Tipon u kombinaciji sa drugim otvaranjem

Razgovori o radu sa ivericom, tehnike, materijali i ostalo
Post Reply
User avatar
Marina
Dodavač alata
Posts: 3
Joined: 21 Oct 2019 19:23
Location: Beograd

Tipon u kombinaciji sa drugim otvaranjem

Post by Marina »

Pozdrav svima, registrovala sam ovde jer vidim da ima puno onih koji su se upustili u sličan izazov kao i mi - pravljenje kuhinje i ovaj forum im je pomogao da reše probleme.
Naime, pošto smo se odlučili za gola profile na donjim elementima, a nisu mi dobro rešenje gola profili u gornjim elementima imam sledeći problem.
Gornji elementi su u dva reda, prvi red sam zamislila otvaranje sa malo dužim frontovima, a drugi red sam htela da stavim blumov tipon.
Pitanje, za sve iskusne majstore, da li je moguće u tom slučaju poravnati da frontovi na gornjim elemetima u oba reda budu u ravni, jer koliko sam videla minimalno rastojanje fronta od korpusa sa tipon mehanizmom je 1,5-2 mm, pa nisam sigurna da se to može izvesti i sa frontovima koji nisu sa tipon otvaranjem.
Izvinjavam se unapred ako je ovo već negde bilo kao tema, dosta postova sam pročitala ali nisam naišla na odgovor.
User avatar
BILJEŽNIK
Vrhunski majstor
Posts: 1187
Joined: 25 Oct 2009 20:54
Location: Zaprešić

Post by BILJEŽNIK »

Moguće je. Preporučam blumove spojnice (pante). Gornje fronte se na strani spojnica poravnavaju sa donjima na spojnicama, a na strani bez spojnica silikonskim ublaživačima. I upiši u profilu svoju lokaciju, to je pravilo Foruma.
Last edited by BILJEŽNIK on 22 Oct 2019 14:30, edited 1 time in total.
User avatar
Marina
Dodavač alata
Posts: 3
Joined: 21 Oct 2019 19:23
Location: Beograd

Post by Marina »

Hvala, lokacija upisana - nadam se ok :D
Post Reply