Oštećena kuhinjska radna ploča

Razgovori o radu sa ivericom, tehnike, materijali i ostalo
Post Reply
User avatar
78L05
Majstor početnik
Posts: 115
Joined: 02 Apr 2013 13:28
Location: Virovitica

Oštećena kuhinjska radna ploča

Post by 78L05 »

Slučajno mi je ispao odvijač i lupio vrhom u kuhinjsku radnu ploču. Nastalo je oštećenje površine cca 2x2 mm, duboko također cca 2 mm.
Ploča je bijela (38 mm).
Ima li načina da se to popravi?

LP
User avatar
drBouz
Majstor
Posts: 380
Joined: 29 Sep 2020 09:51
Location: Novi Beograd
Contact:

Post by drBouz »

Meni ne zvuci da je moguce da se napravi da se bas bas bas nista ne primeti.


*off na temu: ali zamislite koliko je to glup koncept, a koji znam da nemalo ljudi praktikuje - ceo zivot paze - da recimo ne izgrebu radnu plocu. Ili da je sad ta tufnica neki beskrajan problem - i ceo zivot se zivi covek stisce, pritisce, izmice, uzmice, i tako dalje, pred mrtvim predmetom - radnom plocom kuhinjskom na primer - prakticno, otezava sebi zivot - da bi ispostovao formu : ravno, bez ogrebotine, bez ostecena, LEPO, - koju je uspostavio neko - koga nikada nije upoznao, niti ce, i koga niko ne zna ko je, i tako to.
regularan tip skroz
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5367
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

Ti kao narucilac(poslodavac) imas pravo da dobijes proizvod neostecen a sta ces ti posle s njim to je tvoja stvar.

Ako covek radi sebi-moze da si oprosti,ako radi musteriji moze da se dogovori da spusti cenu svoje zarade ili novi komad,dalje price nema .
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3689
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

Postoje tvrdi voskovi za takve reparacije. Ovde je zastupljena firma König.
Da je moja ploca, ja bi sekao drugu, sve je to privremeno
User avatar
Burgija
Šegrt
Posts: 46
Joined: 09 Dec 2010 11:25
Location: Zagreb

Post by Burgija »

User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14940
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Na svidja mi se bas estetski, ali daje mi ideju...
Zavisno od toga gde je ostecenje, mozda moze da se ukopa ploca na tom mestu i ulepi recimo keramicka plocica, po sistemu "ovde stavljaj vruce serpe", ili nesto slicno tipa komada prohroma, nekakava plastika, izlije taman epoksid..

Po prastarom principu, kad ne mozes da sakrijes zajeb, ti ga istakni i kazi da si bas tako hteo :)

Naravno zavisi i da li je to tvoja kuhinja ili je za musteiriju
User avatar
drBouz
Majstor
Posts: 380
Joined: 29 Sep 2020 09:51
Location: Novi Beograd
Contact:

Post by drBouz »

Meni to, u smislu kako sam ja radio stampu svojevremeno recimo - podrazumevano stanje da ako stizem u datom roku - ni ne kazem musteriji nista - podrazumevano je dakle nov tiraz. Bez ikakve diskusije. - dakle i kada bi radio namestaj / kucne predmete za lovu - kao ovo - podrazumevano je da onaj ko placa dobija "k'o casa" .
Trosak za materijal bih uracunao u svojoj glavi u onaj folder "nema skole za dzabe", ili u "sit hepnz-jbg" - a ekstra rad ne bi sam sebi naplatio - jos bi se kad zavrsim castio jednim pivom :)
regularan tip skroz
User avatar
Burgija
Šegrt
Posts: 46
Joined: 09 Dec 2010 11:25
Location: Zagreb

Post by Burgija »

mbole wrote:Na svidja mi se bas estetski, ali daje mi ideju...
da-da, vuče malo na ovo

Image
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14940
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

@drbouz slazem se sa tobom, ali desva se da stvari nisu uvek prosto resive...
User avatar
diplmajstor
Majstor
Posts: 298
Joined: 30 Apr 2009 09:59
Location: Zemun
Contact:

Post by diplmajstor »

Ne sviđa mi se smer u kom su vam otišla razmišljanja. Poenta pitanja, kako sam ga ja shvatio, je u domenu stolarije i majstorluka - kako rešiti oštećenje, a ne kako složiti žvaku da zaj***š kupca. Na ovom drugom polju ima jako puno "majstora" i ne bih da im se mešam u posao. Ideja iz videa nije loša, ali je loše realizovana. Mogao je majstor da se malo potrudi i nađe odgovarajući deo dezena (ako ne baš identičan, jer se on verovatno ponavlja posle neke distance). Ovako je vidljivo iz aviona.
Kad naiđe oluja jedni grade zidove - drugi prave vetrenjače
User avatar
drBouz
Majstor
Posts: 380
Joined: 29 Sep 2020 09:51
Location: Novi Beograd
Contact:

Post by drBouz »

Pa dobro, nismo sugerisali da zaj.. -nego eventualno da dogovor kucu gradi, al' da ponekad nisu svi raspolozeni za (novi) dogovor, i da onda jeli covek mora / trebalo bi da ispostuje onaj prvi dogovor.
regularan tip skroz
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14940
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Ko je pomenuo da treba zahebati musteriju?

Gomila stilova u stolariji je nastala upravo tako sto nesto sto nije moguce sakriti, uzmes pa istaknes. Green & green npr, sa svojim cepovima i klinovima koji vire, njihovim oborenim ivicama, i u kontrastu.

Cuveno obaranje ivice pod 45 izmedju poklopca i tela kutije, posto je izrazito tesko postici da taj spoj bude perfektan, a i najmanja razlika se vidi. Ovako kad imas oborenu ivicu, ona prikriva nesavrsenost.

Itd, itd...
Pa niko to ne naziva "zajebom musterije", vec upravo majstorlukom.

Ostecenje radne ploce je nemoguce popraviti tako da bude pre svega funkcionalno a tek posle toga estetski kako treba.
Sta god ubacio kao zakrpu, sastav je nemoguce napraviti perfektno (ili barem ja ne znam ni jedan nacin za to). Uvek ce to biti slabo mesto.

No... ako vec pravis zakrpu, onda je napravi tako da ima nekog smisla, eventualno da doda nesto upotrebljivosti (recimo pomenuta plocica za vrucu serpu).

Inace, jedino ispravno resenje je zamena kompletne ploce.
User avatar
BILJEŽNIK
Vrhunski majstor
Posts: 1187
Joined: 25 Oct 2009 20:54
Location: Zaprešić

Post by BILJEŽNIK »

Post Reply