Alat za stolara pocetnika...

Razgovori o radu sa ivericom, tehnike, materijali i ostalo
User avatar
AmTima
Šegrt
Posts: 23
Joined: 29 Apr 2019 20:27
Location: Pljevlja,Crna Gora.

Post by AmTima »

ninja wrote:
borism25 wrote:Potopni crikular pod obavezno, od kad sam ga kupio to je alat s kojim najvise radim kuhinje, izrezivanje rupa za sudopere i ostalo je u najmanju ruku 3 puta brze a o preciznosti da nepricam, nikad nerezem blizu pilom vec zavrsim 2 cm prije kraja i onda malo ubodna i to je to. Druga stvar je da mi ljudi puno traze okrugle sudopere i GTV utikac s klik otvaranjem, prodao veliku glodalicu i kupio malu makitinu s CMT-ovim glodalom i napravio par sablona NE USPOREDIVO brze, da moram rezat krug s ubodnom rade sjednem u auto i odem po alat ako sam ga zaboravio.
Koji potopni cirkular imaš?
glodalicom rezati rupe za sudoper? zar nije to sporije od ubodne i puno više prašine? a i glodala se sigurno brzo tupe.
Ja sam uzeo Makita SP 6000 sa letvom 125cm prezadovoljan sam alatom.Jos samo jedna duza ili ista levta sa spojnicama bi valjala uz njega....
User avatar
djuro2
Majstor majstora
Posts: 534
Joined: 19 May 2009 21:57
Location: Križevaca

Post by djuro2 »

Za potopne utikače koristim Famag krune. 80mm kruna nakacim ju na hilti i busim. Probao jednom ubodnom i to je bilo to. Ove Famag krune imaju na sebi HM plocice moras malo jace primit busilicu ali ide to :)
User avatar
dino_sk
Brzi dodavač alata
Posts: 5
Joined: 30 Sep 2019 06:55
Location: Petrinja

Post by dino_sk »

Moje iskustvo kaze ,usisavac ,potopna pila,glodalica ,mft radni stol s rupama ,ubodna pila ,kekserica

Usisavac koristim mokro suhi iz lidla kupio samo nastavak da se mogu ustekat u alate
Potopnu pilu i glodalicu sam uzeo od festoola ts55 i of 1010
Keksericu lamello ,prvo koristio einhell al je imao lufta na sve strane
Ubodnu sam uzeo plavog boscha gst150

Da kosta bome kosta al ak se mislis bavit s tim druge nema ,mozes se samo patit i fusat i gubit vrijeme na nesto sto mize bit gotovo kvalitetno u tren oka
Last edited by dino_sk on 06 Oct 2019 00:37, edited 1 time in total.
Post Reply