Početak posla

Razgovori o radu sa ivericom, tehnike, materijali i ostalo
User avatar
tomislavm
Majstor
Posts: 337
Joined: 22 Sep 2008 09:58
Location: Sv.I.Zelina, Zagreb
Contact:

Post by tomislavm »

Tony wrote:Hvala Tomislav
Kad vec kao mislis ozbiljno onda bi trebao ozbiljno i postaviti pitanje.

Pitanje i prvog posta je na razini...trebam novi auto....koliko novaca mi treba?

200t eur nije dovoljno za ozbiljnu proizvodnju...znam zato jer sam toliko i sam ulozio i proizvodnja mi je prilicno samostalna ali daleko je to od ozbiljne proizvodnje.

Trebas za bilo sto ozbiljno

1.horizontalni raskrajac
2.kantericu ozbiljnu, po mogucnosti sa pur opcijom
3.cnc
4.formatnu pilu
5.odsis
6.kompresor
7.lakiraonu
8.abrihter, diker, frezer, presu, vakum presu, nabrajanje ide jos puno dalje cim se malo doaknes masiva, a bezo toga nema ekskluzive i visokih cijena
9.kombi ili dva ili tri, mozda i mali kamion
10. Vilicar
11. Veliku radionu sa skladistem za ploce, mozda i masiv
12. Informaticka podrska, i za izradu i za logisticki proces
13. Izlozbeni salon
14. jedna stavka do koje se najteze dolazi a to je ljudi koji znaju i hoce posteno raditi....bez obzira na kolicinu kapitala do ove stavke neces lagano doci.
15. Hrpa rucnog alata za radionu i ista takva hrpa za montaze...
16. Jos sigurno sam dosta toga i zaboravio.
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5367
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

Stavke 7 i 9 u startu nisu neophodne dok se posao toliko ne razvije....:)

Sto se tice stavke 13,ako je u DE onda treba sto veci(ogroman) a ako je u HR nije neophodan ogromne kvadrature.
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
tomislavm
Majstor
Posts: 337
Joined: 22 Sep 2008 09:58
Location: Sv.I.Zelina, Zagreb
Contact:

Post by tomislavm »

singer wrote:Stavke 7 i 9 u startu nisu neophodne dok se posao toliko ne razvije....:)

Sto se tice stavke 13,ako je u DE onda treba sto veci(ogroman) a ako je u HR nije neophodan ogromne kvadrature.
Svi mi koji radimo taj posao znamo sto i kako, ali ako netko zeli uloziti u ozbiljan biznis onda je to dosta razlicito od situacije gdje se je vlasnik i majstor i prodavac i racunovodja i vozac i sve ostalo.
Ako mislis piliti iveral u vecim kolicinama onda moras imati rijesen prijevoz i istovar na nacin da ljudi cim manje fizicki rade.
Paleta na kamionu, istovar vilicarem, regali za skladistenje, i kombi za dovoz ploca koje ne narucujues na palete.
Lakiraona je opcija ali bez vlastitog lakiranja je tesko voditi ozbiljan posao....naravno da se moze ali bolje imati pod svojom kontrolom....tada pocinjes musterije nagovarati na skuplje opcije, mdf i furnir i ides u smjeru kvalitetnijih poslova.
Izlozbeni salon treba jer ne krece od baze musterija koji je stvorio radeci u fusu.
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3688
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

A robotizovano skladiste ploca?
Cefla printer?
Mislim da smo blizu da zaokruzimo drugi milion
User avatar
Tony
Brzi dodavač alata
Posts: 8
Joined: 11 Feb 2021 13:08
Location: München

Post by Tony »

tomislavm wrote:
Tony wrote:Hvala Tomislav
Kad vec kao mislis ozbiljno onda bi trebao ozbiljno i postaviti pitanje.

Pitanje i prvog posta je na razini...trebam novi auto....koliko novaca mi treba?

200t eur nije dovoljno za ozbiljnu proizvodnju...znam zato jer sam toliko i sam ulozio i proizvodnja mi je prilicno samostalna ali daleko je to od ozbiljne proizvodnje.

Trebas za bilo sto ozbiljno

1.horizontalni raskrajac
2.kantericu ozbiljnu, po mogucnosti sa pur opcijom
3.cnc
4.formatnu pilu
5.odsis
6.kompresor
7.lakiraonu
8.abrihter, diker, frezer, presu, vakum presu, nabrajanje ide jos puno dalje cim se malo doaknes masiva, a bezo toga nema ekskluzive i visokih cijena
9.kombi ili dva ili tri, mozda i mali kamion
10. Vilicar
11. Veliku radionu sa skladistem za ploce, mozda i masiv
12. Informaticka podrska, i za izradu i za logisticki proces
13. Izlozbeni salon
14. jedna stavka do koje se najteze dolazi a to je ljudi koji znaju i hoce posteno raditi....bez obzira na kolicinu kapitala do ove stavke neces lagano doci.
15. Hrpa rucnog alata za radionu i ista takva hrpa za montaze...
16. Jos sigurno sam dosta toga i zaboravio.
e hvala,to me je i zanimalo.
da sa mogu orijenitirati,gje početi i šta tražiti
Post Reply