Farbanje gazišta

Kako farbati, lakirati drvo, MDF. Pitajte sve o bojama, lakovima, farbama, bajcu. Gde kupiti i slično.
Post Reply
User avatar
novara
Zarezivač olovaka
Posts: 19
Joined: 09 Mar 2010 21:40
Location: Zadar

Farbanje gazišta

Post by novara »

Napravio sam bukova gazišta na montažnim stepenicama i sad bih htio postići što sličniju boju s laminatom, ako netko ima iskustva kako dobiti ovakav izgled ili bar sličan na bukovim gazištima bio bih jako zahvalan

Image
User avatar
parketar
Majstor
Posts: 272
Joined: 09 May 2009 21:37
Location: Pancevo
Contact:

Post by parketar »

Bajcovanjem u zeljenu nijansu.
User avatar
Almirko
Šegrt
Posts: 30
Joined: 28 Dec 2011 18:47
Location: BIH - Tuzla

Post by Almirko »

a kako bajcovati u željenu nijansu?
User avatar
novara
Zarezivač olovaka
Posts: 19
Joined: 09 Mar 2010 21:40
Location: Zadar

Post by novara »

teško je ovo dobiti bajcovanjem pošto se tu radi o tri nijanse bijela, mljeko kava i siva, i što je najgore boje su pravilno raspoređene, jedna od ideja mi je da pokušam sa tri šprice svaka nijansa svoju špricu pa probati.
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5377
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

izderes gazista sa drot cetkom pravolinijski, obajcujes belim bajcom,preko svega predjes patinom,apcigujes smirglom p320,predjes bezbojnim temeljom i dobices ""priblizno"" :stolt:
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
tishler
Moderator
Moderator
Posts: 1008
Joined: 31 Jan 2010 21:14
Location: Tuzla

Post by tishler »

novara wrote:, jedna od ideja mi je da pokušam sa tri šprice svaka nijansa svoju špricu pa probati.
Samo prva ruka moze spricanjem (svijtla nijansa) i zavrsni bezbojni temelj i sjaj a ono izmedju sa tamnijim nijansama rucno sa spuzvicom (vileda) ili krpa vuna carapa ...moraces da eksperimentises :)

ja sam radio vrata al da izgledaju ko keramicka plocica viewtopic.php?id=2822&p=1 :)
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs

www.stolarskaradionica.com
User avatar
novara
Zarezivač olovaka
Posts: 19
Joined: 09 Mar 2010 21:40
Location: Zadar

Post by novara »

hvala singer, i tishler odlične ideje
Post Reply