Posto kujna

Razgovori o radu sa ivericom, tehnike, materijali i ostalo
Post Reply
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3690
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Posto kujna

Post by maricaiivica »

Sina je odlicna stvar ali sam je ja samo dva puta koristio. Na kuhinji od 240€/m za nju nema prostora i to je jedna stvar. Druga stvar je navika, makar bila i losa. Tu si potpuno u pravu.
Cekic busilica obavezno ali nastavak... Koji model koristis?
User avatar
BILJEŽNIK
Vrhunski majstor
Posts: 1187
Joined: 25 Oct 2009 20:54
Location: Zaprešić

Post by BILJEŽNIK »

Ne razumijem ovo "na kuhinji od 240 €/m za nju nema prostora" - zašto? Bušilia je ova: http://www.bosch-professional.com/lb/en ... 505b0.html
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3690
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

Ja kada sam je kupovao, pre 5-6 godina, kostala je 50-ak eura kod SCH-a. Nije izgledala ovako bedno kao danas. Sada sam pogledao cenu...smesno zaista... Jeste da se kuhinjama bavim sve redje ali cu se prvom prilikom setiti ove price pa probati. Ucinio si dobru stvar :)
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Nema finansijskog "prostora" za sinu i nosace za sinu na kuhinji koja kosta toliko po duznom metru :)
User avatar
daleko
Vrhunski majstor
Posts: 1394
Joined: 08 Apr 2015 19:41
Location: Rusija svuda negde

Post by daleko »

Aj nek mi neko objasni.... Kod nas je 240e po metru mnogo ili malo? Nisam u kursu. I sta ide u tu cenu
User avatar
nikola28
Majstor majstora
Posts: 566
Joined: 22 Jun 2010 18:40
Location: Lazarevac

Post by nikola28 »

Debela radna ploca 38 mm,vrata iverica u abs-u,sve sem bele tehnike(diht lajsne,cokla,sudopera,obicne rucke,sarke bez usporivaca i bez nekih fensi otvaranja vrata...ili gresim?
User avatar
daleko
Vrhunski majstor
Posts: 1394
Joined: 08 Apr 2015 19:41
Location: Rusija svuda negde

Post by daleko »

Otkud znam jel gresis, samo pitam. To ispade cela kuhinja za te novce
User avatar
nikola28
Majstor majstora
Posts: 566
Joined: 22 Jun 2010 18:40
Location: Lazarevac

Post by nikola28 »

Ne pisem tebi,nego Marici ili ko god radi kuhinje pa sta nudi u toj ceni...po metru duznom...mozda se jos neko javi sa cenom pa gda vidim gde sam ;)
U principu da,sem toga imas samo belu tehniku,dovod i odvod vode,cesmu...a cene po metru mogu da izadju i na 450 zavisno od okova,iverica visoki sjaj,itd...
Last edited by nikola28 on 22 Nov 2016 17:09, edited 1 time in total.
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3690
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

Da, cena je za komplet kuhinju, namontiranu a bez sudopere i tehnike. Njihova ugradnja ukljucena.
To je dno cena za iole pristojnu kuhinju
User avatar
daleko
Vrhunski majstor
Posts: 1394
Joined: 08 Apr 2015 19:41
Location: Rusija svuda negde

Post by daleko »

Ovde je ipak normalnije, ugradis tehniku vizuelno onda elektricar i vodoinstalater to zavrse. ( slavinu, rernu, ringle, aspirator, frizider, mikrotalasnu....)
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3690
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

I ovde elektricar i vodoinstalater povezuju svoje.
User avatar
daleko
Vrhunski majstor
Posts: 1394
Joined: 08 Apr 2015 19:41
Location: Rusija svuda negde

Post by daleko »

Ma hteo da kazem da elektricar vodoinstalater i radna ploca ne ulazi u cenu, kao i montaza
User avatar
art of wood
Vrhunski majstor
Posts: 1097
Joined: 30 Apr 2016 08:51
Location: kikinda

Post by art of wood »

Po duznom metru s fiksnom cenom mogu da se prodaju samo gotove kuh,mnogo je faktora koje joj menjaju cenu pocevsi samo od dimenzija gornjih elemenata , otvorene police...,ja svaku racunam pa dajem ponude ,opet i to ne bude konacna cena uvek musterija nesto menja u hodu
Montaza ,prevoz merenje prostora ...to sve spada u cenu kuh ,ako pricamo o kuh radjenim po meri (malo je vrovatno da bi takvu kuh ugradjivao neko drugi osim onog ko ju je i napravio)
Last edited by art of wood on 23 Nov 2016 21:24, edited 1 time in total.
User avatar
nikola28
Majstor majstora
Posts: 566
Joined: 22 Jun 2010 18:40
Location: Lazarevac

Post by nikola28 »

Ma da,ali ja kazem kuhinje su od 230 evra pa navise jer masa ljudi samo pita i trazi jeftinije a takvima ne zelim da racunam...dovoljno sam ih napravio da mogu da dam prilicno tacnu ponudu...jedino,sto kaze Art ako je nesto spefijalno onda racunam,opet ugrubo dok se ne dogovorimo...danas sam okacio Forma ideale kuhinju-27000 dinara 2 metra duzine :)))
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3690
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

Racunam iz glave, ugrubo...
Ta kuhinja iz Forme se pakuje u 1,5 tabli iverice vrednosti 60 eura. Traka, r. ploca i okov dodju jos toliko. Moze se i tu zaraditi neka crkavica.
Post Reply