gola profili

Razgovori o radu sa ivericom, tehnike, materijali i ostalo
User avatar
neci43
Brzi dodavač alata
Posts: 8
Joined: 20 Jan 2020 08:06
Location: Umag

Post by neci43 »

maricaiivica wrote:A da podprozorskom daskom dobijes ta dodatna 2cm?
Jedino da umjesto nje stavim radnu ploču u nastavak nekako.
User avatar
ST STOLAR
Majstor stolar
Posts: 445
Joined: 12 May 2009 15:45
Location: Pula

Post by ST STOLAR »

Ovdje su primjeri kuhinja gdje se je moglo iskoristiti radnu ploču u proširenju kao prozorsku klupčicu i gdje se nije moglo pa je ona prvo uklonjena a onda naknadno nova ubačena između okvira prozora i stražnje strane radne ploče. Za to izvesti a koristiti standardnu ploču debljine 38mm potrebno je da je krilo prozora na minimalnoj visini 93cm. od gotovog poda da bi se moglo poslije otvarati.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Last edited by ST STOLAR on 22 Jan 2020 22:15, edited 1 time in total.
User avatar
neci43
Brzi dodavač alata
Posts: 8
Joined: 20 Jan 2020 08:06
Location: Umag

Post by neci43 »

Hvala ST Stolar.
Ovo sam zamislio i ja, moj stolar me odjebao.
User avatar
ST STOLAR
Majstor stolar
Posts: 445
Joined: 12 May 2009 15:45
Location: Pula

Post by ST STOLAR »

Stolar ili u nekom salonu namještaja. Ovo je najčešći način kako to riješiti a ima još i drugih ako je potrebno
User avatar
misa2
Dodavač alata
Posts: 1
Joined: 06 Dec 2020 14:57
Location: Beograd

Post by misa2 »

Planiram da napravim kuhinju za sebe, pa vas molim za savet.
1) Vidim da razmak između radne ploče i gornje ivice fronta iznosi 30-35mm (gole, volpato kopije), 25-30mm (aktor, gole clip). Da li je 25mm dovoljno za normalno otvaranje, i da li je možda neophodno pomeriti frontove unapred, kako se prsti ne bi neugodno podvlačili pod radnu ploču kod otvaranja? U originalnom Volpato katalogu (str 220) se čak vidi sa slike da su frontovi ispred ivice radne ploče. Da li je ovo neko radio, i kako se pokazalo?

2) Da li ima smisla koristiti klasičnu (ne ugradnu) sudomašinu bez gornje ukrasne ploče u kombinaciji sa klasičnim gole profilom, tako što bih deo gole profila isekao tako da se gornja ivica vrata sudomasine ravnja sa susednim frontovima. Otvaranje masine je pomocu rucice, tako da profil ne bi smetao. kao na ovoj slici:
Image

EDIT: Supruga je rekla svoje nakon opipavanja izložbenih modela u Lesnini, tako da je dalja rasprava uzaludna :) Frontovi napred sve do ivice radne ploče, klasičan gole profil, zamak za prste 30mm, nema gole iznad sudomašine (pa nema ni sečenja).
Last edited by misa2 on 12 Dec 2020 11:16, edited 1 time in total.
Post Reply