Električni pištolj ili kompresor za farbanje pitanje je sad ?

Kako farbati, lakirati drvo, MDF. Pitajte sve o bojama, lakovima, farbama, bajcu. Gde kupiti i slično.
User avatar
Darjan45
Brzi dodavač alata
Posts: 6
Joined: 29 Feb 2016 14:53
Location: Pancevo

Post by Darjan45 »

Dobar dan! Naleteo sam na ovaj post jos iz 2013. godine u kojem spominjete pistolj za farbanje sa rucnom napravljenim ventilom. tj. ovo
Image.
E sad zanima me da li to jos uvek moze da se nadje? Ja se bavim pravljenjem ovih kutija pa me zanima da li bi mi taj pistolj posluzio? Do sada sam farbao sve valjkom i previse vremena mi treba za to a za kompresor nemam ni mesta ni para jer sve radim u svojoj sobi a i tek sam poceo da se bavim tim hobijem. Pozdrav!
Image
Last edited by Darjan45 on 29 Feb 2016 20:04, edited 1 time in total.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Ovo na slici je pistolj za kompresor, samo prepravljen da moze da tera gustu farbu.
User avatar
Darjan45
Brzi dodavač alata
Posts: 6
Joined: 29 Feb 2016 14:53
Location: Pancevo

Post by Darjan45 »

Ok, nisam bas shvatio taj stari post kako treba. Hvala na brzom odgovoru!
Da li bi znali mozda da mi preporucite kako da ubrzam proces farbanja a da to ne ukljucuje kupovinu kompresora? Da li ista vrede oni elektricni pistolji od po 3-3,5 hiljade dinara? Cuo sam svakakva iskustva sa njima, uglavnom losa ali eto da pitam. Za sada, kutije farbam valjkom, Vitexovim bojama za drvo a materijal od kojeg ih pravim je medijapan ako vam znaci taj dodatni info.
Last edited by Darjan45 on 01 Mar 2016 10:02, edited 1 time in total.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Dve strane unazad
viewtopic.php?pid=64546#p64546

"Sto se tice varijatni tipa Wagner ili bosch, ove koje si pomenuo tesko mogu da odrade sa vodenom, ali mislim da bi recimo Wagner 670 i mozda 610 mogli (mogu da guraju boju do gustine od 130 odnosno 110 DIN).

Wagner eksplicitno navodi da su ova dva pogodna za rad sa vodenim."
User avatar
Darjan45
Brzi dodavač alata
Posts: 6
Joined: 29 Feb 2016 14:53
Location: Pancevo

Post by Darjan45 »

Ok, hvala!
User avatar
dcniko
Brzi dodavač alata
Posts: 6
Joined: 01 Aug 2018 15:39
Location: Beograd

Post by dcniko »

Pošto nemam uslova (prostora) za kompresor uzeo bih neki bolji električni pištolj za hobi farbanje uglavnom drveta. Koliko sam našao kod nas trenutno najbolje deluju wagner w590 (w610 nema u ponudi) ili bosch pfs 5000E. Cena je praktično ista. Jel imate neka iskustva sa ovim pištoljima, i šta vi preporučujete.
Bosch na papiru ima veću snagu ali wagner mi deluje kvalitetnije itd.

Pozdrav.
Post Reply