Vrata ugaonog dela

Razgovori o radu sa ivericom, tehnike, materijali i ostalo
Post Reply
User avatar
saleksaca
Dodavač alata
Posts: 2
Joined: 12 May 2021 14:31
Location: Beograd

Vrata ugaonog dela

Post by saleksaca »

Pozdrav,

Nemam nekog velikog iskustva oko pločastih materijala, osim što radim za sebe, sa "standardnim" okovom.
Imam viseći ugaoni deo standardne veličine 60x60 dubina je 28cm, dvoje vrata montirana na ravne šarke koja se otvaraju - nezgodno.
Hteo bih da zamenim ova vrata i šarke sa kombinacijom 160 stepeni 135 tako da su vrata spojena i otvaraju se sa jedne strane.
Unutrašnji urez je 30,2cm + stranica 1.8 tačno 32cm
Koliko treba da skratim vrata i da li treba da se preklapaju za ovu kombinaciju šarki.

Aleksandar
User avatar
Kole-Stolar
Majstor majstora
Posts: 695
Joined: 12 Jun 2012 14:02
Location: Backi Petrovac

Post by Kole-Stolar »

To sto zelis da uradis je losa varijanta, na sarkama koja drze da tako kazem durga vrata za prva poluga je velika i te sarke brzo stradaju, uzmi tzv zaba sarke i na jedna i na druga postavi takve sarke i otvaras i jedna i druga vrata 175 stepeni i miran si....
Sve je moguce, za nemoguce treba malo vise vremena !
User avatar
saleksaca
Dodavač alata
Posts: 2
Joined: 12 May 2021 14:31
Location: Beograd

Post by saleksaca »

Tako je to sam i planirao da uradim, sa "žaba" šarkama, ali mi nije palo na pamet da tako stavim, Hvala, uradiću tako
Koliko da skratim vrata u odnosu na dužinu otvora, jel dovoljno 18mm ili da skratim 20mm?
User avatar
Kole-Stolar
Majstor majstora
Posts: 695
Joined: 12 Jun 2012 14:02
Location: Backi Petrovac

Post by Kole-Stolar »

Nacrtaj na papir vrata kako stoje i razmisli sta ce se desiti kad otvaras vrata ako ih smanjis tacno 18mm :)
Postoje i dve varijante za otvaranje, mozes imatina jednim vratima rucku a jedna otvaras tek nakon sto ova otvoris ili drugo da imas na oba fronta rucku i otvaras po potrebi koja hoces aali tu onda imas rupu na cosku korpusa jer moras oba fronta da smanjis da bih bilo moguce otvaranje.
Sve je moguce, za nemoguce treba malo vise vremena !
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3689
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

User avatar
Tony
Brzi dodavač alata
Posts: 8
Joined: 11 Feb 2021 13:08
Location: München

Post by Tony »

Oprostite što je offtopic,
Ivica,poslao sam vam poruku u pp ali mislim da vam ne dolazi.
Post Reply