problem sa lakiranjem

Kako farbati, lakirati drvo, MDF. Pitajte sve o bojama, lakovima, farbama, bajcu. Gde kupiti i slično.
User avatar
lukank
Samostalni majstor
Posts: 195
Joined: 24 Aug 2014 00:06
Location: Niksic

Post by lukank »

Da Sasa, bas izgleda kao zvjezdica. Hvala puno
User avatar
stolart
Majstor majstora
Posts: 741
Joined: 22 Jun 2009 20:26
Location: ИВАЊИЦА

Post by stolart »

Ja mislim da je SINGER u pravu .
Dosta laka u ovim porama , a površinski deo laka počeo da suši , dok je u unutrasnjosti imalo još isparljivih materija .
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

svako ko prodaje (ozbiljnije lakove)ima u asortimanu i filere za drvo(on je neophodan za takve stvari),i od tog dobavljaca trazi tehnicke liste(duzan je da ti da)-ako je ozbiljan

ako nemas puno rupica ,popuni ih osnovnom tako da nakapas pa ces posle osmirglati kad se osusi
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

imate bujnu mastu :) Pa covek prasinu brise mokrom krpom. Gde se to tako radi ?
Svaki posao se sastoji od vise jednostavnih radnji, ali treba znati i sve te jednostavne.
User avatar
Sasa
Moderator
Moderator
Posts: 2755
Joined: 31 Jan 2008 01:38
Location: Podgorica
Contact:

Post by Sasa »

Singer kod ove reakcije desi se kontra, tj. prvo se osusi (kao da se smezura) donji sloj laka i podigne se uvis kao da napravi brdo nekog zvjezdastog oblika. Kad se to smirgla ispod ostaje cisto drvo istog zvjezdastog oblika, znaci prilikom reakcije bajc se nekako skine (obrise) sa drveta, a to nije skinuto smirglanjem jer sve okolo je dobro prionulo.



Luka koji si lak koristio?
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

kod prokuvavanja se naprave plikovi pa kad spadne budu krateri,no nebitno je.

bitno je da Pezzo ima svoju teoriju sa kojom slozicete se pomalo vredja intelegenciju doticnog Luke :forbannad:

ako ima kompresor za farbanje-da li ce cistiti prasinu mokrom krpom?
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
lukank
Samostalni majstor
Posts: 195
Joined: 24 Aug 2014 00:06
Location: Niksic

Post by lukank »

Sasa koristio sam italijanski Pu lak, prije toga nitro bajc. Pogodio si skroz Sasa, znaci skroz je tako kako si opisao, mozda je malo bilo temelja naneseno na tim mjestima.
Singer covjek ima svoje misljenje, ima pravo na to, malo prepotentno ali nema veze :)
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

Pa, da li ti se cini prepotentno je manje bitno, ali sam si napisao, a vidim i da si nocas ispravljao. Posle smirgle se malo obrusi skoc brajtom i izduva. Te bele tackice na slikama izgledaju jedino kao zaostala prasina. Ukoliko se desi neki defekt u toku rada, onda je jako bitno da znas kakve ispravke mogu doci u obzir, da ne bi zabrljao jos vise.
Meni nije jasno o kakvim filerima pre bajcovanja @Singer prica, to su za mene neke nove nepoznate tehnike, al' mozda nije lose da nesto i naucim...
Ono sto ti je napisao @Sasa, da naneses deblji sloj laka, to nije dobro. Posle popravke nekog ovakvog defekta je potrebno samo malo prsnuti to mesto, ili osnovnim ili zavrsnim lakom, da se brzo zasusi, a ako se ponovo javlja defekt ponovis, mada ne bi trebalo.
User avatar
miloscale
Majstor majstora
Posts: 779
Joined: 08 Sep 2011 00:29
Location: petrovac na mlavi
Contact:

Post by miloscale »

ako si loristio ka zavrsni lak pu parket lak sa komponentama A i B od njega je
ili ako nisi onda je moguce da je na tim mistima bila velika kolicina laka da se tu malo ruka zadrzala
User avatar
lukank
Samostalni majstor
Posts: 195
Joined: 24 Aug 2014 00:06
Location: Niksic

Post by lukank »

Pezzo opet kazem nije bilo do prasine, ne mozes me ubjedjivati u to jer znam kako sam je detaljno uklonio, znaci obrusio sam, izduvao, ocistio vlaznom pa suvom krpom. Sasa je rekao da je osnovna nanesena tanko i da je doslo do kontakta izmedju bajca i zavrsnog laka sto je izazvalo pojavu kao nekih zvjezdica. Mislim da sam pogrijesio u nanosenju osnovne da je trebalo bolje natopiti i da je to pravi razlog. Uglavnom ispravio sam uz vasu pomoc. Hvala svima puno na sugestijama
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

Osnovni lak za plocu stola mora da se nanese dva puta, prvi put malo tanji sloj jer ga sve jedno drvo skroz upije, a drugi premaz ides posle 30-40 minuta (bez smirglanja) dosta obilnije. I naravno pazi kad smirglas da ga ne probijes do bajca.
Po meni, napravio si i los izbor bajca, jeste on nesto jeftiniji od PU, ali je jako los jer se jako brzo susi i tesko ga je zbog toga ravnomerno naneti.
User avatar
lukank
Samostalni majstor
Posts: 195
Joined: 24 Aug 2014 00:06
Location: Niksic

Post by lukank »

E ja sam nanio samo jedan sloj i on nije bio debeo. Hvala na sugestijama, uvazicu ih svakako.
User avatar
lukank
Samostalni majstor
Posts: 195
Joined: 24 Aug 2014 00:06
Location: Niksic

Post by lukank »

Moye li mi neko pomoci kako postignem ovo. Kako da ofarbam a da dobijem ovako ove tamnije detalje?

Image
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

procitaj moje postove u ovoj temi: viewtopic.php?id=4400
User avatar
lukank
Samostalni majstor
Posts: 195
Joined: 24 Aug 2014 00:06
Location: Niksic

Post by lukank »

Hvala Pezzo, shvatio sve. pozz
Post Reply