plocasti materijal...literatura

Razgovori o radu sa ivericom, tehnike, materijali i ostalo
Post Reply
User avatar
vvladimirv
Šegrt
Posts: 45
Joined: 27 Aug 2019 19:08
Location: Istocno Sarajevo

plocasti materijal...literatura

Post by vvladimirv »

Pozdrav za sve majstore, segrte i ostrace olovaka. Trazio sam po forumu ali nisam nasao da je neko vec postavio link gdje se moze naci literatura o vrstama,kvalitetu,nacinu obrade i sl. plocastog materijala. Bavim se izradom namjestaja vec oko godinu dana, imam nekih finih projekata iza sebe ali uglavnom sam samouk. Dosta toga sam uspjeo nauciti ali uvijek ima vise i moze bolje,sigurno. Ako neko ima tekst na ovu temu a smatra da ga je korisno procitati...neka salje.
Hvala.
User avatar
J.Vlada
Majstor
Posts: 368
Joined: 09 Oct 2018 22:32
Location: Pancevo

Re: plocasti materijal...literatura

Post by J.Vlada »

Pogledaj ovo možda ti bude interesantno:
http://data.sfb.bg.ac.rs/sftp/povrsinsk ... Knjiga.pdf
Nisam siguran da li je u skladu sa pravilima Foruma ali '' neko to od gore vidi sve '' pa će da obriše ako treba. 🤣
User avatar
vvladimirv
Šegrt
Posts: 45
Joined: 27 Aug 2019 19:08
Location: Istocno Sarajevo

Re: plocasti materijal...literatura

Post by vvladimirv »

Nemoj da brise dok ne pogledam...Pogledao. :)
Probao sam to skinuti ranije ali nisam uspjeo. Koristice,hvala. Ako je neko studirao na Sumarskoom fakulteta u Beogradu,studiski program Tehnologije drveta, vjerovatno ima skrite koje bi mogao podijeliti.
User avatar
J.Vlada
Majstor
Posts: 368
Joined: 09 Oct 2018 22:32
Location: Pancevo

Re: plocasti materijal...literatura

Post by J.Vlada »

Zašto nisi uspeo? Pa samo klikneš na ovo što sam zaokružio crveno na slici ispod.
Image
User avatar
vvladimirv
Šegrt
Posts: 45
Joined: 27 Aug 2019 19:08
Location: Istocno Sarajevo

Re: plocasti materijal...literatura

Post by vvladimirv »

Jesam sada,hvala ti. Ranije sam trazio na internetu ovu knjigu ali je nisam mogao skinuti.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14940
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Re: plocasti materijal...literatura

Post by mbole »

Ovo je na zvanicnom sajtu sumarskog fakulteta...
Nije nikakav torrent, ili nesto slicno, tj. da je ocigledna piraterija.

Sad.. ako su ga oni sami stavili tako da je dostupno, a ne bi trebalo da bude... ne treba biti veci katolik od pape :)
Da mi istrazujemo da li jeste ili nije slobodno... previse.
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3815
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Re: plocasti materijal...literatura

Post by BR »

Jelte, jer neko od vas citao ovu knjiigu? Neverovatan primerak djubreta. Dosao sam do 18 strane, i video toliko toga pogresnog, da mi se jednostavno dalje ne ciita.

ovde nedostaje ukvalno sve, pocevsi od toga da su autori nepismeni, inzenjerski neobrazovani, bez sposobnnosti za logicko zaokruzivanje celiina, ne poznaju materiju, pa sve do toga da su podaci netacni, ofrlje dati, i pre svega neprecizno definisani.

Od svega je najtuznije da je ovo izdannje Beogradskog univerziteta, koji bi trebao da bude ozbiljna institucija. A ova knjiga ne dostize nivo vikipedije. No, posto sam ovo video, mnogo mi je jasniji razlog za nizak niivo znannja svrsenih studenata koji rade na terenu, i prakticno sve uce sami, iz iskustva, umesto da su osnovnna znannja dobili tamo gde treba.

Topla preporuka da se ne gubi vreme sa ovom knjigom. Posto je u njoj ogromna kolicina materijala pobrkana, bez obzira na to sto mogu da se pokupe osnnove, vecina nije u stanjui da razluci sta je pogresnno, pa je tako, kompletno citanje cist gubitak vremena.
Post Reply