pistolj za lakiranje

Kako farbati, lakirati drvo, MDF. Pitajte sve o bojama, lakovima, farbama, bajcu. Gde kupiti i slično.
User avatar
lukank
Samostalni majstor
Posts: 195
Joined: 24 Aug 2014 00:06
Location: Niksic

pistolj za lakiranje

Post by lukank »

Pozdrav.
Zelim kupiti pistolj za lakiranje SATA. Jel moze neko da mi pomogne oko izbora pistolja?
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

sta zelis da farbas ?
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
lukank
Samostalni majstor
Posts: 195
Joined: 24 Aug 2014 00:06
Location: Niksic

Post by lukank »

drvo, medijapan, ali drvo prije svega
User avatar
Sasa
Moderator
Moderator
Posts: 2755
Joined: 31 Jan 2008 01:38
Location: Podgorica
Contact:

Post by Sasa »

http://glasurit.hr/ Ima predstavnistvo u Podgorici na Starom aerodrumu, imaju odmah na stanju dosta pistolja a ogromna prednost je sto se i sam predstavnik dugo godina i sam bavi lakiranjem tako da ces od njega dobiti najbolji savjet i preporuku.
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

moja preporuka,za osnovnu(bilo kakav(ne mora biti SATA) dizna 1,8) za zavrsnu (ako imas veliku seriju-HVLP,ako ne RP ,oba sa diznom 1,6)

od SATA jet 2000----do SATA jet 5000(ovo su serije pistolja) kao VW golf :stolt:

da pojednostavimo SATAjet 4000,dizna 1,6

ovde imas klikom na svaki pistolj objasnjeno ukratko namenu http://alatistherm.in.rs/sata.html#

ja konkretno dugo godina koristim SATAjet2000 RP 1,6
Last edited by singer on 08 Jan 2015 17:39, edited 1 time in total.
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
lukank
Samostalni majstor
Posts: 195
Joined: 24 Aug 2014 00:06
Location: Niksic

Post by lukank »

ok, puno hvala. ja radim sa Snajderovim pistoljem, ali mislio sam uzeti jos jedan, znam da je Sata br 1, zato hocu njega
User avatar
Sasa
Moderator
Moderator
Posts: 2755
Joined: 31 Jan 2008 01:38
Location: Podgorica
Contact:

Post by Sasa »

Singer sta mislis o Sati B 1000 RP?
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

odlican pistolj, ali mu je namena za filere i industriju :)

i jedna bitna stavka-ne kosta mnogo :prs:
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
Sasa
Moderator
Moderator
Posts: 2755
Joined: 31 Jan 2008 01:38
Location: Podgorica
Contact:

Post by Sasa »

Zato i pitam, jer mu je cijena oko 350 evra, kupio sam jedan prije par mjeseci. Meni se dobro pokazao.
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

nesto mi se cini poskupo.::neznam::

mislim da mi je uvoznik taj isti nudio za manje para :forvonad:
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
milos_nis
Majstor početnik
Posts: 128
Joined: 16 Nov 2012 16:44
Location: Nis

Post by milos_nis »

Sata,Iwata,Devilbis sve ostalo je smesno,neozbiljno.devilbis pri pro 1.6 3 god svaki dan po 7sati bez greske!!!!odlican za podlogu za sjaj tu je GTi 1.4
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

Ko zna da radi uradice i sa pistoljem sa buvljaka, a ko ne zna ne vredi da mu das ni svu najsavremeniju opremu. Iskustvo je 99% uspeha u tom poslu.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

To sto pricas je obrtanje stvari na glavu.

Iskustvo nosi puno, al dzaba ti iskustvo ako radis sa necim sto pljucka svaki cas.

Sa dobrim alatom i pocetniku ce uvek biti lakse. Sa losim, nikad ne zna dal je kriv on ili alat.

On trazi alat za sebe ne za nekog imaginarnog majstora ili dunstera. A bilo kome ce uvek prijati bolji alat, izuzev ako je mazohista, ili nema para, ili je cicija.
User avatar
Sasa
Moderator
Moderator
Posts: 2755
Joined: 31 Jan 2008 01:38
Location: Podgorica
Contact:

Post by Sasa »

singer wrote:nesto mi se cini poskupo.::neznam::

mislim da mi je uvoznik taj isti nudio za manje para :forvonad:
To mu je cijena na polici, pa ko se izbori za bolji popust. ;)
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

mbole wrote:To sto pricas je obrtanje stvari na glavu.

Iskustvo nosi puno, al dzaba ti iskustvo ako radis sa necim sto pljucka svaki cas.

Sa dobrim alatom i pocetniku ce uvek biti lakse. Sa losim, nikad ne zna dal je kriv on ili alat.

On trazi alat za sebe ...
javio sam se zbog ovog komentara:
@milos_nis
"Sata,Iwata,Devilbis sve ostalo je smesno,neozbiljno."

Smesno i neozbiljno, cak i zalosno sam doziveo kad sam imao renoa i popravljao ga kod 10 majstora koji svi imaju lepe, velike i dobro opremljene radnje i niko od njih mi nije uspeo da popravi. I onda slucajno dodjem kod jednog u Zemunu, tek tako da probam da mi resi par kvarova i on to uradi neverovatno brzo i bez razmisljanja. I sta je bilo... kroz razgovor mi je ispricao i da je bio na obuci i radio u renou u Francuskoj 15 godina. E, onda mi je bilo jasno zasto svi prethodni nisu znali, nego su mi menjali ispravne delove nasumice, tek da kazu da su nesto radili, a ja sam gubio i vreme i novac i nervirao se. I tako ti je u svakom poslu, ko zna zna, a ko ne zna ne treba da mi se hvali sa alatom koji poseduje. I tako ti je uglavnom u skoro svim poslovima, moras znati sta, zasto i kako i nema tu palamudjenja.

A sto se teme tice, nemam nista protiv kvaliteta sata pistolja, za mene je to samo jedan od mnogih proizvodjaca.
Post Reply