pistolj za lakiranje

Kako farbati, lakirati drvo, MDF. Pitajte sve o bojama, lakovima, farbama, bajcu. Gde kupiti i slično.
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

bole je u pravu :stolt:

ko je pocetnik,njemu nije lose da kupi pistolj srednjeg kvaliteta i marke za pocetak.

to se isto odnosi i na kola,inace bi svi vozili i polagali vozacki ispit na bmw ,audiju i mercedesu ...

p.s. RENAULT-a nemoj da vredjas :forbannad: ja sam svojim prezadovoljan :pljesk:
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

Pa necu da ulazim u takve diskusije ko je vise u pravu. Tebi je za izbor pistolja, koliko vidim po diskusiji, bitno sta se farba a ne kojim materijalom se farba. I pominjes dizne 1.6 i 1.8. Pa nije pogodna ni ista dizna ni svaki pistolj za nitro, PU, vodene i poliesterski lak, ima tu razlike. Ima skupih pistolja sa puno perforacija radi boljeg usmeravanja vazduha i spreja, ali to ne znaci da ces sa njim biti zadovoljan, to se brzo i cesto zacepljuje i stvara zastoje u radu. Pitanje u temi nije dobro postavljeno, pa ni odgovori nisu kako treba. Kvalitet lakiranja nekog predmeta ne zavisi od marke i cene pistolja. Ako taj lak sutra pozuti, ispuca ili se bude ljustio, to nema veze sa pistoljem.
Sta vredi sada kojim su pistoljima oni na N.Bg prskali oplatu i koje marke alata su koristili, kad moraju da ruse cele nove zgrade (poznate smrdljive zgrade)?
Najlakse je nekom reci kupi satu, sto skuplju to bolje, ali to nije savet i nije fer.
User avatar
феникс
Majstor majstora
Posts: 918
Joined: 14 Oct 2012 10:56
Location: Околина Новог Са

Post by феникс »

Ауууу
колико је био Његош у праву кад је написао "Коло среће стално се окреће...."
Три пут' кратим ову летву и опет ми кратка! :forvonad:
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

ja sam uvek govorio da se alat(KVALITET ISTOG) kupuje po nameni koristenja,te da univerzalne varijante su u stvari i najgore.

isto je i sa pistoljima za farbanje :stolt:
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
Damir 66
Majstor
Posts: 331
Joined: 09 Sep 2009 23:16
Location: Zagreb

Post by Damir 66 »

Bez alata, nema zanata.
User avatar
miloscale
Majstor majstora
Posts: 779
Joined: 08 Sep 2011 00:29
Location: petrovac na mlavi
Contact:

Post by miloscale »

mislim da je glupo reci da nema veze kog je kvaliteta alat bez obzira koliko dobro farbas realno je da dobar alat za farbanje znaci ali naravno da nefarba on sam ali puno znaci i zaludjivanje je kupovati one pijacarce po 20-30e kad brzo propadno kupis jednom dobar pistolj lapo ga odrzavas i on sarani nezana se broja one pijacarce i mora da bude bolje farbanje sa njim
savasta sam farbao i lakirao bez dobrog pistolja nije to to radio sam i kola i motore i stolariju i namstaj i dobar pistolj puno znaci
prvo sto malo ljudi gleda a jako bitno uzmi satu ili neki od kvalitetnijih pistolja i farbaj ceo dan sa njim a uzmi pijacarca i farbaj ceo dan sa njim pa se razlika vidi
od mene toliko
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

miloscale wrote:mislim da je glupo reci da nema veze kog je kvaliteta alat
To nije niko ni reko, ali cak i za one sa buvljaka ne verujem da su svi neupotrebljivi.
Covek hoce satu i trazi pomoc u izboru. Da bi mu neko odgovorio, pre svega nedostaju informacije o vrstama laka i orijentacionoj ceni. Takodje bi trebalo da si koristio bar nekoliko sata modela pa da eventualno neki od njih mozes i da preporucis, da znas zasto je najbolji jer sama sata ima na desetine modela. Mislim da je retko ko i isprobao u radu mnogo tih modela satinih pistolja.

Da jos malo dodam i o robi na pijacama...
Ako je nesto firmirano ne znaci da mora biti i najbolje.
Primera radi, u Italiji su pre 2-3 godine hapsili neke ulicne prodavce kineskih plagijata Beneton garderobe koja je prodavana po 10-15 puta nizoj ceni od originala. I sta se ispostavilo ? Analizirajuci kvalitet tih plagijata, nadlezni inspektori su otkrili (i objavili u medijima !) da su kvalitetniji od originala !!!
Sudeci po takvim slucajevima, nije ni cudno sto smo i ovde na forumu mogli da procitamo da su i plagijati sata pistolja dosta dobri, a i to je roba sa buvljaka. Sto kazu, boj ne bije svijetlo oruzje... iako svakako ima neke razlike, a relativno je sta tebi znaci 100, 300 ili 500 evra razlike u ceni, jer svaka roba ima svog kupca.
User avatar
miloscale
Majstor majstora
Posts: 779
Joined: 08 Sep 2011 00:29
Location: petrovac na mlavi
Contact:

Post by miloscale »

ok za garderobu imasmilion primera da je kopije kvalitetnija od originalai da mnogo manje kosta kod alata se nebi slozio daleko od toga da se sa pijacarcen nemoze zavrsiti posao imam i ja par komada kopiju sata koje koristim za podloge i kad nesto radim nitro
aliopet samtram da za vrhunsko farbannje treba i dobar alat
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Uh... deco ... vama fali pomalo ...... ,,,,,, i slicnog :)
Ajte malo gledajte da to i neko drugi treba da cita, i shvati sta ste hteli da kazete, pa bi mu po neki znak interpunkcije pomogao :)

PS
Ja sam trenutno :skool: ko tetreb :) (slavim 52 rodjendan sa drugarima)
Al to ne znaci na sam postao mutav ni nepismen :)
User avatar
Trale
Šegrt
Posts: 37
Joined: 07 Jul 2013 18:19
Location: Trstenik

Post by Trale »

Kada bih hteo da kupim iskljucivo Satu, jedini izbor bi mi bio Sata Lignum.
Ali posto nje nema u Srbiji, a ne volim da narucujem od preko, ja koristim Devilbiss, relativno je pristupacan sa cenom i dostupan je u Srbiji.

Prica da nema velike razlike izmedju vrhunskih pistolja i pijacnih, jednostavno ne pije vodu, velika je razlika i izmedju srednje klase i vrhunskih pistolja.
Od nanosenja boje, kvaliteta samih pistolja, udobnosti u radu, ... razlika je jednostavno u svim segmentima kao i kod svih ostalih alata.
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

SATA lignum je samo serija (stampano telo sa nekim motivom) kao heart&soul,foose,camouflage......-odredjene namenske serije(eto nesto drugacije),

evo pa gledaj koje vrste printova ima na telima pistolja https://www.google.rs/search?hl=sr&site ... dh92qfaKks

a u sustini pistolji su klasicni kao i svi ostali.

glavno pitanje se opet namece: STA CE SE SA TIM PISTOLJEM FARBATI?-pa ce na osnovu tog odgovora dobiti i preporuku modela pistolja i dizne.
Last edited by singer on 25 Jan 2015 11:12, edited 1 time in total.
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

Trale wrote:Prica da nema velike razlike izmedju vrhunskih pistolja i pijacnih, jednostavno ne pije vodu, velika je razlika i izmedju srednje klase i vrhunskih pistolja.
1.- Ni to nije niko rekao, vec da svakako neke razlike postoje. Procitaj ponovo sta je napisano i ne izvrci tudje reci.
2.- I interesuje me da li ti mozes i kako na gotovom proizvodu primetiti da li je lakiran sa skupim sata pistoljem ili nekim jeftinim sa pijace ? To bih bas voleo da vidim !
A ja sam u ozbiljnoj fabrici radio i sa pistoljima renomirane marke od 700-800 evra, pa smo ih samo jednom isprobali i bacili, pa vratili Iwata upola jeftinije. Gledaj ti na cenu, tu logiku niko ne moze da ti zabrani, pa ako mislis da je bolje ako je skuplji, ti kupi skuplji.
User avatar
Trale
Šegrt
Posts: 37
Joined: 07 Jul 2013 18:19
Location: Trstenik

Post by Trale »

Nigde ja nisam pisao da gledam na cenu, ne koristim Satu, jer mi Devilbiss za maltene upola manje para zavrsava sve.
Ja sam pisao iz svog iskustva, sa dobrim pistoljem je pravilnije nanosenje boje i udobniji mi je za rad, a sto se ostalih tice, svako kupuje ono sto mu odgovara.

singer
Znam da su klasicni modeli, to je ustvari 1000b, ali u ovoj boji bas ide uz namestaj
Evo i link za njega:
http://www.sata.com/index.php?L=11&id=4708#ad-image-0
User avatar
Sasa
Moderator
Moderator
Posts: 2755
Joined: 31 Jan 2008 01:38
Location: Podgorica
Contact:

Post by Sasa »

Trale wrote:Kada bih hteo da kupim iskljucivo Satu, jedini izbor bi mi bio Sata Lignum.
Ovo ti je poruka sa SATA-inog sajta.

Note: The sophisticated refining process of the gun surface may entail slight colour shade differences. Colour changes, e.g. by the influence of light, are also possible. The model SATAjet 1000 B LIGNUM is technically identical to the SATAjet 1000 B.
User avatar
velja
Vrhunski majstor
Posts: 1076
Joined: 07 Oct 2007 18:03
Location: PO N44.62734° E21.16583°

Post by velja »

mbole wrote:To sto pricas je obrtanje stvari na glavu.

Iskustvo nosi puno, al dzaba ti iskustvo ako radis sa necim sto pljucka svaki cas.

Sa dobrim alatom i pocetniku ce uvek biti lakse. Sa losim, nikad ne zna dal je kriv on ili alat.
Kao da sam ja to rekao.

Uzgred, srecan rodjendan.
Kako kazu nasi stari: "Bolje znati mnogo i cesto, nego ne znati nista, povremeno nikad, kojekude..."
Post Reply