoga ko ima rutinu, a bez iskustva nije nemoguce ali ce ici dosta traljavo i sa amaterskim brljotinama.
Post Reply