Ugradni frižider

Razgovori o radu sa ivericom, tehnike, materijali i ostalo
Post Reply
User avatar
Čvor
Zarezivač olovaka
Posts: 19
Joined: 27 Jan 2017 19:02
Location: Beograd

Ugradni frižider

Post by Čvor »

Pozdrav,

imam jednu dilemu. Planiram da naravim kutiju od duple iverice za frižider i da stavim koleno šarke na vrata.
U uputstvu za model frižidera RCI4180AW su date instrukcije za pravu šarku.
Da li je neko od vas imao iskustvo sa ugradnjom koju ja zamišljam da vrata budu upadna tj u profilu?
Mrzim mere u inčima
User avatar
niko
Majstor početnik
Posts: 104
Joined: 12 Jul 2009 13:02
Location: Banja Luka

Post by niko »

Prvo provjeri dali se vrata prilikom otvaranja izbacuju vani, mislim dali se mogu otvoriti uklopna vrata.
User avatar
daleko
Vrhunski majstor
Posts: 1394
Joined: 08 Apr 2015 19:41
Location: Rusija svuda negde

Post by daleko »

Ma sta da proverava, ne mogu nikako da se otvore, znam coveka koji je trazio frizider za kolenaste sarke i nije naso.
E sad ima varijanta se napravi obican sanduk i okova opsije drugom ivericom koja bi bila dublja za koji dva cm, e sad jedino sto nece moci da izvlaci fioke iz frizidera jer vrata nece moci da se otvaraju vise od 90 stepeni
User avatar
Čvor
Zarezivač olovaka
Posts: 19
Joined: 27 Jan 2017 19:02
Location: Beograd

Post by Čvor »

Misliš da li kolena izbacuju vrata ili se okreću oko svoje ose?
Mrzim mere u inčima
User avatar
Čvor
Zarezivač olovaka
Posts: 19
Joined: 27 Jan 2017 19:02
Location: Beograd

Post by Čvor »

daleko wrote:Ma sta da proverava, ne mogu nikako da se otvore, znam coveka koji je trazio frizider za kolenaste sarke i nije naso.
E sad ima varijanta se napravi obican sanduk i okova opsije drugom ivericom koja bi bila dublja za koji dva cm, e sad jedino sto nece moci da izvlaci fioke iz frizidera jer vrata nece moci da se otvaraju vise od 90 stepeni
Hvala na savetu. Mislio sam i ja to ali onda neće moći ni 90° da se otvore vrata od frižidera.
Hvala
Mrzim mere u inčima
User avatar
Čvor
Zarezivač olovaka
Posts: 19
Joined: 27 Jan 2017 19:02
Location: Beograd

Post by Čvor »

https://youtu.be/atCMx2MfJh8
Nađoh ovaj video ali ne vidim kojim okovom se otvaraju vrata kutije. Ja sam baš zamišljao da vrata budu u profilu.
Mrzim mere u inčima
User avatar
Sasa
Moderator
Moderator
Posts: 2755
Joined: 31 Jan 2008 01:38
Location: Podgorica
Contact:

Post by Sasa »

Ovo na snimku je radjeno sa ravnom sarkom jer postoji korpus od tankog univera preko koga su stavljene maske od duplog ili debljeg univera.
Ako vec nisi kupio frizider potrazi neki model koji sam nosi krilo tj. krilo se ne kaci na korpus.
https://www.youtube.com/watch?v=alAynccgtug

Ovo sto neko pomenu za otvaranje manje od 90 stepeni nema veze jer se sve tri(ravna, polukriva, kriva) vrste sarki otvaraju do istog ugla tako da ti to ne moze biti problem.
User avatar
Čvor
Zarezivač olovaka
Posts: 19
Joined: 27 Jan 2017 19:02
Location: Beograd

Post by Čvor »

Video veoma dobro objašnjava razliku između klizača i direktnog vezivanja fronta na vrata od frižidera.
Ostaje mi samo da vidim koliko koštaju ti frižideri.
Hvala na savetu.
Mrzim mere u inčima
User avatar
daleko
Vrhunski majstor
Posts: 1394
Joined: 08 Apr 2015 19:41
Location: Rusija svuda negde

Post by daleko »

Ja pomenuh 90 stepeni s razlogom
User avatar
daleko
Vrhunski majstor
Posts: 1394
Joined: 08 Apr 2015 19:41
Location: Rusija svuda negde

Post by daleko »

Ajd ako je neko ugradio bilo koji frizider u elemenat sa kolenastim sarkama nek objasni kako je to uradio
User avatar
daleko
Vrhunski majstor
Posts: 1394
Joined: 08 Apr 2015 19:41
Location: Rusija svuda negde

Post by daleko »

Koliko ja znam sarke za elemenat sa friziderom se proizvode samo ravne ( Blum, grass, hefel....)
Post Reply