Koju kantaricu kupiti

Razgovori o radu sa ivericom, tehnike, materijali i ostalo
User avatar
book79
Zarezivač olovaka
Posts: 17
Joined: 20 Oct 2016 10:52
Location: Banja Luka

Post by book79 »

Ono što sam pogledao na netu za Festool ofk 700, izgleda kao dobra mašina za dotjerivanje kanta, ali nešto nisam našao da je ima za kupiti u BiH, pa čak i u Srbiji i Hrvatskoj uglavnom se nudi Festool ofk 500, koja je manja i jeftinija.

"daleko" radiš li ti sa ovom ofk 700, i šta misliš o ovoj ofk 500?
User avatar
book79
Zarezivač olovaka
Posts: 17
Joined: 20 Oct 2016 10:52
Location: Banja Luka

Post by book79 »

Hvala maricaiivica :)
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

U Srbiji ima da se nadje i OFK 700 i MFK 700. Sama masina je identicna, razlikuju se papucice koje dodju uz nju (mogu da se menjaju medjusobno).
Hrvatska... racimo: http://www.produkta.hr/cms_view.asp?articleID=153 mada u Hr moze da se naruci bilo odakle, pa se saberes kako te manje kosta.
User avatar
daleko
Vrhunski majstor
Posts: 1394
Joined: 08 Apr 2015 19:41
Location: Rusija svuda negde

Post by daleko »

Imam je zato i savetujem, sta mislim o? A o festulovom alatu treba da se misli?
User avatar
book79
Zarezivač olovaka
Posts: 17
Joined: 20 Oct 2016 10:52
Location: Banja Luka

Post by book79 »

daleko wrote:Imam je zato i savetujem, sta mislim o? A o festulovom alatu treba da se misli?
Ma ja sam strogi početnik u ovome pa moram o svemu da mislim ☺
User avatar
book79
Zarezivač olovaka
Posts: 17
Joined: 20 Oct 2016 10:52
Location: Banja Luka

Post by book79 »

mbole wrote:U Srbiji ima da se nadje i OFK 700 i MFK 700. Sama masina je identicna, razlikuju se papucice koje dodju uz nju (mogu da se menjaju medjusobno).
Hrvatska... racimo: http://www.produkta.hr/cms_view.asp?articleID=153 mada u Hr moze da se naruci bilo odakle, pa se saberes kako te manje kosta.
Ovaj link ne mogu otvoriti, ima li neka varijanta da se nađe u Srbiji ofk 700.
User avatar
IvanR
Majstor početnik
Posts: 104
Joined: 10 Jan 2014 14:24
Location: Knjazevac

Post by IvanR »

Nemoj silom,uzmi veci cekic.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Meni se otvara normalno, to jest prikaze stranicu sa gomilicom festovog alata, pa izmedju njih i OFK 700.

U Srbiji, nudi ga MASS, ima ga u SCH katalogu...
User avatar
book79
Zarezivač olovaka
Posts: 17
Joined: 20 Oct 2016 10:52
Location: Banja Luka

Post by book79 »

IvanR hvala na linkovima, ovaj na olx.ba mi je interesantan i cijena je prihvatljiva (zvao sam prodavca) ali on kaže da je to OFK 700, ali zapravo nije, nego je MFK 700. Problem je u tome što se papučica mijenja (baš kao što kaže mbole), na ručki piše OFK 700, ali je namontirana papučica od MFK.

Nije da ja ne bih kupio MFK, samo ako kažete da je i ta mašina namjenjena za kant trake 2mm, obrada spoja kojeg moja kantarica ne može obaviti.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Koliko me secanje sluzi, glavna razlika je sto stopa koja dodje uz OFK ima nagib od 1 stepena, a na MFK je pod 0 stepeni.
A za obradu kant trake se koristi ova sa nagibom 1 stepen.
User avatar
IvanR
Majstor početnik
Posts: 104
Joined: 10 Jan 2014 14:24
Location: Knjazevac

Post by IvanR »

mbole wrote:Koliko me secanje sluzi, glavna razlika je sto stopa koja dodje uz OFK ima nagib od 1 stepena, a na MFK je pod 0 stepeni.
A za obradu kant trake se koristi ova sa nagibom 1 stepen.
Ja koliko sam shvatio, MFK je modularna, može da se dokupi ta stopa sa nagibom od 1.5 stepen i da radi kao OFK (i položaj je onda isti) a dolazi sa stopom od 0 stepeni. U principu sa MFK i 150 evra za stopu imaš obe mašine.
Nemoj silom,uzmi veci cekic.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Upravo tako, a vazi i obrnuto, to jest za OFK mozes da dokupis stopu sa 0 stepeni.
Usput, nagib je 1.5 stepen.

https://www.festool.com/Products/Access ... pid=574369
User avatar
book79
Zarezivač olovaka
Posts: 17
Joined: 20 Oct 2016 10:52
Location: Banja Luka

Post by book79 »

Kako bilo da bilo, ja kupio ovaj sa pika, odnosno olx. Ba, sto je IvanR postavio link. Mislim da je to ofk, iako na slici izgleda kao mfk, što me zbunilo, ali ona papučica ima dva položaja što nisam znao dok mi prodavac nije poslao dodatne slike.
User avatar
book79
Zarezivač olovaka
Posts: 17
Joined: 20 Oct 2016 10:52
Location: Banja Luka

Post by book79 »

E sad imam još samo jednu dilemu i sve je spremno. 😁
KAKAV KOMPRESOR, ono što znam je da treba od 8bara, ali koje zapremine. Ponavljam, treba da se spoji na kantaricu Tecnomax ME20 i tiplaricu 21 vretena.
Ko pita ne skita 😀
Post Reply