Dobijanje kvadra (tj. olucastog oblika) od jednog parceta iverice

Razgovori o radu sa ivericom, tehnike, materijali i ostalo
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3688
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

Nema dule resenje za 4 vec samo za 3 strane.
4 strane bi radila drugacija masina ali tu vec odlazimo u visoku produkciju. Mislim na Barberan i slicne masine.

"omeksivac" mora da se koristi i za foliju, i ona bi pucala "na suvo". Mora da se greje.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14940
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Ako se dobro secam... za furnir se koristi glicerin razblazen vodom.
Naravo, postoje i namenska sredstva.
User avatar
milanbetter
Majstor početnik
Posts: 112
Joined: 06 May 2013 11:08
Location: Niš, Srbija

Post by milanbetter »

A da li je moguce zalepiti foliju na kvadar od iverice? Da li je neophodno zaobliti ivice iverice, i da li je to uopste moguce?
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3688
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

CPL folije sa kojima sam se susretao zahtevaju r2 i r3 radijuse.
E sad, nabavka tih folija je pomalo zeznuta. Porucuje se iz proizvodnje, nije lagerska roba. Ovde pricam o Eggerovim dekorima.
Druga stvar, ako ti treba jedan komad (ili 4), pa i da se pomucis. Ako ti treba 20 komada, zaobidji, na nos ce da ti izadje. Ako ti treba puno, postoje firme koje samo to rade i to nije uopste skupo da se usluzno odradi. Uslov da se radi veci broj komada.
MDF bi bio bolja podloga
User avatar
milanbetter
Majstor početnik
Posts: 112
Joined: 06 May 2013 11:08
Location: Niš, Srbija

Post by milanbetter »

maricaiivica wrote:CPL folije sa kojima sam se susretao zahtevaju r2 i r3 radijuse.
E sad, nabavka tih folija je pomalo zeznuta. Porucuje se iz proizvodnje, nije lagerska roba. Ovde pricam o Eggerovim dekorima.
Druga stvar, ako ti treba jedan komad (ili 4), pa i da se pomucis. Ako ti treba 20 komada, zaobidji, na nos ce da ti izadje. Ako ti treba puno, postoje firme koje samo to rade i to nije uopste skupo da se usluzno odradi. Uslov da se radi veci broj komada.
MDF bi bio bolja podloga
:prsgore:
Post Reply