Posto kujna

Razgovori o radu sa ivericom, tehnike, materijali i ostalo
User avatar
nikola28
Majstor majstora
Posts: 566
Joined: 22 Jun 2010 18:40
Location: Lazarevac

Post by nikola28 »

Bravo,Dule,jeftiniji si od Forme ;)
Mislim da je cena bez montaze, T lajsni i diht lajsni...
Ovakva Formina je 27000 ali stoji na bokovima,nema nogice i gornji delovi su visine 50 cm...i ima samo jednu fioku....
User avatar
art of wood
Vrhunski majstor
Posts: 1097
Joined: 30 Apr 2016 08:51
Location: kikinda

Post by art of wood »

eto dokaza kad se proizvodnja bazira na kolicini :tummenupp: :D
svako ima svoj interes
nemozes kupiti kanetricu da ti stoji :D mora da se otplacuje
User avatar
miloscale
Majstor majstora
Posts: 779
Joined: 08 Sep 2011 00:29
Location: petrovac na mlavi
Contact:

Post by miloscale »

daleko wrote:Ja prosto ne predlazem samo namestaj vec i usluge dizajnera, ako treba arhitekte, normalno i gradjevinske radove I svud dizem cenu maksimalno.... jednostavno sto vecu cenu das vise te postuju. Usput snabdevam neke prodavnice namestajem i uvek se skuplje brze proda, a ovde za vece poslove ako das popust u startu pocinju da sumnjaju i poso dobije skuplji
ja se slazem treba raditi sto skuplje proizvode mene kad pitaju cim dodju posto metar kuhinje ja ih posaljem u formu
pa ljudi ni kanap se ne kupuje na metar nego na kilo a da nepricamo o kuhinji
i sto si skuplji vise te postuju
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Posto kilo kujne :)
User avatar
art of wood
Vrhunski majstor
Posts: 1097
Joined: 30 Apr 2016 08:51
Location: kikinda

Post by art of wood »

tema se vrti u krug
i ja radim skuplje kuhinje,gde je veliko pitanje sta je tu duzni metar
ali mora se postovati i to da nemaju svi para za skupe stvari
ovo je srbija masa ljudi ima plate 24000 din i ti ljudi moraju da imaju kuh,i neko im ih mora napraviti
nebi ni valjalo kada bi svi isto radili i razmisljali
User avatar
sasasasa
Velemajstor
Posts: 1730
Joined: 05 Apr 2016 18:36
Location: Prijedor

Post by sasasasa »

Ja bi 10 deka ladicara i pola kile fasiranog sudopera :D
User avatar
pajja
Vrhunski majstor
Posts: 1023
Joined: 26 Jan 2008 17:10
Location: Bela Crkva - Banat
Contact:

Post by pajja »

Jes brate mili, može li pola sudopere, :lol:
User avatar
sasasasa
Velemajstor
Posts: 1730
Joined: 05 Apr 2016 18:36
Location: Prijedor

Post by sasasasa »

Daj samo onu stranu sa koritom, nemam nesto para :)
User avatar
daleko
Vrhunski majstor
Posts: 1394
Joined: 08 Apr 2015 19:41
Location: Rusija svuda negde

Post by daleko »

I na kraju koliko kosta metar kuhinje?
User avatar
sasasasa
Velemajstor
Posts: 1730
Joined: 05 Apr 2016 18:36
Location: Prijedor

Post by sasasasa »

Koliko god da je neko spreman da plati, valjda...
Kolike su cijene u rusiji
User avatar
savage1337
Majstor početnik
Posts: 141
Joined: 30 Sep 2016 22:24
Location: Hrvatska, Zagreb

Post by savage1337 »

Smijesno mi je ovo za cijenu kuhinje po metru. Kod nas kuhinje naplacuju kako se tko sjeti. Recimo mi kad smo isli traziti ponudu za izradu kuhinje, zenska nacrtala (na papiru) tu kuhinju. :D
Uzela kalkulator, bum bum bum... 13 800kn. Reko ajd dobro kad tak brzo zna izracunat koliko kvadrata iverice i okova ce potrosit.
U drugom salonu namjestaja lik crtao nesto na kompjuteru ja ga gledao kako se muci i mislim si prije pola sata sam to napravio bolje od tebe bemtisunce!!! Ja se tjedan dana igrao sa kuhinjama i proucavao, a njemu to profesija, posao od kojeg mu ovisi egzistencija, i njemu i njegovoj obitelji, pa tako neprofesionalno... uglavnom lik trazio 15 600kn.

Ono kako majstori / na crno to rade je da naplate cijenu svog materijala koje su iskoristili, i na to 30% za svoj rad. To je 30% onako za prijatelje. Inace je koliko sam skuzio vise.
I ima igara koje sam vidio, ima popust na ivericu i okov 30%, zatrazi ponudu sa popustom i bez popusta. Ponudu bez popusta od 30% pokaze klijentu i zaracuna jos 30-40% svoje ruke...

Treba imati neku okvirnu cijenu koliko te kuhinja kosta, koliko si potrosio na materijale, i na to dodati 30, 35, 40%. I to je ono nesto ispod cega ne ides. A dalje koliko si sposoban dignuti cijenu.
Mislim da je to najpostenije, cijena materijala plus neki postotak od 30-40%, ovisno ako je bilo nesto komplicirano za raditi.
Ali gore je netko rekao, sto vise cijenis svoj rad, i trazis za to posten novac, to ce te vise i drugi cijeniti i biti spremni dati vise za tvoj rad. A ti ces imati vise novaca, biti rastereceniji i imati vise vremena da radis kvaliteno, bez presinga... tako bar ja razmisljam...

Iako mi ovo nije i nikad nece biti profesija :D Radim nesto sasvim drugo u zivotu! :D
Last edited by savage1337 on 30 Nov 2016 19:33, edited 1 time in total.
User avatar
nikola28
Majstor majstora
Posts: 566
Joined: 22 Jun 2010 18:40
Location: Lazarevac

Post by nikola28 »

I,kako si se ti,sa tvojom kuhinjom,uklopio u taj procenat?
User avatar
daleko
Vrhunski majstor
Posts: 1394
Joined: 08 Apr 2015 19:41
Location: Rusija svuda negde

Post by daleko »

Sasasasa ovde su cene..... Moze da se prezivi
User avatar
Kole-Stolar
Majstor majstora
Posts: 695
Joined: 12 Jun 2012 14:02
Location: Backi Petrovac

Post by Kole-Stolar »

E pa to mene svih ovih dana i muci, te cene po metru i razne kalkulacije i sto sta cega ima kod nas gomila....
A najvise to sto se naplacuje ko se kako seti....
Kad je vec doslo do ovde evo da iznesem svoju muku....
Mlad sam majstor ali nikako ne mogu reci da sam bez iskustva, radim sve poslove pedanto, precizno i nikad ne *budzim*, za sve sto mi zatreba nov alat ja ga nabavim i ne skrtarim za dobar alat al sve to dzabe kad....
Heh pazi kad.... gomila ljudi me cesto zove i onako da pitaju za cenu neretko i sednem i proracunam sve detaljno javim im i nema ih nikad vise, pa ljudi gde gresim ? Uvek gledam da dam cenu prema utrosenom vremenu i uvek gledam da istu uporedim sa ostalima sto rade iste ili slicne stvari (u mom selu i okolini) i trudim se da budem sto je moguce korektniji....
Dal sam mozda previse jeftin pa beze ? ili sta...? Ne znam vise ni sam....

ps. da se nadovezem i na pricu o kuhinjama po duznom metru.
Marica i nikola su se izjasnili da je njima isplativo 240 eura po metru a meni je recimo 220 eura po metru (veorvatno je razlika samo zbog malo drugacijeg standarda) ipak su oni u glavnom gradu tj okolini beograda a ja sam oko 120km severnije :)
A mozda i jos nesto, ne znam kako vi al ja plocasti material kupujem po kvadratnom metru i seku mi besplatno a restlova skoro da i nemam (kad i bude to su samo sitni komadi za lozenje :D )
Sve je moguce, za nemoguce treba malo vise vremena !
User avatar
nikola28
Majstor majstora
Posts: 566
Joined: 22 Jun 2010 18:40
Location: Lazarevac

Post by nikola28 »

Kole,uvek ima jeftinije,ako hoce najjeftinije nek idu u Formu,ali ne dobijanju nista od zeljenog,ni meru,ni kvalitet,ni trajnost....
Post Reply