Jeftin plocasti materijal za magacinske kutije

Razgovori o radu sa ivericom, tehnike, materijali i ostalo
Post Reply
User avatar
bobpp
Zarezivač olovaka
Posts: 18
Joined: 21 Aug 2014 00:25
Location: Backa Palanka

Jeftin plocasti materijal za magacinske kutije

Post by bobpp »

Treba da napravim vise komada kutija za jedan magacin a nisam siguran oko izbora materijala.Posto je namenjeno za magacin nije potrebno da materijal bude ni posebno lep ni posebno kvalitetan ali bi bilo pozeljno da bude sto jeftiniji.Moze drvo,moze iverica,sperploca...cak i neke plasticne ploce ukoliko su povoljne.

Mislio sam da uzmem one najtanje OSB ploce od 8-9mm jer ih ima na svakom stovaristu ali ipak da proverim jesam li prevideo neku povoljniju opciju.Prostor u kom ce stojati je suv,roba nije posebno teska... Dimenzije bi trebale biti ~40x40x40cm.
User avatar
BojanPN
Majstor stolar
Posts: 466
Joined: 05 Jun 2017 09:57
Location: Paracin
Contact:

Re: Jeftin plocasti materijal za magacinske kutije

Post by BojanPN »

Moj ti je savet da procesljas oglase ima tu svega pa mozda mozes nesto da nadjes povoljno . Recimo da sam ja pronasao sasvim slucajno blazujku od 15mm za svega 900 din po kvadratu .Vidjao sam da bude i sperploce od 12-13mm pa mozda je bolje time .
User avatar
bobpp
Zarezivač olovaka
Posts: 18
Joined: 21 Aug 2014 00:25
Location: Backa Palanka

Re: Jeftin plocasti materijal za magacinske kutije

Post by bobpp »

Pa ta varijanta uvek ostaje ali ne mogu da se oslonim da cu i naleteti na nesto a takodje je problem sto kasnije mozda necu moci ponovo da nadjem isto a verovatno ce trebati jos kutija. Sem toga i prevoz je problem jer nije kolicina za kamion a kolima bas i nece ici.Mozda NS i nekako ali ne isplati mi se da dovlacim iz BG-a ili Nisa npr.
Najvise bi mi odgovaralo nesto sto redovno ima na stovaristima,jeftino je...i ja nekako nisam cuo za to. Puno trazim,jel da? :)

Hvala na predlogu u svakom slucaju.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14941
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Re: Jeftin plocasti materijal za magacinske kutije

Post by mbole »

Sirova iverica bi trebalo da je dosta jeftinija od OSB-a.
User avatar
bobpp
Zarezivač olovaka
Posts: 18
Joined: 21 Aug 2014 00:25
Location: Backa Palanka

Re: Jeftin plocasti materijal za magacinske kutije

Post by bobpp »

E da,to bi isto moglo ako je povoljnije. Totalno je nebitno sta je sve dok moze da se formira kutija od njega i ima koliku-toliku cvrstinu.

Koliko bi iverica 8-10mm otprilike mogla da kosta? OSB izadje ovde kod mene oko 700din/m2 tj 2000 cela ploca. Gledam na netu ali obicno su cene na upit pa da se psihicki spremim pre nego nazovem :)
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14941
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Re: Jeftin plocasti materijal za magacinske kutije

Post by mbole »

Iskreno... nemam pojma.. ne koristim je.
Ako pogledas MP cene koje se nude na sajtovima stovarista maltene je dva puta jeftinija.
User avatar
bobpp
Zarezivač olovaka
Posts: 18
Joined: 21 Aug 2014 00:25
Location: Backa Palanka

Re: Jeftin plocasti materijal za magacinske kutije

Post by bobpp »

Raspitao sam se tel na par mesta i...ili to nisu prava mesta ili ja nesto ne pitam dobro ili je zaista toliko.Sirova iverica 10mm oko 6000 din tabla.Manje-vise slicna cena je i za onu skoro duplo deblju,verovatno jer se ta vise trazi.

Ako je neko skoro kupovao ili se raspitivao i zna koliko se to krece,mislim mozda zaista nisam pitao na pravom mestu,voleo bih da mi kaze.Ne znam koliko bi mi znacila cena u Nisu ili Vranju,ja sam vise ovamo prema NS,ali cisto da znam da li da trazim i dalje.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14941
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Re: Jeftin plocasti materijal za magacinske kutije

Post by mbole »

User avatar
bobpp
Zarezivač olovaka
Posts: 18
Joined: 21 Aug 2014 00:25
Location: Backa Palanka

Re: Jeftin plocasti materijal za magacinske kutije

Post by bobpp »

Pa sta znam...malo mi je debelo 16mm,mislim da nema potrebe da bude tako teska kutija a izgleda da ni one tanje nisu jeftinije.Ove OSB ploce su mi u komsiluku a nisu toliko skuplje da mi se isplati dovlaciti iz BG-a.

Ne znam,malo su me iznenadile cene.Ranije sam kupovao bukvu za namestaj (zapravo police neke sam pravio),ravne daske,bez cvorova,pukotina i sl,susene u susari i provucene kroz abrihter... i bile su cak i jeftinije nego ovaj otpad danas.A iverica i OSB ploce su otpad,to se ranije lozilo u onim bubnjarama i nije imalo neku posebnu namenu dok se neko nije setio da ih slepi.Ne bi me cudilo da sad melju pravo drvo da bi napravili ovo...
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3689
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Re: Jeftin plocasti materijal za magacinske kutije

Post by maricaiivica »

Sirova iverica danas je toliko bednog kvaliteta, da se kruni na pogled. Ok, mozda je tebi i to dobro ali razmisljaj da je ona namenjena da se uvek presvuce necim, bilo sundjerom, bilo nekim laminatom,... Ivice ce stradati caskom.
Moj savet bi bio da odes do nekog stovarista da kupis ambalaznu ivericu. To je klasicna iverica ali sa nekom greskom, najcesce u zavrsnoj foliji. Koristi se kao ambalaza za bunt iverice, kao tabla na dnu i tabla na vrhu. Bude to nekada 8mm, nekada 12mm a bude i 18mm debljine u standardnoj dimenzini, obicno 207x280cm.
Folija na iverici ce dodatno da ojaca samu ivericu.
Cena bi trebala biti oko 2 hiljade za tablu
User avatar
bobpp
Zarezivač olovaka
Posts: 18
Joined: 21 Aug 2014 00:25
Location: Backa Palanka

Re: Jeftin plocasti materijal za magacinske kutije

Post by bobpp »

Pokusacu i to da pronadjem mada ovde kod mene pitanje je sta ima...i ko je pre "ulovio" :) Kolega je pre par godina iz jedne lokalne firme kad su raspakovali masine dobio prikolicu veoma lepe debele sperploce za neku sitnu lovu i celu terasu oblozio njome.Ali to je bilo tad i ko zna kad,ne moze se covek osloniti na to.Meni bi za ~ stotinak kutija trebalo verovatno 20-30 tabli a voleo bih i da sve bude isti materijal,zbog sebe najvise.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14941
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Re: Jeftin plocasti materijal za magacinske kutije

Post by mbole »

bobpp wrote: 25 Nov 2021 16:22 Pa sta znam...malo mi je debelo 16mm,mislim da nema potrebe da bude tako teska kutija a izgleda da ni one tanje nisu jeftinije...
Sta te briga sto je debelo, ako je jeftinije?
Nisi sad nesto ogranicen prostorom, pa ti 16mm nece raditi posao.
A to da ce da bude teska... :) zaboravi.. ta iverica je "suplja ko reseto", zato i jeste tako jeftina.
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3689
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Re: Jeftin plocasti materijal za magacinske kutije

Post by maricaiivica »

Tesko ce da bude i jeftino i lepo i dobro i uniformno.
Moras negde naci kompromis.
Ja mogu doci do tih ambalaznih ali u bg. Mislim da nema racuna to voziti.
Pogledaj ovo
https://www.kupujemprodajem.com/gradjev ... /126211584
User avatar
bobpp
Zarezivač olovaka
Posts: 18
Joined: 21 Aug 2014 00:25
Location: Backa Palanka

Re: Jeftin plocasti materijal za magacinske kutije

Post by bobpp »

Izgleda da je sve ovo otislo 2-3x u zadnjih par godina i da tu covek ne moze biti posebno pametan.Gledao sam i neke eko ploce,to se valjda od tetrapaka pravi (znaci isto otpad),bile 1000 din pre par godina na nekom starom oglasu sad su 3000... Nema tu pomoci.Ili se uklapas po ovoj ceni ili cutis i ne radis nista.
Post Reply