Anest iwata w400 pro kit. Potrebno mišljenje korisnika

Kako farbati, lakirati drvo, MDF. Pitajte sve o bojama, lakovima, farbama, bajcu. Gde kupiti i slično.
User avatar
Mladja rok
Precizni šegrt
Posts: 50
Joined: 10 Oct 2015 21:42
Location: Vrčin

Anest iwata w400 pro kit. Potrebno mišljenje korisnika

Post by Mladja rok »

Pozdrav,

Nov sam na forumu. Inače ga pratim poslednjih 4, 5 godina. Imam 30 godina. Iz Vrčina sam (Beograd).
Po zanimanju sam stolar i Dipl. ing. prerade drveta. Koliko sam ja shvatio nije dozvoljeno pisati o radnom iskustvu i trenutnom zaposlenju!

Potrebno mi je mišljenje korisnika (ako ih ima) o ovome modelu Anest iwata pištolja za lakiranje.
Kod distributera sam dobio informaciju da je efikasnost prenosa 97%. Pošto sam se zgrozio na ovaj "sumnjiv" podatak, kažu da je to testirano na ravnoj površini. Čak i da je tako, smatram da bi ta površina morala da bude ogromna (pa i tada bi se oversprej osušio dok padne na nju) i da bi bilo zanimljivo videti kvalitet takve lakirane površine. Ne mogu ni da zamislim dovoljno mali pritisak da podrži ovako mali rastur.
Razmatram kupovinu pomenutog pištolja (44000 dinara sa PDV-om).
Pištolj mi treba za rad sa sintetičkim premazima, za nanošenje završnog sloja pigmentiranih i transparentnih lakova.
Inače posedujem Devilbiss advance HD i kopiju SATE sa Bubanj potoka.
User avatar
Dule
Moderator
Moderator
Posts: 1721
Joined: 05 Jan 2008 18:28
Location: Trstenik-a
Contact:

Post by Dule »

Mladja rok
Pozdrav,

Nov sam na forumu. Inače ga pratim poslednjih 4, 5 godina. Imam 30 godina. Iz Vrčina sam (Beograd).
Po zanimanju sam stolar i Dipl. ing. prerade drveta. Koliko sam ja shvatio nije dozvoljeno pisati o radnom iskust vu i trenutnom zaposlenju!
Dobro nam došao(i ako si bio tu).

Mislim da si pogresno shvatio
Koliko sam ja shvatio nije dozvoljeno pisati o radnom iskust vu i trenutnom zaposlenju!
,smeš da pišeš šta god hoćeš,što će drugima koristiti.

Nažalost,ne znam odgovor na tvoje pitanje :)
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

dobro dosao :)

evo odgovora na tvoje pitanje,Anest Iwata su vrhunski pistolji ALIIIII ako ti bude trebao servis ili neki deo imaces problem.

Iwata i Sagola su odlicni pistolji ali su slabo zastupljeni kod nas nazalost...

moj savet ti je da kupis Devilbiss GPI 1.6 ili 1.8 dizna(za poslove koje si naveo)

objasnjenje je da je taj model kompatibilan sa svim Devilbiss pistoljima novije generacije sto znaci da mozes za malo para da kupis drugi set igle,dizne i rasprskivaca i imas pistolj za ostale namene a cenaaaaa ....

evo ti link ,ja sam od njih kupio 3 pistolja do sada i prezadovoljan sam.

p.s. imam GPI izmedju ostalih i vrhunski je.

http://www.kupujemprodajem.com/devilbis ... filter_id=
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
Mladja rok
Precizni šegrt
Posts: 50
Joined: 10 Oct 2015 21:42
Location: Vrčin

Post by Mladja rok »

Hvala na odgovorima i dobrodošlici!

Singer, dok sam čitao tvoj odgovor osećao sam se kao da mi se obraća poznata ličnost koju sam davno hteo da upoznam. Valjda zato što ste Ti, Mbole i Metabo po meni naj aktivniji na sajtu.

Radio sam kao stolar, za gazdu i manje kao lakirer. Kod privatnika nisam imao prilike da kvalitetno lakiram. Premaz se nanosio u dva sloja od po 300 do 500 g/m2. Greške su se uglavnom tolerisale jer nismo znali kako da ih rešimo, a nisam imao ni vremena da pokušam da rešim neki problem. Bio sam postajao sve više radoznao pa sam išao u druge firme sa izgovorom da i dalje studiram i da pišem seminarski na temu grešaka u PO. Uglavnom svi lakireri su mi izašli u susret i ta radoznalost je ubrzo prešla u pravu opsesiju. Volim da eksperimentišem sa različitim proizvodjačima premaza. dok sam radio za gazdu koristili smo RENNER premaze. Od stolarije i ponekad uslužnog lakiranja finansiram ovaj hobi. Trenutno odradjujem praksu za autoservisera jer hoću da se prekvalifikujem, mada ako bi mi krenulo lakiranje...

Anest Iwata pištolj sam jedva našao i logično mi je ovo što kaže Singer. Isti/sličan je slučaj sa Subaru i SAAB i još nekim vozilima u Srbiji. Zaboravio sam da napišem da bi sa novim pištoljem radio isključivo VS. Advance HD je po meni odličan pištolj (u svakom slučaju je bolji od PRi HD, mada je on i deklarisan za slojeve do završnog). Kod distributera nisam video da imaju GPI. Naj sigurnije mi je da kupim još jedan Advance HD, ali kao što rekoh volim da eksperimentišem, a to ćete videti sa slika i video materijala koje ću sukcesivno postavljati. Biće zanimljivo verujte mi.

PITANJE: koji pištolj za nanošenje podloge/temeljnih slojeva, do 100 evra i da je HVLP (veliko iskorišćenje!

PITANJE 2:da li u Srbiji može da se nadje Poliesterski premaz u pakovanjima manjim od 25 kg. RENNER ima samo 25 kg!
User avatar
miloscale
Majstor majstora
Posts: 779
Joined: 08 Sep 2011 00:29
Location: petrovac na mlavi
Contact:

Post by miloscale »

Mladja rok wrote:Hvala na odgovorima i dobrodošlici!

Singer, dok sam čitao tvoj odgovor osećao sam se kao da mi se obraća poznata ličnost koju sam davno hteo da upoznam. Valjda zato što ste Ti, Mbole i Metabo po meni naj aktivniji na sajtu.

Radio sam kao stolar, za gazdu i manje kao lakirer. Kod privatnika nisam imao prilike da kvalitetno lakiram. Premaz se nanosio u dva sloja od po 300 do 500 g/m2. Greške su se uglavnom tolerisale jer nismo znali kako da ih rešimo, a nisam imao ni vremena da pokušam da rešim neki problem. Bio sam postajao sve više radoznao pa sam išao u druge firme sa izgovorom da i dalje studiram i da pišem seminarski na temu grešaka u PO. Uglavnom svi lakireri su mi izašli u susret i ta radoznalost je ubrzo prešla u pravu opsesiju. Volim da eksperimentišem sa različitim proizvodjačima premaza. dok sam radio za gazdu koristili smo RENNER premaze. Od stolarije i ponekad uslužnog lakiranja finansiram ovaj hobi. Trenutno odradjujem praksu za autoservisera jer hoću da se prekvalifikujem, mada ako bi mi krenulo lakiranje...

Anest Iwata pištolj sam jedva našao i logično mi je ovo što kaže Singer. Isti/sličan je slučaj sa Subaru i SAAB i još nekim vozilima u Srbiji. Zaboravio sam da napišem da bi sa novim pištoljem radio isključivo VS. Advance HD je po meni odličan pištolj (u svakom slučaju je bolji od PRi HD, mada je on i deklarisan za slojeve do završnog). Kod distributera nisam video da imaju GPI. Naj sigurnije mi je da kupim još jedan Advance HD, ali kao što rekoh volim da eksperimentišem, a to ćete videti sa slika i video materijala koje ću sukcesivno postavljati. Biće zanimljivo verujte mi.

PITANJE: koji pištolj za nanošenje podloge/temeljnih slojeva, do 100 evra i da je HVLP (veliko iskorišćenje!

PITANJE 2:da li u Srbiji može da se nadje Poliesterski premaz u pakovanjima manjim od 25 kg. RENNER ima samo 25 kg!
na prvo pitanje ima da se nadje mada opet zavisi ko ce sa da ti kaze ja uzeo neki asturo tako stotinak evropejca i radi mi odlicno posao
sto se tice drugo pitanja zavisi sta ti treba ali moze sve da se uzme i na jedan set neznam dal smem ovde da postavim link firme sa kojom ja radim posalcu ti na pp pa vidisa njima
User avatar
Bojan
Administrator
Administrator
Posts: 1536
Joined: 17 Jul 2007 22:50
Location: L.A.
Contact:

Post by Bojan »

Mladja rok wrote:Pozdrav,
Nov sam na forumu. Inače ga pratim poslednjih 4, 5 godina. Imam 30 godina. Iz Vrčina sam (Beograd).
Po zanimanju sam stolar i Dipl. ing. prerade drveta. Koliko sam ja shvatio nije dozvoljeno pisati o radnom iskustvu i trenutnom zaposlenju!
:skoorpning: Nije dozvoljeno reklamirati se "na silu", vredjanje, i jos ponesto: misc.php?action=rules :skoorpning:
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

devilbiss GPI -general purpose industries(za sve namene)

PRI -primer(filer,osnovna)

HD Advance(heavy duty-napredna verzija(poboljsana)

GTI Pro(GTI pro-lite) profesionalna serija za vrhunske performanse

http://www.devilbiss.com/

pa proucavaj.:)

sve to postoji i za SATA pistolje ;)
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
Mladja rok
Precizni šegrt
Posts: 50
Joined: 10 Oct 2015 21:42
Location: Vrčin

Post by Mladja rok »

Singeru, hvala za ove informacije, nisam to znao. Znači GTI bi trebalo da je bolji od Advance HD.
SATU ne volim. Dosta je skuplja od Devilbisa. Nisam nikada koristio SATU, ali neki od lakirera sa kojima sam razgovarao su imali primedbu na podešavanje SATE i žalili su se na cenu, ne zato što je skupa nego što je mnogo skuplja od Devilbisa a ne pruža više. Mislim da ću uzeti iwatu pa šta bude.

Bojane, pročitao sam ovo što si mi poslao, ali na brzinu. Mislim da nisam prekršio pravila. Izvini za OFF TOPIC!
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

razlika izmedju Iwate i Devilbiss-a je skoro 20000rsd :forvonad:

tvoje pare-tvoja odluka ;)
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
Mladja rok
Precizni šegrt
Posts: 50
Joined: 10 Oct 2015 21:42
Location: Vrčin

Post by Mladja rok »

Ufffff... Singeru... stani malo. Na Devilbisovom sajtu koji si mi poslao nigde nema pištolja koje si ti naveo. Å ta više, Devilbisovi proizvodi na tom sajtu, osim modela pištolja FLG i imena, nemaju ništa zajedničko (predpostavljam zbog razlike u premazima izmedju Američkog i našeg tržišta)?

DRUGO! Na oglasu koji si mi poslao, prodaje se GPi, A NE GTi (iako piše da je to isto što i GTi). Mogu ja sada da prodajem moju SATU sa Bubanj potoka i da napišem kako je to isto što i original SATA. Ne kažem da nisu isti, jer ne znam da li jesu, ili nisu, ali priznaćeš da nije logično, pogotovo kada to tvrdi prodavac. Moguće je da Devilbiss prodaje isti pištolj kao dva različita modela, jeftiniji za kupce koji se informišu pre kupovine i drugi za kupce koji misle da je cena i dalje merilo kvaliteta? Taj GPi koji se prodaje na tom sajtu, potpuno isti ima na NBG buvljaku (Kopija GTi) i košta oko 6000 (na Bubanj potoku još manje). U subotu idem na pijacu pa ću ga slikati

I TREĆE! Za GTi piše da je za AUTOLAKIRERE (druge su karakteristike premaza valjda)?

Za miloscale, pogledaću Asturo ovih dana. Ovo što si napisao da ćeš mi poslati na "pp", predpostavljam da to znači "privatne poruke"?
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

drugar,brkas loncice.

Gti je Gti a Gpi je Gpi kao sto je i Pri -Pri.

imas i Sri ,sve su to oznake za namenu,a auto program je sam vrh u dizajnu i performansama.(takva je i cena)

konkretno model Gpi je najnoviji proizvod iz Devilbiss palete pistolja i on je kompromis izmedju start line ,flg-a i gti-a...

iako se flg proizvodi 20-tak godina a Gpi ove godine-dao bih prednost njemu(ponavljam),sa drugim setom(Gti) dizne dobijas Gti pistolj sa visokim performansama.:)

divljaka na buvljaku ce uvek biti po tim cenama,ima svih brendova -plagijata.

druga stvar,pistolj se kupuje po potrebi posla i nnaravno po vrsti premaza.

no da ja vise ne tupim i ne mudrujem,ja sam ti dao dobronameran savet na osnovu onoga sto ti radis i sta mislis da ces raditi(gledajuci cenu za Iwatu koju si naveo).

posto si zapeo da kupis Iwatu po svaku cenu(odlican pistolj)slobodno izvoli , nadam se da ce ti odlicno sluziti.:prsgore:

p.s. Anest Iwata jeuglavnom projektovan i dizajniran za auto refinis ;)


slobodno pogledaj

https://www.youtube.com/watch?v=yQZhsBXHT2E

https://www.youtube.com/watch?v=ky4hBF6wJaQ

ja se bavim farbanjem drveta, mdf-a,alu felni,automobila,stakla pa znam sta ti savetujem
Last edited by singer on 14 Oct 2015 19:44, edited 1 time in total.
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Malo ste se lose razumeli.

Singer napisa da ima GPI i dao je link gde se prodaje GPI.

GTI je pomenuo kao model.

E sad, nevolja je sto stvarno na de vilbisovom sajtu ne postoje GPI i ovaj HD advance, ili barem ni ja ne mogu da ih pronadjem.

Na evropskom devilbisovom sajtu http://www.devilbisseu.com/en-gb/vehicl ... spray-guns postoji GPI, al i dalje ne mogu da pronadjem HD advance

Ocigledno postoji razlika u programu izmedju Evropskih i USA modela.
User avatar
miloscale
Majstor majstora
Posts: 779
Joined: 08 Sep 2011 00:29
Location: petrovac na mlavi
Contact:

Post by miloscale »

Mladja rok wrote:Ufffff... Singeru... stani malo. Na Devilbisovom sajtu koji si mi poslao nigde nema pištolja koje si ti naveo. Å ta više, Devilbisovi proizvodi na tom sajtu, osim modela pištolja FLG i imena, nemaju ništa zajedničko (predpostavljam zbog razlike u premazima izmedju Američkog i našeg tržišta)?

DRUGO! Na oglasu koji si mi poslao, prodaje se GPi, A NE GTi (iako piše da je to isto što i GTi). Mogu ja sada da prodajem moju SATU sa Bubanj potoka i da napišem kako je to isto što i original SATA. Ne kažem da nisu isti, jer ne znam da li jesu, ili nisu, ali priznaćeš da nije logično, pogotovo kada to tvrdi prodavac. Moguće je da Devilbiss prodaje isti pištolj kao dva različita modela, jeftiniji za kupce koji se informišu pre kupovine i drugi za kupce koji misle da je cena i dalje merilo kvaliteta? Taj GPi koji se prodaje na tom sajtu, potpuno isti ima na NBG buvljaku (Kopija GTi) i košta oko 6000 (na Bubanj potoku još manje). U subotu idem na pijacu pa ću ga slikati

I TREĆE! Za GTi piše da je za AUTOLAKIRERE (druge su karakteristike premaza valjda)?

Za miloscale, pogledaću Asturo ovih dana. Ovo što si napisao da ćeš mi poslati na "pp", predpostavljam da to znači "privatne poruke"?
da to je privatna poruka i posalaosam ti
a sto se tice singera i tebe samoga nisi lepo razumeo a sve ti je rekao iz najbolje namere a i covek je koji je jako upucen dosta u samo farbanje i alte za farbanje i jako je dobronameran i mozes uvek da se posavetujes sa njim jer ima dosta iskustva oko farbanja i alata za farbanje
User avatar
Mladja rok
Precizni šegrt
Posts: 50
Joined: 10 Oct 2015 21:42
Location: Vrčin

Post by Mladja rok »

mbole i milos cale: singer mi je napisao da su GPi I GTi RAZLIČITI MODELI i da sam ja pobrkao lončiće, a on me je lično uputio na sajt gde piše da su GPi I GTi ISTI MODELI (kao da sam ja rekao da su isti. Nemam pojma da li su isti, ili ne) !!!
Napisao mi je i da sam zapeo da kupim Iwatu. U mojoj rečenici "Mislim da ću uzeti iwatu pa šta bude" koji deo ukazuje da sam ja "zapeo za Iwatu"?
Uputio me je i na devilbisov sajt da se informišem o oznakama pištolja koje mi je naveo. Pretražih ceo sajt i uzduž i popreko i dijagonalno i ne nadjoh ni jedan od njih.
Mislim o čemu se radi ovde? Jel to taktika za sve nove članove, ili šta? Nemojte me praviti ludim.
Čitam apsolutno sve komentare od singer, mbole i metabo unazad 4 do 5 godina i siguran sam da ste sva trojica iskusni majstori, ali ni jednom nisam od njega pročitao ovakve nebuloze, niti da stavlja nekome reči u usta.

Miloscale: ne snalazim se još na sajtu najbolje i ne znam još da otvorim pp, ali hvala ti za to što si mi poslao, treba mi poliesterska podloga za visoki sjaj. Ne mogu da uzmem kantu od 25 kg jer je rok upotrebe nakon otvaranja kante 6 i 12 meseci za beli i transparentni respektivno.
User avatar
Mladja rok
Precizni šegrt
Posts: 50
Joined: 10 Oct 2015 21:42
Location: Vrčin

Post by Mladja rok »

i da, singeru, neću sigurno kupiti Iwatu jer mi je palo na pamet da ću je teško prodati posle, ako iz nekog razloga rešim da je prodam. Ako sam te dobro razumeo, GPi sa setom (igla, dizna, raspršivač) obavlja posao kao i GTi?
i ja sam čitao da je Iwata za autolakirere, ali sam na ovom sajtu u diskusiji oko izbora pištolja pročitao da je u rangu Devilbisa i SATE, a da je jeftiniji od njih (mada nije). Iwata supernova reče mi uvoznik da je dosta skuplja od w400 pro kit koji košta 44000, a u rangu je sa Advance HD (prema njihovim rečima) koji je 40000.
Locked